meciuri liga campionilor

Ziare.com
vezi toate articolele pe aceeasi tema
Liga Campionilor: Rezultatele inregistrate marti - surpriza de proportii

Liga Campionilor: Rezultatele inregistrate marti - surpriza de proportii

Site-ul Ziare.com va prezinta rezultatele inregistrate in meciurile disputate marti seara in prima etapa a grupelor din Liga Campionilor si clasamentele actualizate.

Surpriza serii s-a produs in Grecia, unde finalista Ligii Campionilor din editia precedenta, Atletico Madrid, a fost invinsa de Olympiakos cu 3-2.

GRUPA A:

Juventus - Malmo 2-0 (Tevez '59, '90)

Olympiakos - Atletico Madrid 3-2 (Masuaku '13, Affelay '31, Mitroglou '73 / Mandzukici '38, Griezmann '86)

Clasament: 1. Juventus 3p, 2. Olympiakos 3p, 3. Atletico 0p, 4. Malmo 0p;

GRUPA B:

Liverpool - Ludogorets 2-1 (Balotelli '82, Gerrard '90+3 / Abalo '90+1)

Real Madrid - Basel 5-1 (Suchy '14 ag., Bale '30, Ronaldo '31, James Rodriguez '37, Benzema '79 / Gonzalez '38)

Clasament: 1. Real Madrid 3p, 2. Liverpool 3p, 3. Ludogorets 0p, 4. Basel 0p;

GRUPA C:

Benfica - Zenit 0-2 (Hulk '5, Witsel '22)

Monaco - Leverkusen 1-0 (Moutinho '61)

Clasament: 1. Zenit 3p, 2. Monaco 3p, 3. Leverkusen 0p, 4. Benfica 0p;

GRUPA D:

Dortmund - Arsenal 2-0 (Immmobile '45, Aubameyang '48)

Galatasaray - Anderlecht 1-1 (Yilmaz '90 / Praet '52)

Clasament: 1. Dortmund 3p, 2. Anderlecht 1p, 3. Galatasaray 1p, 4. Arsenal 0p;

Celelalte meciuri sunt programate miercuri, de la ora 21:45. mai mult


Marti, 16 Septembrie 2014, ora 23:35

1 comentariu
Liga Campionilor: Rezultatele inregistrate in play-off

Liga Campionilor: Rezultatele inregistrate in play-off

Iata rezultatele inregistrate marti seara in primele partide din prima mansa a playoff-ului pentru grupele Ligii Campionilor:

STEAUA - Ludogorets 1-0 (Chipciu '88)

Besiktas - Arsenal 0-0

FC Copenhaga - Leverkusen 2-3 (Joergensen '9, Amartey '13 / Kiessling '5, Bellarabi '31, Heung-Min Son '43)

Napoli - Ahtletic Bilbao 1-1 (Higuain '68 / Muniain '41)

Red Bull Salzburg - Malmo 2-1 (Schiemer '16, Soriano '54 / Forsberg '90)

Mansele retur sunt programate saptamana viitoare.

I.G. mai mult


Marti, 19 August 2014, ora 23:40

Liga Campionilor: Meciuri de foc in turul III preliminar

Liga Campionilor: Meciuri de foc in turul III preliminar

Marti si miercuri sunt programate mansele retur ale meciurilor din turul III preliminar al Ligii Campionilor.

Marti:

20:30 BATE - Debrecen, in tur 0-1;
21:00 Panathinaikos - Standard, in tur 0-0;
21:00 Maccabi Tel Aviv - Maribor, in tur 0-1;
21:30 Lille - Grasshopper, in tur 2-0;

Miercuri:

19:00 Zenit - AEL, in tur 0-1;
19:30 APOEL - HJK, in tur 2-2;
20:00 Sheriff - Slovan Bratislava, in tur 1-2;
20:00 Malmo - Sparta Praga, in tur 2-4;
20:30 Besiktas - Feyenoord, in tur 2-1;
20:30 STEAUA - Aktobe, in tur 2-2;
21:00 FC Copenhaga - Dnipro, in tur 0-0;
21:30 Red Bull Salzburg - Qarabag, in tur 1-2;
21:45 Dinamo Zagreb - AaB, in tur 1-0;
21:45 Celtic - Legia Varsovia, in tur 1-4;
21:45 Partizan - Ludogorets, in tur 0-0.

Intalnirile pot fi urmarite in direct pe site-ul Ziare.com.

I.G. mai mult


Marti, 05 August 2014, ora 09:50

Alte articole despre: program meciuri Liga Campionilor
Liga Campionilor: Rezultatele inregistrate in meciurile de miercuri. O mare campioana europeana, umilita

Liga Campionilor: Rezultatele inregistrate in meciurile de miercuri. O mare campioana europeana, umilita

Iata rezultatele inregistrate miercuri seara in ultimele meciuri din prima mansa a turului III preliminar al Ligii Campionilor.

Cu siguranta, surpriza serii s-a produs in Polonia, acolo unde campioana Scotiei, Celtic Glasgow, a fost umilita de echipa pe care Steaua a eliminat-o anul trecut in playoff, Legia Varsovia.

Dar iata toate rezultatele de miercuri:

Aktobe (Kazahstan) - Steaua (Romania) 2-2 (Korobkin ' 58, Arzumanyan '88 / Keseru '44, Prepelita '78)

Karabakh (Azerbaijan) - Salzburg (Austria) 2-1 (Dias '2, Reynaldo '86 / Leitgeb '77)

AEL (Cipru) - Zenit (Rusia) 1-0 (Gikiewicz '64)

Dnipro (Ucraina) - Copenhaga (Danemarca) 0-0

Helsinki (Finlanda) - APOEL (Cipru) 2-2 (Savage '11 si '45 / De Vincenti '71, Sheridan '74)

Grasshoppers (Elvetia) - Lille (Franta) 0-2 (Corchia '29, Mendes '49)

Feyenoord (Olanda) - Besiktas (Turcia) 1-2 (Te Vrede '90+5 - penalti / Pektemek '14, Boulahrouz '71 - autogol)

Ludogorets (Bulgaria) - Partizan (Serbia) 0-0

Standard (Belgia) - Panathinaikos (Grecia) 0-0

AaB (Danemarca) - Dinamo Zagreb (Croatia) 0-1 (Brozovic '49)

Maribor (Slovenia) - Maccabi Tel Aviv (Israel) 1-0 (Bohar '90)

Legia Varsovia (Polonia) - Celtic (Scotia) 4-1 (Radovic '10 si '36, Zyro '84, Kosecki '90 / McGregor '8)

Mansele retur sunt programate saptamana viitoare.

I.G. mai mult


Miercuri, 30 Iulie 2014, ora 23:30

Meciuri de foc in Liga Campionilor

Meciuri de foc in Liga Campionilor

Marti si miercuri vor avea loc partidele din prima mansa a turului trei preliminar din Liga Campionilor:

Marti:

20:30 Sparta Praga (Cehia) - Malmo (Suedia)

21:15 Slovan Bratislava (Slovacia) - Sheriff (Moldova)

21:30 Debrecen (Ungaria) - BATE (Belarus)

Miercuri:

18:00 Aktobe (Kazahstan) - Steaua (Romania)

18:30 Karabakh (Azerbaijan) - Salzburg (Austria)

19:00 AEL (Cipru) - Zenit (Rusia)

19:00 Dnipro (Ucraina) - Copenhaga (Danemarca)

19:00 Helsinki (Finlanda) - APOEL (Cipru)

20:00 Grasshoppers (Elvetia) - Lille (Franta)

21:00 Feyenoord (Olanda) - Besiktas (Turcia)

21:00 Ludogorets (Bulgaria) - Partizan (Serbia)

21:00 Standard (Belgia) - Panathinaikos (Grecia)

21:15 AaB (Danemarca) - Dinamo Zagreb (Croatia)

21:30 Maribor (Slovenia) - Maccabi Tel Aviv (Israel)

21:45 Legia Varsovia (Polonia) - Celtic (Scotia)

Mansele retur sunt programate saptamana viitoare.

I.G. mai mult


Marti, 29 Iulie 2014, ora 10:37

Alte articole despre: program meciuri Liga Campionilor
Liga Campionilor: Programul meciurilor de marti

Liga Campionilor: Programul meciurilor de marti

Marti sunt programate primele meciuri din mansa secunda a turului II preliminar al Ligii Campionilor:

Sutjeska (Muntenegru) - Sheriff (Moldova), in tur 0-2;

Levadia (Estonia) - Sparta Praga (Cehia), in tur 0-7;

Dudelange (Luxemburg) - Ludogorets (Bulgaria), in tur 0-4;

Qarabag (Azerbaijan) - Valletta (Malta), in tur 1-0;

Maccabi Tel Aviv (Israel) - Santa Coloma (Andorra), in tur 1-0;

New Saints (Tara Galilor) - Slovan Bratislava (Slovacia), in tur 0-1;

Skenderbeu (Albania) - BATE (Belarus), in tur 0-0;

HB (Insulele Feroe) - Partizan (Serbia), in tur 0-3;

Zalgiris (Lituania) - Dinamo Zagreb (Croatia), in tur 0-2;

Debrecen (Ungaria) - Cliftonville (Irlanda de Nord), in tur 0-0;

Celtic (Scotia) - KR (Islanda), in tur 1-0.

Celelalte meciuri sunt programate miercuri.

I.G. mai mult


Marti, 22 Iulie 2014, ora 11:39

Alte articole despre: program meciuri Liga Campionilor
Programul meciurilor din Liga Campionilor

Programul meciurilor din Liga Campionilor

Optimile de finala ale Ligii Campionilor se incheie miercuri, zi in care sunt programate ultimele doua partide din aceasta faza a competitiei.

Iata programul:

Manchester United - Olympiacos (in tur, 0-2)

Borussia Dortmund - Zenit St. Petersburg (in tur, 4-2)

Partidele incep la ora 21.45 si vor fi transmise in direct pe site-ul Ziare.com. La televizor, meciurile vor putea fi urmarite pe posturile DigiSport si DolceSport.

Sase formatii au obtinut pana acum calificarea in sferturile de finala ale Ligii, dupa cum urmeaza: FC Barcelona, Bayern Munchen, PSG, Atletico Madrid, Chelsea si Real Madrid.

M.D. mai mult


Miercuri, 19 Martie 2014, ora 09:53

Programul meciurilor din Liga Campionilor

Programul meciurilor din Liga Campionilor

Optimile de finala ale Ligii Campionilor revin in actualitate marti, cu alte doua partide.

Iata programul zilei:

Chelsea - Galatasaray (in tur, 1-1)

Real Madrid - Schalke 04 (in tur, 6-1)

Meciurile incep la ora 21.45 si sunt transmise in direct pe site-ul Ziare.com. La TV, ele vor putea fi urmarite pe DigiSport si DolceSport.

Pana acum, au obtinut calificarea in sferturile de finala ale Champions League FC Barcelona, Bayern Munchen, PSG si Atletico Madrid.

Ultimele doua intalniri din optimi se vor disputa miercuri.

M.D. mai mult


Marti, 18 Martie 2014, ora 09:55

Liga Campionilor: Programul meciurilor si televizarile

Liga Campionilor: Programul meciurilor si televizarile

Site-ul Ziare.com va prezinta programul si televizarilor meciurilor care se vor disputa in aceasta saptamana in optimile de finala ale Ligii Campionilor.

Marti, de la ora 21:45

Bayern Munchen - Arsenal (DigiSport 1 si DolceSport 1) - in tur nemtii s-au impus cu 3-1.

Atletico Madrid - AC Milan (TVR 1, Digi Sport 2 si DolceSport 2) - in tur spaniolii s-au impus cu 1-0.

Miercuri, de la ora 21:45

Barcelona - Manchester City (DigiSport 1 si DolceSport 1) - in tur spaniolii s-au impus cu 2-0

PSG - Bayer Leverkusen (Digi Sport 2 si Dolce Sport 2) - in tur francezii s-au impus cu 4-0

Toate meciurile vor fi transmise in direct de site-ul Ziare.com. mai mult


Marti, 11 Martie 2014, ora 14:43

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
 
  1. Femeile maritate din India detin 11% din aurul intregii lumi
  2. Un sofer de autobuz, cel mai prolific barbat britanic: zeci de copii cu 9 femei (Video)
  3. Barul care ofera bere fara limita, dar cu doua conditii
  4. Cazare gratuita in creierii muntilor - dar cum ajungi acolo? (Galerie foto)
  5. Terapie nud: Ramane goala in fata pacientilor ca sa-i vindece de obsesii porno
  6. Creatura marina gigantica, ce poate ajunge la 50 de metri lungime (Video)
  7. Un pestisor auriu a fost operat pe creier
  8. Minune la Caracal: Ce a facut un barbat cu o servieta plina de bani gasita in parc
  9. O votca "criminala" pentru Freddie Mercury (Foto)
  10. Cocaina si marijuana, intr-o masina a Vaticanului