Ziare.com
Pep Guardiola face o declaratie superba despre Mircea Lucescu

Pep Guardiola face o declaratie superba despre Mircea Lucescu

Antrenorul formatiei Manchester City, Pep Guardiola, a facut o declaratie superba despre Mircea Lucescu. Guardiola a declarat ca Mircea Lucescu a fost unul dintre cei mai redutabili antrenori pe care i-a intalnit in cariera. "Sahtiorul lui ...

02 Ianuarie 2020

Plecare mircea lucescu turcia

Presa turca anunta ca Mircea Lucescu va fi dat afara: L-am tot asteptat, dar e frustrant

Presa turca anunta ca Mircea Lucescu va fi dat afara: L-am tot asteptat, dar e frustrant

Presa din Turcia anunta la unison ca Mircea Lucescu va fi dat afara de pe banca echipei nationale dupa doar sase meciuri. Desi este sustinut la nivel declarativ de presedintele Federatiei, jurnalistii turci sustin ca in acest moment se cauta o solutie privind indepartarea lui Lucescu. Fanatik si Fotomac anunta astfel ca sefii Federatiei au inceput deja negocierile cu Senol Gunes, caruia i-au propus sa preia echipa nationala. Presa din Turcia scrie ca, daca Gunes va accepta, Lucescu va fi demis...

15 Noiembrie 20171 comentariu
  Turcii si-au pierdut rabdarea cu Mircea Lucescu - ce decizie a luat presedintele Federatiei

  Turcii si-au pierdut rabdarea cu Mircea Lucescu - ce decizie a luat presedintele Federatiei

  Turcia a fost invinsa si de Albania, iar postul lui Mircea Lucescu la aceasta echipa nationala este in pericol. Cotidianul Hurryiet anunta ca presedintele Federatiei de Fotbal din Turcia, Yildirim Demiroren, a decis sa-l convoace pe Lucescu la o sedinta de urgenta pentru a explica rezultatele din ultima perioada. In functie de explicatiile lui Lucescu se va decide daca se va continua cu antrenorul roman sau se va cauta un nou selectioner. Cel mai probabil, Lucescu va primi insa in continuare credit...

  14 Noiembrie 2017
   Mircea Lucescu, despre meciul cu Romania - ce jucatori a remarcat din echipa noastra

   Mircea Lucescu, despre meciul cu Romania - ce jucatori a remarcat din echipa noastra

   Selectionerul Turciei, Mircea Lucescu, a vorbit despre partida cu Romania, ce va avea loc joi, la Cluj. Inaintea acestei confruntari, Lucescu a remarcat trei jucatori din echipa noastra - Nicusor Stanciu, Alexandru Chipciu si Ciprian Tatarusanu. "Stanciu si Chipciu sunt la un nivel peste tot ce exista in lotul lui Anderlecht. Nu-i judecati dupa un meci. Am jucat de 2 ori contra lor iar pe mine Stanciu m-a eliminat cu Zenit. Tatarusanu a facut o alegere foarte buna cu plecarea la Nantes, pentru un portar este esential sa joace. In Italia te judeca toti la microscop, orice eroare e analizata si suspectata din punct de vedere al valorii", a spus Lucescu pentru editia tiparita a cotidianului Gazeta Sporturilor...

   07 Noiembrie 2017
    Mircea Lucescu le transmite un mesaj transant turcilor: Pot sa plec chiar acum

    Mircea Lucescu le transmite un mesaj transant turcilor: Pot sa plec chiar acum

    Mircea Lucescu nu a fost primit cu prea multa caldura dupa ce a devenit oficial noul selectioner al Turciei. Analisti de la posturile de televiziune din Turcia si mai multi antrenori au contestat alegerea lui Lucescu. Mai mult, in presa din Turcia s-au raspandit chiar zvonuri incredibile conform carora antrenorul ar avea un inceput de Alzheimer. Pus in fata acestor lucruri, Lucescu le-a transmis turcilor ca este gata sa plece oricand daca nu ii sunt alaturi...

    05 August 20175 comentarii
     Anuntul facut de conducerea lui Galatasaray dupa ce a negociat cu Mircea Lucescu

     Anuntul facut de conducerea lui Galatasaray dupa ce a negociat cu Mircea Lucescu

     Can Topsakal, secretarul general al lui Galatasaray, a venit in Romania pentru a negocia cu Mircea Lucescu, iar la plecarea din tara a facut o scurta declaratie. El a anuntat ca a primit semnale pozitive din partea lui Lucescu, fiind increzator ca acesta va semna la inceputul saptamanii viitoare. "Mircea Lucescu a primit pozitiv propunerea pe care i-am facut-o. El ne-a cerut informatii despre echipa si a cerut 3-4 zile. La inceputul saptamanii viitoare vom avea un raspuns final", a spus Can Topsakal, citat de cotidianul Hurriyet...

     28 Iulie 2017
      Prima echipa care anunta ca il vrea pe Mircea Lucescu: Venim in Romania sa discutam

      Prima echipa care anunta ca il vrea pe Mircea Lucescu: Venim in Romania sa discutam

      Dupa mai multe saptamani de discutii in presa, apare si prima confirmare oficiala in privinta numirii lui Mircea Lucescu in functia de director tehnic al formatiei Galatasaray Istanbul. Unul dintre conducatorii lui Galatasaray, Can Topsakal, a anuntat ca va veni in Romania pentru a negocia cu Lucescu. "Numele lui Mircea Lucescu este corect. Venim in Romania sa discutam. Vom avea o prima discutie. Lucescu se va ocupa de tot ce tine de fotbal la Galatasaray. Vom propune aceasta varianta Consiliului Director", a spus Topsakal, citat de publicatia turca Fanatik...

      27 Iulie 20172 comentarii
       Mircea Lucescu, furios dupa plecarea de la Zenit - de ce a insistat sa le ia banii rusilor

       Mircea Lucescu, furios dupa plecarea de la Zenit - de ce a insistat sa le ia banii rusilor

       Mircea Lucescu a acordat un interviu presei din Turcia in care a vorbit despre plecarea de la Zenit Sankt Petersburg. Daca in declaratiile din Rusia a avut un ton impaciuitor si a afirmat ca nu e suparat pe sefii lui Zenit, lucrurile au stat insa diferit in interviul pentru Aksam. Lucescu a acuzat vehement conducerea lui Zenit si a spus ca a insistat sa le ia banii rusilor deoarece nici macar n-au avut onoarea sa-l anunte ca l-au dat afara. "Am fost foarte surprins si trist cand am aflat din ziare ca munca mea la Zenit s-a terminat. Pentru prima data in cariera mea, intalneam esecul. De la niciun club la care am lucrat nu am luat despagubiri, deoarece nu imi sta in fire sa iau bani si sa traiesc ca un pensionar...

       04 Iulie 2017
        Dat afara de rusi, Mircea Lucescu primeste o oferta neasteptata

        Dat afara de rusi, Mircea Lucescu primeste o oferta neasteptata

        Curg ofertele pentru Mircea Lucescu dupa ce a fost dat afara de rusii de la Zenit Sankt Petersburg. Dupa Galatasaray si Konyaspor, inca o echipa din Turcia este interesata de antrenorul roman. Este vorba despre clubul Goztepe, care a promovat in aceasta vara in prima liga din Turcia. "Mircea Lucescu este cea mai buna solutie pentru Goztepe. Spiritul sau este potrivit cu clubul Goztepe", a afirmat Seyit Mehmet Ozkan, un apropiat al conducerii lui Goztepe, pentru Sporx.com...

        07 Iunie 20173 comentarii
         Mircea Lucescu, despre viitoarea sa destinatie dupa ce va pleca de la Zenit

         Mircea Lucescu, despre viitoarea sa destinatie dupa ce va pleca de la Zenit

         Inca in pericol de a fi demis de la Zenit Sankt Petersburg dupa doar un sezon, Mircea Lucescu a vorbit despre viitoarea sa destinatie. Antrenorul roman a vorbit cu presa din Turcia si a afirmat ca si-ar dori sa lucreze din nou in aceasta tara. "Am avut foarte mult succes in Turcia. Am o parere buna despre fotbalul din Turcia si imi plac jucatorii din aceasta tara. Avem aceeasi mentalitate si antrenorii din Balcani au avut mereu succes in Turcia", a spus Lucescu, citat de Milliyet. In acest moment, Mircea Lucescu este dorit de formatiile Fenerbahce si Galatasaray...

         29 Aprilie 20174 comentarii
          Mircea Lucescu a rabufnit in Ucraina: Vreau sa fie foarte clar!

          Mircea Lucescu a rabufnit in Ucraina: Vreau sa fie foarte clar!

          Mircea Lucescu a rabufnit la scurt timp dupa ce a revenit in Ucraina, pentru returul acestui sezon. Intrebat de jurnalistii ucraineni daca se gandeste sa plece in Turcia, asa cum s-a speculat in ultimele saptamani, "Il Luce" a reactionat destul de dur. Tehnicianul roman a transmis ca nu se gandeste la plecare pana la finalul acestui sezon, atunci cand contractul cu Sahtior se va incheia. "vreau sa va explic ca sa fie foarte clar. N-am promis nimic nimanui si nu am negociat cu nimeni! Eu am un contract cu Sahtior care expira in luna mai si atunci voi decide ce voi face...

          09 Ianuarie 2016
           Mircea Lucescu s-a decis - ce le-a spus apropiatilor despre plecarea de la Sahtior

           Mircea Lucescu s-a decis - ce le-a spus apropiatilor despre plecarea de la Sahtior

           Subiectul plecarii lui Mircea Lucescu de la Sahtior Donetk ramane inca in actualitate, in conditiile in care antrenorul este dorit de formatii importante din Turcia. Totusi, Lucescu le-a spus apropiatilor ca nu va pleca prea curand de la Sahtior, intrucat viseaza sa mai joace din nou pe Donbass Arena din Donetk. "Eram sigur ca Lucescu nu ne tradeaza. Stiu de la el ca nu va parasi echipa in aceasta situatie dificila. Este prietenul nostru, nu doar un antrenor. El nu va pleca de la Sahtior pana cand nu va mai juca un meci pe Donbass Arena", a afirmat fotbalistul lui Sahtior, Darijo Srna, intr-o conferinta de presa...

           30 Iulie 20151 comentariu
            Reactie surprinzatoare in Rusia la adresa lui Mircea Lucescu

            Reactie surprinzatoare in Rusia la adresa lui Mircea Lucescu

            Fostul fotbalisg Evgeny Lovchev a avut o reactie surprinzatoare la adresa lui Mircea Lucescu. Dupa ce presa rusa a scris ca Lucescu ar putea sa o preia pe Spartak Moscova, fostul mare fotbalist al acestui club a afirmat ca antrenorul roman nu este o solutie potrivita. "Cand vorbim despre Lucescu, trebuie sa ne uitam la calitatile sale. El va prelua echipa, dar va cere si un buget impresionant pentru a cumpara tineri, asa cum a facut si la Sahtior. Eu nu cred ca Lucescu este solutia potrivita, ci Dmintry Alenichev merita sa fie noul antrenor", a afirmat Lovchev...

            15 Mai 2015
             Prima oferta pentru Mircea Lucescu: unde poate ajunge dupa plecarea de la Sahtior

             Prima oferta pentru Mircea Lucescu: unde poate ajunge dupa plecarea de la Sahtior

             Mircea Lucescu a anuntat, la inceputul acestei saptamani, ca va pleca de la Sahtior Donetk in aceasta vara, iar agentul sau a anuntat ca negociaza deja cu alte echipe. Impresarul Arcadie Zaporojanu a afirmat ca este in contact cu diverse cluburi pentru a-i gasi un nou angajament lui Mircea Lucescu. "In acest moment, de Lucescu sunt interesate cluburi din Turcia si Rusia", a afirmat Arcadie Zaporojanu. De altfel, presa din Ucraina mentioneaza ca Lucescu a primit deja o propunere concreta din partea celor de la spartak Moscova...

             14 Mai 2015
              Mircea Lucescu, antrenor la Fenerbahce? Ce raspuns le-a dat turcilor

              Mircea Lucescu, antrenor la Fenerbahce? Ce raspuns le-a dat turcilor

              Jurnalistii din Turcia insista cu ideea ca Mircea Lucescu va fi noul antrenor al formatiei Fenerbahce Istanbul, asta desi romanul tocmai si-a prelungit acordul cu Sahtior Donetk. Contactat de ziaristii turci, "Il Luce" a negat vehement aceasta informatie. "Nu am fost contactat de Fenerbahce. Acum sunt in vacanta, in Italia. Tocmai mi-am prelungit contractul cu Sahtior pentru inca doi ani si vreau sa-l duc pana la capat. Iubesc Turcia, imi place campionatul de acolo iar Istanbulul este un oras superb. Nu asta e problema pentru ca as fi incantat sa revin acolo. Dar am un contract si imi respect prea mult clubul pentru a pleca", a raspuns Lucescu...

              10 Iunie 2013
               Surpriza uriasa la Sahtior: Mircea Lucescu isi anunta plecarea

               Surpriza uriasa la Sahtior: Mircea Lucescu isi anunta plecarea

               Mircea Lucescu simte nevoia unei noi provocari dupa opt ani petrecuti la Sahtior Donetk. "Il Luce" are deja stabilit un plan de viitor foarte bine elaborat. Antrenorul roman a anuntat ca vrea sa revina in Turcia, din vara, dupa ce contractul sau cu Sahtior va expira. Lucescu spune ca viseaza sa castige campionatul cu Fenerbahce Istanbul. "Imi lipseste foarte mult Istanbulul. La finalul sezonului raman fara contract, asa ca Fenerbahce ma poate oferta. Acum nu voi da un raspuns pentru ca ma gandesc la optimile Ligii Campionilor, dar va spun ca visul meu este sa devin campion in Turcia cu trei echipe diferite. Fiecare antrenor isi doreste sa antreneze Fenerbahce, deci si eu", a spus Lucescu in presa turca...

               26 Decembrie 20125 comentarii

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                Arabii anunta ca sunt gata sa cumpere Dinamo
                Presedintele grupului Abu Dhabi Business Development, Tahnoon Nimer, a anuntat ca este pe punctul de a prelua clubul Dinamo Bucuresti. Arabii...

                Iata cum va arata Top 10 WTA la startul Australian Open 2020
                Ashleigh Barty va incepe Australian Open 2020 cu un avans consistent in fruntea clasamentului WTA. Tenismena de la Antipozi are un avand de...

                Razvan Marin pleaca de la Ajax dupa numai 6 luni!
                Aventura lui Razvan Marin la Ajax Amsterdam s-ar putea incheia dupa numai jumatate de sezon. Publicatia belgiana RTBF, care citeaza cotidianul...
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor