Ziare.com
Programul ultimei etape din play-out-ul Ligii 1: Cum arata clasamentul si intre cine se da lupta pentru evitarea retrogradarii

Programul ultimei etape din play-out-ul Ligii 1: Cum arata clasamentul si intre cine se da lupta pentru evitarea retrogradarii

Weekendul acesta se vor disputa ultimele meciuri din sezonul 2017/2018 al Ligii 1. Etapa cu numarul 14 din play-out-ul Ligii 1 se va desfasura pe durata a doua zile, iar capul de afis va fi tinut de lupta la distanta intre FC Voluntari si ACS Poli ...

01 Iunie 2018

Program etapa 33 liga 1

Incepe etapa a 4-a a Ligii 1: Programul, clasamentele si televizarile meciurilor

Incepe etapa a 4-a a Ligii 1: Programul, clasamentele si televizarile meciurilor

Etapa a 4-a a Ligii 1 se va disputa la mijlocul acestei saptamani. Capul de afis va fi tinut de intalnirea dintre FCSB si Astra, programata joi seara. Dar iata meciurile etapei a 4-a: Play-off...

04 Aprilie 20171 comentariu
    Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile de sambata

    Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile de sambata

    Etapa cu numarul 33 a primei noastre scene fotbalistice, editia 2013/2014, isi trage sambata cortina odata cu disputarea ultimilor trei jocuri ramase pe tablou, doua cu posibile consecinte in hora retrogradarii. * Ceahlaul Piatra Neamt (12) vs. SC Vaslui (5) - ora 15.00 / Digi Sport 1 George Gaman (Craiova) - central; Bogdan Velicu (Bucuresti) si Stelian Slabu (Brasov) - asistenti; Emil Voicu (Bacau) si Florin Andrei (Tg. Mures) - aditionali; Florin Visan (Galati) - rezerva Observatori: Stefan Constantin si Bogdan Niculae (ambii Bucuresti)...

    17 Mai 2014
      Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile meciurilor de vineri

      Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile meciurilor de vineri

      Penultima runda a primei noastre scene fotbalistice, editia 2013/2014, continua vineri cu patru dispute mai mult decat interesante, in toate evoluand echipe care tremura in privinta salvarii de la retrogradare. * FC Brasov (15) vs. Universitatea Cluj Napoca (9) - ora 19.30 / Digi Sport 1 Cristian Balaj (Baia Mare) - central; Sebastian Gheorghe (Suceava) si Marius Nicoara (B.Herculane) - asistenti; Mihai Amoraritei (Campina) si Dorian Miclosina (Resita) - aditionali; Vasile Popescu (Buzau) - rezerva...

      16 Mai 2014
        Liga 1: Programul meciurilor de luni, arbitrii si televizarile

        Liga 1: Programul meciurilor de luni, arbitrii si televizarile

        Luni se trage cortina peste etapa cu numarul 33 a principalului nostru esichier fotbalistic, cele doua jocuri ramase de disputat avand implicatii atat la retrogradare cat si pentru zona care asigura prezenta in Europa League. * Concordia Chiajna (15) vs. Pandurii Tg. Jiu (4) - ora 19.30 / Dolce Sport 1 Istvan Kovacs (Carei) - Miclos Nagy si Alexandru Cerei (ambii din Cluj). Rezerva: Eduard Ionita (Constanta) Observatori: Laszlo Sajstos (Sibiu) si Ion Craiu (Bucuresti)...

        27 Mai 2013
          Liga 1: Programul de duminica, arbitrii si televizarile

          Liga 1: Programul de duminica, arbitrii si televizarile

          Etapa cu numarul 33 a principalului esalon fotbalistic intern, penultima a editiei 2012/2013, continua azi cu inca trei jocuri, doua fiind cu miza pentru locurile de Europa League, iar unul cu o echipa care incearca, in extremis, salvarea de la retrogradare. * Universitatea Cluj Napoca (12) vs. Petrolul Ploiesti (4) - ora 17.00 / Digi Sport 1 Alexandru Tudor (Bucuresti) - Octavian Sovre (Oradea) si Iulian Radu (Bucuresti). Rezerva: Paul Unimatan (Zalau) Observatori: Nicolae Marodin (Bucuresti) si Florin Batranu (Timisoara)...

          26 Mai 20131 comentariu
            Liga 1: Programul meciurilor de vineri, arbitrii si televizarile

            Liga 1: Programul meciurilor de vineri, arbitrii si televizarile

            Penultima runda a Ligii 1 continua vineri cu inca trei partide, doar cea din "Groapa" dinamovista starnind ceva interes, in conditiile in care oaspetii, echipa lui Hagi, nu sunt inca salvati de la retrogradare. Dar iata programul complet: * SC Vaslui (6) vs. Otelul Galati (11) - ora 19.00 / Digi Sport 1 Marius Avram (Bucuresti) - Vladimir Urzica (P. Neamt) si Bogdan Gheorghe (Bucuresti). Rezerva: Mihai Amoraritei (Campina)...

            24 Mai 2013
              Liga 1: Programul etapei a 33-a

              Liga 1: Programul etapei a 33-a

              Penultima runda a primei scene fotbalistice interne, editia 2012/2013, se deschide joi, la poalele Tampei, etapa urmand a se inchide luni, la Piatra Neamt. Joi 23 mai * FC Brasov (7) vs. Gloria Bistrita (18) - ora 20.00 / Digi Sport 1 Florin Miron (Bucuresti) - Szabo Gero (Cluj) si Adrian Popescu (Craiova). Rezerva: Iulian Calin (Stefanesti - Arges)...

              23 Mai 20131 comentariu
              Alte articole despre: Liga 1 program etapa 33
                In sfarsit, LPF a anuntat programul si televizarile penultimei etape a Ligii 1

                In sfarsit, LPF a anuntat programul si televizarile penultimei etape a Ligii 1

                LPF a anuntat marti programul si televizarile penultimei etape a Ligii 1, a 33-a, cu doar doua zile inainte de startul rundei! Joi: 20:00 FC Brasov - Gloria Bistrita (Digi Sport) Vineri: ...

                21 Mai 2013
                  Radu Petrescu arbitreaza duelul pentru fotoliul de vicecampioana a turului Ligii 1

                  Radu Petrescu arbitreaza duelul pentru fotoliul de vicecampioana a turului Ligii 1

                  Comisia Centrala a Arbitrilor a dat pe mana lui Radu Petrescu derbiul etapei cu numarul 17 din Liga 1, un meci care va stabili ordinea podiumului la caderea cortinei peste prima parte a campionatului. Este vorba de duelul dintre revelatiile acualului sezon, Astra si Pandurii, gruparea celui mai bogat roman al momentului, Ioan Niculae, avand un parcurs de exceptie odata cu mutarea definitiva a "dracilor negri" de la Ploiesti la Giurgiu. In momentul de fata, Pandurii lui Grigoras se afla pe pozitia secunda a clasamentului, cu 33 de puncte, in vreme ce echipa de la malul Dunarii are cu doua mai putin, o eventuala victorie a lui Takayuki & Co. aducand pe Astra in spatele Stelei...

                  25 Noiembrie 2012
                    Rezultatele inregistrate in Liga 1

                    Rezultatele inregistrate in Liga 1

                    Sambata, 17 martie, s-au disputat 4 partide extrem de interesante din cadrul etapei cu numarul 21 din Liga 1. Socul zilei a fost, fara indoiala, victoria celor de la Sportul cu Dinamo, rezultat ce a schimbat liderul primei divizii. Iata rezultatele: * Vointa Sibiu - Gaz Metan Medias 0-2...

                    17 Martie 20121 comentariu
                      Programul complet al returului Ligii 1

                      Programul complet al returului Ligii 1

                      Comitetul de Urgenta al Federatiei Romane de Fotbal (FRF) a stabilit, joi, datele in care se vor disputa etapele returului Ligii 1. Urmatoarea runda a primei divizii, cea cu numarul 20, se va juca in weekendul 9-11 martie iar campionatul se va incheia pe 19 mai, cu etapa 34. Iata programul retrurului Ligii 1: Etapa a 20-a - 10 martie;...

                      08 Martie 2012
                        Liga 1: Programul etapei 33

                        Liga 1: Programul etapei 33

                        Liga 1 se apropie de final, in acest weekend fiind programate partidele din cadrul etapei cu numarul 33, penultima din sezonul 2010/2011. Iata programul complet: Vineri, 13 mai Unirea Urziceni - Astra Ploiesti, de la ora 18.00 - GSpTV...

                        13 Mai 2011
                          Liga I: Programul etapei a 33-a

                          Liga I: Programul etapei a 33-a

                          Pe durata a trei zile, incepand de sambata, se va desfasura penultima etapa, a 33-a, a Ligii I. Iata programul si televizarile etapei a 33-a: Sambata, 15 mai: 17:00 Gaz Metan Medias - Unirea Alba Iulia, GSP TV...

                          15 Mai 2010
                            Modificari in programul etapei a 33-a

                            Modificari in programul etapei a 33-a

                            Liga Profesionista de Fotbal (LPF) a facut, miercuri, cateva modificari importante in programul etapei a 33-a a Ligii I. Iata programul final, dat publicitatii in urma cu cateva minute: Sambata, 15 mai: 17:00 Gaz Metan Medias - Unirea Alba Iulia, GSP TV...

                            12 Mai 20101 comentariu
                            Alte articole despre: program etapa 33, etapa 33 Liga I
                              Liga I: Programul si televizarile etapei a 33-a

                              Liga I: Programul si televizarile etapei a 33-a

                              Liga Profesionista de Fotbal (LPF) a anuntat, luni, programul si televizarile penultimei etape, a 33-a, a Ligii I. Sambata, 15 mai: 17:00 Gaz Metan Medias - Unirea Alba Iulia, GSP TV 19:00 CFR Cluj - Inter Curtea de Arges, Digi Sport...

                              10 Mai 2010

                                Urmareste Ziare.com pe

                                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                                 

                                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                                Dupa ce au terminat cu romanii, suedezii sunt furiosi acum pe UEFA
                                Selectionerul Suediei, Janne Andersson, are acum si probleme cu UEFA, dupa ce in saptamanile precedente s-a plans ca romanii sunt rasisti....

                                Simona Halep se tine de cuvant si pune in aplicare boicotul promis
                                Aflata in vacanta, Simona Halep a luat o decizie radicala. Sportiva noastra a hotarat sa nu participe la confruntarea pe care Romania o va avea...

                                Decizia luata de WTA dupa ce ungurii au vrut sa lase Romania fara singurul turneu WTA pe care il avem
                                Federatia de Tenis din Ungaria anunta ca Jeno Marky (foto dreapta), proprietarul licentei pe care se organizeaza turneul de la Bucuresti, a...
                                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor