program etapa 7 liga 1

Ziare.com
vezi toate articolele pe aceeasi tema
Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile meciurilor de luni

Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile meciurilor de luni

Etapa cu numarul 25 a Ligi 1 isi se incheie luni, odata cu disputarea ultimilor trei de pe tablou, cu epilogul in Ghencea.

Iata programul complet al zilei:

* Universitatea Cluj-Napoca (15) vs. Gaz Metan Medias (8) - ora 18.30 / Digi Sport 1
Marius Avram (Bucuresti) - central; Valentin Avram (Bucuresti) si Alexandru Voda (Alba Iulia) - asistenti; Ionut Coza (Cernica) si Andrei Chivulete (Bucuresti) - aditionali; Mihai Marica (Bistrita)
Observatori: Costin Toma (Piatra Neamt) si Marian Ivan (Brasov)

* SC Vaslui (5) vs. FC Brasov (16) - ora 19.00 / Dolce Sport 1
Ovidiu Hategan (Arad) - central; Octavian Sovre (Oradea) si Sebastian Stoianov (Constanta) - asistenti; Nicolae Botas si Flavius Rosu (ambii Timisoara) - aditionali; Valentin Dumitru (Gherghita) - rezerva
Observator: Vasile Bratu (Slobozia) si Viorel Ilinca (Pitesti)

* Steaua Bucuresti (1) vs. ASC Botosani (10) - ora 21.00 / Digi Sport 1
Lucian Rusandu (Sf. Gheorghe) - central; Vladimir Urzica (Piatra Neamt) si Imre-Laszlo Bucsi (Sf. Gheorghe) - asistenti; Mihai Amoraritei (Campina) si Dragos Teodor (Constanta) - aditionali; Vlad Barleanu (Bucuresti) - rezerva
Observator: Marian Dorobantu (Buzau) si Ionut Calancia (Bucuresti)

Daca Vasluiul, in propriul fief, se impune in fata celor de sub Tampa, urca pe locul 4, in locul lui Dinamo.

Rezultatele de pana acum ale rundei:

* Corona Brasov (18) - Sageata Navodari (14) 0-0
* Otelul Galati (13) - Concordia Chiajna (11) 2-0
* Viitorul Constanta... mai mult


Luni, 31 Martie 2014, ora 11:06

Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile de duminica

Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile de duminica

Runda cu numarul 25 a principalului esichier fotbalistic continua duminica, avand programata doua interesante dispute, cea de la Ploiesti, dintre "lupii galbeni" si "cainii rosii", putand fi considerata derbiul etapei.

Ceahlaul Piatra Neamt (9) vs. Astra Giurgiu (2) - ora 18.00 / Digi Sport 1
Adrian Comanescu (Ramnicu Valcea) - central; Mircea Orbulet si Florin Ungureanu (ambii Bucuresti) - asistenti; Robert Dumitru (Brasov) si Catalin Busi (R.Valcea) - aditionali; Daniel Demetrescu (Rm. Valcea) - rezerva
Observatori: Zoltan Szekely (Baia Mare) si Dumitru Marcu (Craiova)

Petrolul Ploiesti (3) vs. Dinamo Bucuresti (4) - ora 20.30 / Digi Sport 1
Radu Petrescu (Bucuresti) - central; Sebastian Gheorghe (Suceava) si Ovidiu Artene (Vaslui) - asistenti; Paul Unimatan (Zalau) si Iulian Calin (Stefanesti / Arges) - aditionali; Mircea Grigoriu (Bucuresti) - rezerva
Observatori: Nicolae Grigorescu (Timisoara) si Romulus Chihaia (Bucuresti)

Etapa se inchide luni cu jocurile:

* Universitatea Cluj Napoca (15) vs. Gaz Metan Medias (8) - ora 18.30 / Digi Sport 1
* SC Vaslui (5) vs. FC Brasov (16) - ora 19.00 / Dolce Sport 1
* Steaua Bucuresti (1) vs. ACS Botosani (10) - ora 21.00 / Digi Sport 1

Rezultatele de pana acum:

* Corona Brasov (18) - Sageata Navodari (14) 0-0
* Otelul Galati (13) - Concordia Chiajna (11) 2-0
* Viitorul Constanta (17) - ACS Poli Timisoara (12) 1-2
* Pandurii Tg. Jiu (6) - CFR Cluj Napoca (7) 0-1 mai mult


Duminica, 30 Martie 2014, ora 08:35

Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile de luni

Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile de luni

Etapa cu numarul 21 a Ligii 1 se inchieie luni, odata cu disputarea ultimilor doua jocuri din program, partide care nu mai pot influenta actuala configuratie a clasamentului de la varf sau subsol.

Iata programul:

* ACS Corona Brasov (18) vs. Concordia Chiajna (11) - ora 18.30 / Digi Sport 1
Marian Balaci (Drobeta T.Severin) - central; Octavian Sovre (Oradea) si Andrei Constantinescu (Bucuresti) - asistenti; Sergiu Popa (Aiud) si Ionut Iugulescu (Targoviste) - aditionali; Ionut Babadac (Alexandria) - rezerva
Observator: Marian Salomir (Cluj)

* SC Vaslui (6) vs. Gaz Metan Medias (9) - ora 21.00 / Digi Sport 1
Catalin Popa (Pitesti) - Vladimir Urzica (Piatra Neamt) si Florin Ungureanu (Bucuresti) - asistenti; Ionut Coza (Cernica) si Andrei Antonie (Bucuresti) - aditionali; Catalin Teodor (Braila)
Observator: Nicolae Marodin (Bucuresti)

Rezultatele de pana acum ale rundei:

* Viitorul Constanta (14) - CFR Cluj (7) 1-1
* Universitatea Cluj (16) - Astra Giurgiu (2) 1-0
* ACS Poli Timisoara (10) - Sageata Navodari (12) 1-1
* Steaua Bucuresti (1) - Dinamo Bucuresti (5) 1-1
* FC Botosani (13) - FC Brasov (17) 2-1
* Petrolul Ploiesti (3) - Otelul Galati (15) 2-0
* Pandurii Tg. Jiu (4) - Ceahlaul P.Neamt (8) 1-1 mai mult


Luni, 03 Martie 2014, ora 12:05

Liga 1: Programul de sambata, arbitrii si televizarile

Liga 1: Programul de sambata, arbitrii si televizarile

Etapa cu numarul 21 a Ligii 1 programeaza sambata, in Ghencea, eternul derbi al fotbalului nostru.

Iata ce se va juca sambata, arbitrii si televizarile:

* ACS Poli Timisoara (11) vs. Sageata Navodari (12) - ora 18.00 / Digi Sport 1
Iulian Calin (Stefanesti / Arges) - central; Marius Nicoara (Baile Herculane) si Marius Marchidanu (Braila) - asistenti; Dan Dreve (Cluj) si Viorel Flueran (Craiova) - aditionali; Razvan Nistoran (Resita) - rezerva
Obs. Lsszlo Sajtos (Sibiu)

* Steaua Bucuresti (1) vs. Dinamo Bucuresti (5) - ora 21.00 / Digi Sport 1 / Stadion Steaua
Alexandru Tudor (Bucuresti) - central; Aurel Onita (Constanta) si Vasile Marinescu (Bucuresti) - asistenti; Marcel Barsan si Florin Miron (ambii Bucuresti) - aditionali; Daniel Mitruti (Craiova) - rezerva.
Obs. Aron Huzu (Sibiu)

Vorbim de a 131-a confruntare in Liga 1 dintre echipele fanion ale istoriei "sportului rege" romanesc, de 45 de ori avand castig de cauza gruparea din Stefan cel Mare, in 40 de dispute impunandu-se cea din Ghencea, iar 45 de partide s-au incheiat nedecis.

Cat priveste pe cel supranumit si "Brad Pitt", el se afla a cincea delegare la derbiul autohton, dar, in decursul carierei sale de aproape 15 ani cu fluierul pe prima scena, a condus mult mai multe jocuri ale ale celor doi granzi, anume 65 in total (Steaua - 35, Dinamo - 28).

Runda 21 va continua duminica si luni, astfel:

Duminica, 2 martie

* FC Botosani (15) vs. FC Brasov (17) - ora 14.00 / Digi Sport 1
*... mai mult


Sambata, 01 Martie 2014, ora 14:35

Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile meciurilor de luni

Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile meciurilor de luni

Etapa cu numarul 20 a Ligii 1, editia 2013/2014, se inchide luni, odata cu disputarea ultimelor trei jocuri din program.

Iata care sunt brigazile delegate si unde pot fi vazute, pe "sticla", meciurile ultimei zile a etapei care a deschis stagiunea 2014:

* Ceahlaul Piatra Neamt (9) vs. Universitatea Cluj (17) - ora 18.00 / Digi Sport 1
Alexandru Tudor (Bucuresti) - central; Aurel Onita (Constanta) si Vasile Marinescu (Bucuresti) - asistenti; Florin Miron (Bucuresti) si Ionut Coza (Cernica / Ilfov) ) - aditionali; Valentin Dumitru (Gherghita / Prahova) - rezerva.
Observatori: Adrian Vidan si Lica Movila (ambii din Bucuresti)

* Concordia Chiajna (10) vs. Steaua Bucuresti (1) - ora 19.30 / Dolce Sport 1
George Radulescu (Bucuresti) - central; Marius Nicoara (Baile Herculane) si Sebastian Stoianov (Constanta) - asistenti; Iulian Calin (Stefanesti / Arges) si Adrian Illyes (Ploiesti) - aditionali; George Neacsu (Campulung Muscel) - rezerva
Observatori: Augustus Constantin (Rm. Valcea) si Marcel Lica (Constanta)

* Gaz Metan Medias (8) vs. ACS Poli Timisoara (11) - ora 20.30 / Digi Sport 1
Adrian Cojocaru (Galati) - central; Sebastian Gheorghe (Suceava) si Ciprian Dansa (Oradea) - asistenti; Marius Omut si Florin Marcu (ambii Oradea) - aditionali; Mihai Marica (Bistrita) - rezerva
Observatori: Patritiu Abrudan (Cluj) si Ioan Zare (Oradea)

Toate partidele de luni vor fi transmise in direct pe site-ul Ziare.com.

Rezultatele de pana acum ale etapei 20:

*... mai mult


Luni, 24 Februarie 2014, ora 09:37

Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile meciurilor de luni

Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile meciurilor de luni

Etapa cu numarul 14 a Ligii 1 continua luni cu inca trei jocuri, dar nu se va inchide, confruntarea dintre Steaua si "U" Cluj fiind reprogramata pentru o data inca nestabilita.

Iata programul zilei:

* Gaz Metan Medias (9) vs. Concordia Chiajna (13) - ora 18.00 / Digi Sport 1
Marcel Barsan - Vasile Marinescu (ambii Bucuresti) si Gabriel Barjac (Zalau). Rezerva: Adrian Comanescu (Rm. Valcea)
Observatori: Toma Costin (Piatra Neamt) si Gheorghe Nedelescu (Craiova)

* ACS Poli Timisoara (11) vs. Otelul Galati (14) - ora 19.30 / Dolce Sport 1
Istvan Kovacs (Carei) - Valentin Avram si Vlad Barleanu (ambii Bucuresti). Rezerva: Florin Mazilu (Satu Mare)
Observatori: Marian Salomir (Cluj) si Gheorghe Chivorchian (Piatra Neamt)

* Corona Brasov (18) vs. FC Brasov (15) - ora 20.30 / Digi Sport 1
George Gaman (Craiova) - Octavian Sovre (Oradea) si Sebastian Stoianov (Constanta). Rezerva: Marius Omut (Oradea)
Observatori: Dan Petrescu (Bucuresti) si Florin Batranu (Timisoara). SV: Valentin Alexandru (Ploiesti)

Rezultatele de pana acum:

* Sageata Navodari (12) - Astra Giurgiu (2) 3-4
* SC Vaslui (10) - Petrolul Ploiesti (3) 1-1
* CFR Cluj (6) - Dinamo Bucuresti (7) 1-0
* FC Botosani (8) - Ceahlaul Piatra Neamt (5) 0-1
* Viitorul Constanta (15) - Pandurii Tg. Jiu (4) 0-1

Liga lui Mitica se intrerupe pana pe 22 noiembrie urmare a "dublei" de baraj Romania - Grecia. mai mult


Luni, 11 Noiembrie 2013, ora 10:18

Liga 1: Programul si televizarile etapei 14

Liga 1: Programul si televizarile etapei 14

Etapa cu numarul 14 a Ligii 1 se va intinde pe numai putin de cinci zile, runda debutand joi la malul marii si urmand a se inchide luni, odata cu derbiul local al celor doua grupari de sub Tampa.

Iata programul complet:

Joi 7 noiembrie

* Sageata Navodari (11) vs. Astra Giurgiu (3) - ora 17.00 / Dolce Sport 1
Robert Dumitru (Brasov) - Florin Paunescu (Rm. Valcea) si Marius Marchidanu (Braila). Rezerva: Ion Marodin (Bucuresti)
Observatori: Nicolae Dobrescu si Corneliu Fecioru (ambii din Bucuresti)

Vineri 8 noiembrie

* SC Vaslui (16) vs. Petrolul Ploiesti (2) - ora 19.00 / Digi Sport 1
* CFR Cluj (9) vs. Dinamo Bucuresti (6) - ora 21.30 / Digi Sport 1

Sambata 9 noiembrie

* FC Botosani (7) vs. Ceahlaul Piatra Neamt (5) - ora 14.00 / Digi Sport 1

Duminica 10 noiembrie

* Viitorul Constanta (15) vs. Pandurii Tg. Jiu (4) - ora 19.30 / Digi Sport 1 / Se joaca la Chiajna

Luni 11 noiembrie

* Gaz Metan Medias (8) vs. Concordia Chiajna (12) - ora 18.00 / Digi Sport 1
* ACS Poli Timisoara (10) vs. Otelul Galati (13) - ora 19.30 / Dolce Sport 1
* Corona Brasov (18) vs. FC Brasov (14) - ora 20.30 / Digi Sport 1

Partida dintre Steaua (1) si Universitatea Cluj (17) a fost amanata. mai mult


Joi, 07 Noiembrie 2013, ora 16:11

Vezi cine arbitreaza jocurile de duminica si luni din Liga lui Mitica

Vezi cine arbitreaza jocurile de duminica si luni din Liga lui Mitica

Cele patru partide care au mai ramas de disputat din etapa 7 a Ligii I, intre care si derbyul Dinamo - Rapid, au fost incredintate unor centrali de top, brigazile complete fiind urmatoarele:

Steaua Bucuresti - Pandurii Tg. Jiu (duminica 18 septembrie, ora 19.00 - se joaca la Ploiesti, pe stadionul ''Astra'')
Istvan Kovacs (Carei) - Octavian Sovre (Oradea) si Bogdan Harlab (Brasov). Rezerva: Ionut Neagu (Poenarii Burchi - Prahova). Obs. Constantin Gheorghe (Suceava) si Alexandru Popescu (Bucuresti)

Dinamo Bucuresti - Rapid Bucuresti (duminica 18 septembrie, ora 21.30)
Sebastian Coltescu (Craiova) - Nagy Miclos Nagy (Cluj) si Sebastian Gheorghe (Suceava). Rezerva: Catalin Popa (Pitesti). Obs. Vasile Avram (Bucuresti) si Valentin Alexandru (Ploiesti)

FCM Tg. Mures - Universitatea Cluj (luni 19 septembrie, ora 19.00)
Alexandru Deaconu (Bucuresti) - Iulius Timar (Marghita - Bihor) si Ovidiu Artene (Vaslui). Rezerva: Paul Unimatan (Zalau). Obs. George Ionescu si Nicolae Dobrescu (ambii din Bucuresti)

CFR Cluj - SC Vaslui (luni 19 septembrie, ora 21.30)
Augustus Constantin (Rm. Valcea - foto) - Ionel Popa (Pascani) si Dorin Mudura (Oradea). Rezerva: Florin Marcu (Oradea). Obs. Nicolae Grigorescu (Timisoara) si Cornel Cacoveanu (Tg. Mures) mai mult


Duminica, 18 Septembrie 2011, ora 10:54

Vezi cine arbitreaza jocurile de sambata din Liga 1

Vezi cine arbitreaza jocurile de sambata din Liga 1

Liga lui Mitica programeaza sambata trei partide contand pentru runda cu numarul 7, brigazile delegate de CCA fiind urmatoarele:

CSU Vointa Sibiu - Otelul Galati (ora 17.00)

Dragos Istrate (Bucuresti) - Gabriel Barjac (Zalau) si Andrei Constantinescu (Bucuresti). Rezerva: Mugurel Vadan (Bucuresti). Obs. Anton Helesteanu (Iasi) si Alexandru Boc (Bucuresti)

Astra Ploiesti - Gaz Metan Medias (ora 19.00)

Radu Petrescu (Bucuresti) - Stelian Slabu (Brasov) si Valentin Avram (Bucuresti). Rezerva: Georgian Ionescu (Buzau). Obs. Marian Dorobantu (Buzau) si Pavel Peniu (Constanta)

FC Brasov - FC Petrolul Ploiesti (ora 21.30)

Adrian Cojocaru (Galati) - Adrian Vidan (Bucuresti) si Gabriel Stroe (Pitesti). Rezerva: Lucian Rusandu (Sf. Gheorghe). Obs. Florin Chivulete si Daniel Florea (ambii din Bucuresti)

Radu Petrescu (foto) se afla la a patra delegare pe prima scena din acest sezon, Istrate pentru a doua oara, in vreme ce galateanul Cojocaru fluiera intaia oara in prezenta stagiune la nivelul Ligii I. mai mult


Sambata, 17 Septembrie 2011, ora 12:07

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
 
  1. Caz socant: Frati arestati a doua oara pentru canibalism
  2. Razboiul mormintelor la Timisoara: Viceprimarul face, primarul desface
  3. Primaria lui Boc versus poneiul Rocky
  4. Britanicii sunt terorizati: Sobolani mai mari ca pisicile, rezistenti la otrava
  5. In telefonul tau este aur. Cum poate fi extras cu ajutorul ciupercilor
  6. Un istoric uimeste lumea: Evanghelia dupa Luca, dictata de Fecioara Maria?
  7. Incredibilele ciudatenii ale Coreei de Nord
  8. Ministerul Culturii, in lupta cu statuile: "Prea sexoasa" Aretha Tatarescu are sanii cam mari
  9. Ruinele Razboiului Rece: Buncarul-piramida din SUA, care detecta rachetele URSS
  10. Omul care sustine ca ne tragem nu din maimuta, ci din extraterestri