program europa league

Ziare.com
vezi toate articolele pe aceeasi tema
Programul meciurilor din Europa League: Steaua incepe acasa, Astra la Zagreb

Programul meciurilor din Europa League: Steaua incepe acasa, Astra la Zagreb

UEFA a facut public programul meciurilor din grupele Europa League. Cele doua reprezentante ale Romaniei, Steaua si Astra, au parte de debuturi diametral opuse.

Daca "ros-albastrii" isi incep aventura din grupe pe teren propriu, cu cel mai slab adversar din grupa, Aalborg, Astra va debuta in infernul de la Zagreb, stadion de pe care Petrolul a iesit invinsa in meciul de joi seara.

Tragerea la sorti a grupelor Europa League: Steaua si Astra si-au aflat adversarele

Dar iata programul meciurilor:

Steaua, Grupa J

Steaua Bucuresti - Aalborg BK - 18 Sep 2014 (22:05)
Dinamo Kiev - Steaua Bucuresti - 2 Oct 2014 (20:00)
Steaua Bucuresti - Rio Ave - 23 Oct 2014 (20:00)
Rio Ave - Steaua Bucuresti - 6 Nov 2014 (22:05)
Aalborg BK - Steaua Bucuresti - 27 Nov 2014 (20:00)
Steaua Bucuresti - Dinamo Kiev - 11 Dec 2014 (22:05)

Astra, Grupa D

Dinamo Zagreb - Astra - 18 Sep 2014 (20:00)
Astra - Salzburg - 2 Oct 2014 (22:05)
Celtic - Astra - 23 Oct 2014 (22:05)
Astra - Celtic - 6 Nov 2014 (20:00)
Astra - Dinamo Zagreb - 27 Nov 2014 (22:05)
Salzburg - Astra- 11 Dec 2014 (20:00)

Toate partidele vor fi transmise in direct pe site-ul Ziare.com. mai mult


Vineri, 29 August 2014, ora 18:49

1 comentariu
Europa League: Programul sferturilor de finala

Europa League: Programul sferturilor de finala

Joi seara se vor disputa partidele din mansa tur a sferturilor de finala din Europa League.

Iata programul:

FC Porto - FC Sevilla
AZ Alkmaar - Benfica Lisabona
Olympique Lyon - Juventus
FC Basel - Valencia

Toate meciurile incep la ora 22.05 si vor fi transmise in direct pe site-ul Ziare.com.

Partidele retur se vor disputa pe 10 aprilie.

M.D. mai mult


Joi, 03 Aprilie 2014, ora 13:17

Europa League: Rezultatele inregistrate in optimi si echipele calificate

Europa League: Rezultatele inregistrate in optimi si echipele calificate

Site-ul Ziare.com va prezinta rezultatele inregistrate in mansa retur a optimilor de finala din Europa League si echipele calificate in sferturile de finala.

Betis Sevilla - FC Sevilla 0-2 timp regulamentar, 3-4 la penaltiuri (Reyes '20, Bacca '75) (in tur 2-0)
Napoli - FC Porto 2-2 (Pandev '21, Zapata '90 / Ghilas '69, Quaresma '76) (in tur 0-1)
Anji Makhachkala - AZ Alkmaar 0-0 (in tur 0-1)
Benfica - Tottenham 2-2 (Garay '34, Lima '90 / Chadli '78, '79) (in tur 3-1)

Salzburg - FC Basel 1-2 (Soriano '22 / Streller '52, Sauro '61) (in tur 0-0)
Fiorentina - Juventus 0-1 (Pirlo '72) (in tur 1-1)
Valencia - Ludogorets 1-0 (Alacer '59) (in tur 3-0)
Viktoria Plzen - Olympique Lyon 2-1 (Kolar '60, Tecl '62 / Gomis '45) (in tur 1-4)

*echipele cu numele ingrosat s-au calificat in sferturile de finala

Tragerea la sorti este programata vineri, de la ora 14:00, in direct pe Ziare.com. mai mult


Vineri, 21 Martie 2014, ora 00:50

3 comentarii
Europa League: Programul meciurilor de joi

Europa League: Programul meciurilor de joi

Europa League revine in actualitate joi, zi in care sunt programate meciurile din mansa secunda a optimilor de finala.

Iata programul:

ora 19:00

Anji Makhachkala - AZ Alkmaar (in tur 0-1)

ora 20:00

Benfica - Tottenham (in tur 3-1)
Fiorentina - Juventus (in tur 1-1)
Valencia - Ludogorets (in tur 3-0)
Viktoria Plzen - Olympique Lyon (in tur 1-4)

ora 22:00

Betis Sevilla - FC Sevilla (in tur 2-0)
Napoli - FC Porto (in tur 0-1)
Salzburg - FC Basel (in tur 0-0)

Toate meciurile vor fi transmise in direct pe site-ul Ziare.com. mai mult


Joi, 20 Martie 2014, ora 08:42

Europa League: Programul meciurilor din saisprezecimi

Europa League: Programul meciurilor din saisprezecimi

Europa League revine in atentia microbistilor dupa mai bine de doua luni de pauza cu primele meciuri din faza saisprezecimilor de finala.

Nu mai putin de sase romani, cinci fotbalisti si un antrenor, sunt implicati in partidele de joi seara.

Alexandru Bourceanu este anuntat titular in Juventus - Trabzonspor, Radu Stefan si Cosmin Moti s-ar putea duela in Lazio - Ludogoret, Alexandru Vlad ar putea evolua pentru Dnepr in meciul cu Tottenham iar Costin Lazar, om de baza la PAOK, va juca in partida cu Benfica.

In fine, Mircea Lucescu va conduce Sahtiorul de pe banca in disputa cu Viktoria Plzen.

Dar iata programul complet:

de la ora 19.00

Anji - Genk

de la ora 20.00

Dnepr - Tottenham
Juventus - Trabzonspor
Cernomoret Odessa - Lyon
Esbjerg - Fiorentina
Dinamo Kiev - Valencia (partida se disputa in Cipru, la Nicosia)
PAOK - Benfica 20.00
Slovan Liberec - AZ Alkmaar

de la ora 22.05

Betis Sevilla - Rubin Kazan
Swansea - Napoli
Maribor - Sevilla
Viktoria Plzen - Sahtior Donetk
Lazio - Ludogoret
Ajax - Salzburg
Maccabi Tel Aviv - Basel
FC Porto - Frankfurt

Meciurile vor fi transmise in direct pe site-ul Ziare.com.

M.D. mai mult


Joi, 20 Februarie 2014, ora 09:24

Europa League: Programul meciurilor din 16-imi si optimi

Europa League: Programul meciurilor din 16-imi si optimi

Site-ul Ziare.com va prezinta programul meciurilor din 16-imile si optimile de finala ale Europa League, stabilit in urma tragerii la sorti de luni.

Programul meciurilor din 16-imi:

Dnepr - Tottenham Hotspur
Betis - Rubin Kazan
Swansea - Napoli
Juventus - Trabzonspor
Maribor - Sevilla
Viktoria Plzen - Sahtior Donetk
Chernomorets - Lyon
Lazio - Ludogorets
Esjberg - Fiorentina
Ajax - Salzburg
Maccabi Tel-Aviv - Basel
Porto - Eintracht Frankfurt
Anji - Genk
Dinamo Kiev - Valencia
PAOK - Benfica
Slovan Liberec - AZ Alkmaar

Programul meciurilor din optimi

Slovan Liberec/Alkmaar - Anji/Genk
Lazio/Ludogorets - Dinamo Kiev/Valencia
Porto/Frankfurt - Swansea/Napoli
Chernomorets/Lyon - Plzen/Sahtior
Maribor/Sevilla - Betis/Rubin Kazan
Tottenham/Dnepr - PAOK/Benfica
Maccabi/Basel - Ajax/Salzburg
Juventus/Trabzonspor - Esjberg/Fiorentina

Partidele din 16-imi se vor disputa pe 20 si 27 februarie. Optimile vor avea loc pe 13 si 20 martie.

Finala este programata pe 14 mai 2014 la Torino.

C.S. mai mult


Luni, 16 Decembrie 2013, ora 14:35

Rezultatele inregistrate in Europa League si clasamentele

Rezultatele inregistrate in Europa League si clasamentele

Iata rezultatele inregistrate in meciurile din cadrul etapei cu numarul 3 a fazei grupelor Europa League.

Reprezentata Romaniei in aceasta competitie, Pandurii Targu Jiu, a pierdut fara drept de apel partida de pe terenul Fiorentinei.

Rezultate:

Grupa A

Swansea - Kuban 1-1 (Michu '68/ Cisse '90+3)
Valencia - St. Gall 5-1 (Alcacer '12, Cartabia '21 '30, Ricardo Costa '33, Canales '72/ Nater '74)

Clasament: 1. Swansea 7p, 2. Valencia 6p, St.Gall 3p, Kuban 1p

Grupa B

Odesa - Ludogoret 0-1 (Zlatinski '45)
Dinamo Zagreb - PSV 0-0

Clasament: 1. Ludogoret 9p, 2. PSV 4p, 3. Odessa 3p, 4. Dinamo 1p

Grupa C

Elfsborg - Esjberg 1-2 (Jonsson '69/ Andreasen '7 '68)
Salzburg - Standard Liege 2-1 (Soriano '53, Ramalho '85/ Bia '88)

Clasament: 1. Salzburg 9p, 2. Esjberg 6p, 3. Elfsborg 1p, 4. Standard 1p

Grupa D

Wigan - Rubin 1-1 (Powell '40/ Prudnikov '15)
Zulte - Maribor 1-3 (De Fauw '12/ Crnic '21, Mertelj '34, Mezga '49)

Clasament: 1. Rubin 7p, 2. Wigan 5p, 3. Maribor 3p, 4. Zulte 1p

Grupa E

Fiorentina - Pandurii 3-0 (Joaquin '26, Ryder Matos '34, Cuadrado '69)
Pacos - Dnepr 0-2 (Rotan '83, Konoplyanka '86)

Clasament: 1. Fiorentina 9p, 2. Dnepr 6p, 3. PANDURII 1p, 4. Pacos 1p

Grupa F

Bordeaux - APOEL 2-1 (Sane '24, Henrique '90/ Goncalves '45)
Frankfurt - Maccabi 2-0 (Kadlec '13, Meier '53)

Clasament: 1. Frankfurt 9p, 2. Maccabi 4p, 3. Bordeaux 3p, 4. APOEL 1p

Grupa G

Genk - Rapid Viena 1-1 (Gorius '21/ Sabitzer... mai mult


Vineri, 25 Octombrie 2013, ora 00:05

1 comentariu
Europa League: Programul meciurilor de joi

Europa League: Programul meciurilor de joi

Site-ul Ziare.com va prezinta programul meciurilor din runda a treia a grupelor Europa League.

Grupa A

22:05 Swansea - Kuban
22:05 Valencia - St. Gall

Grupa B

22:05 Odesa - Ludogoret
22:05 Dinamo Zagreb - PSV

Grupa C

22:05 Elfsborg - Esjberg
22:05 Salzburg - Standard Liege

Grupa D

22:05 Wigan - Rubin
22:05 Zulte - Maribor

Grupa E

22:05 Fiorentina - Pandurii
22:05 Dnepr - Pacos

Grupa F

22:05 Bordeaux - APOEL
22:05 Frankfurt - Maccabi

Grupa G

20:00 Genk - Rapid Viena
20:00 Dinamo Kiev - Thun

Grupa H

20:00 Liberec - Sevilla
20:00 Freiburg - Estoril

Grupa I

20:00 Lyon - Rijeka
20:00 Betis - Guimaraes

Grupa J

20:00 Trabzonspor - Legia
20:00 Apollon - Lazio

Grupa K

19:00 Anji - Tromso
20:00 Serif - Tottenham

Grupa L

19:00 Karagandy - AZ
20:00 PAOK - Maccabi Haifa

C.S. mai mult


Joi, 24 Octombrie 2013, ora 11:50

Semifinalele Europa League: Programul meciurilor si echipele probabile

Semifinalele Europa League: Programul meciurilor si echipele probabile

Joi, 2 mai 2013, se vor disputa mansele retur ale celor doua semifinale din Europa League.

Chelsea, FC Basel, Benfica si Fenerbahce se lupa pentru locurile din marea finala de la Amsterdam.

Iata programul zilei:

Chelsea - FC Basel, in tur 2-1

Echipele probabile:

CHELSEA: Cech - Azpilicueta, Cahill, Terry, Bertrand - Lampard, Luiz, Ramires - Moses, Torres, Hazard
Antrenor: Rafael Benitez

BASEL: Sommer - Degen, Schar, Sauro, Park - Nenny, Die, Frei - Salah, Streller, Stocker.
Antrenor: Murat Yakin

Televizare: DigiSport 1, DolceSport 2

Benfica - Fenerbahce, in tur 0-1

Echipele probabile:

BENFICA: Arthur - Pereira, Luisao, Garay, Melgarejo - Matic, Perez - Salvio, Lima, Gaitan - Cardozo
Antrenor: Jorge Jesus

FENERBAHCE: Volkan - Gonul, Yobo, Korkmaz, Ziegler - Meireles, Sahin, Baroni - Kuyt, Erkin - Webo
Antrenor: Aykut Kocaman

Televizare: DigiSport 2, DolceSport 1, Sport.ro

Intalnirile incep la ora 22.05 si vor fi transmise in direct pe site-ul Ziare.com.

M.D. mai mult


Joi, 02 Mai 2013, ora 11:46

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
 
  1. Campusul Microsoft, pazit de roboti inteligenti
  2. La ce poate conduce teama de un atac militar al Rusiei
  3. Creatura marina "diavolul negru", filmata in premiera mondiala (Video)
  4. Ursuletul Winnie the Pooh, interzis intr-un oras european pentru ca e "hermafrodit"
  5. Supravietuire miraculoasa: A cazut de la etajul 11 pe o masina in miscare
  6. Un atac nuclear a distrus civilizatia de pe Marte - teorie stiintifica
  7. Barbati pusi sa treaca prin chinurile nasterii - cum au rezistat
  8. Ai merge cu un autobuz alimentat cu excremente?
  9. Moarta in bratele sotului, din cauza detectorului de metale din aeroport
  10. Noua Barbie are vergeturi si acnee (Foto)