program meciuri joi

Ziare.com
vezi toate articolele pe aceeasi tema
Programul meciurilor din Europa League: Steaua incepe acasa, Astra la Zagreb

Programul meciurilor din Europa League: Steaua incepe acasa, Astra la Zagreb

UEFA a facut public programul meciurilor din grupele Europa League. Cele doua reprezentante ale Romaniei, Steaua si Astra, au parte de debuturi diametral opuse.

Daca "ros-albastrii" isi incep aventura din grupe pe teren propriu, cu cel mai slab adversar din grupa, Aalborg, Astra va debuta in infernul de la Zagreb, stadion de pe care Petrolul a iesit invinsa in meciul de joi seara.

Tragerea la sorti a grupelor Europa League: Steaua si Astra si-au aflat adversarele

Dar iata programul meciurilor:

Steaua, Grupa J

Steaua Bucuresti - Aalborg BK - 18 Sep 2014 (22:05)
Dinamo Kiev - Steaua Bucuresti - 2 Oct 2014 (20:00)
Steaua Bucuresti - Rio Ave - 23 Oct 2014 (20:00)
Rio Ave - Steaua Bucuresti - 6 Nov 2014 (22:05)
Aalborg BK - Steaua Bucuresti - 27 Nov 2014 (20:00)
Steaua Bucuresti - Dinamo Kiev - 11 Dec 2014 (22:05)

Astra, Grupa D

Dinamo Zagreb - Astra - 18 Sep 2014 (20:00)
Astra - Salzburg - 2 Oct 2014 (22:05)
Celtic - Astra - 23 Oct 2014 (22:05)
Astra - Celtic - 6 Nov 2014 (20:00)
Astra - Dinamo Zagreb - 27 Nov 2014 (22:05)
Salzburg - Astra- 11 Dec 2014 (20:00)

Toate partidele vor fi transmise in direct pe site-ul Ziare.com. mai mult


Vineri, 29 August 2014, ora 18:49

1 comentariu
Rezultatele complete inregistrate in Liga 1 si clasamentul

Rezultatele complete inregistrate in Liga 1 si clasamentul

Etapa cu numarul 19 a Ligii 1, ultima din acest an, s-a incheiat joi seara.

Iata rezultatele complete ale acestei runde:

Marti:

Corona Brasov - Ceahlaul 1-0
Viitorul Constanta - Concordia 1-1
SC Vaslui - Dinamo 1-1

Miercuri:

Poli Timisoara - CFR Cluj 1-0
Steaua - Astra 3-1

Joi:

FC Botosani - Gaz Metan Medias 2-2
Sageata Navodari - FC Brasov 0-0
"U" Cluj - Otelul Galati 1-0
Pandurii - Petrolul 0-1

Astra Giurgiu ramane lider in clasament, insa avansul baietilor lui Isaila s-a redus considerabil in fata principalelor urmaritoare:

1. Astra 41 puncte (1 meci mai putin)
___________________________________
2. Petrolul 40p
3. Steaua 38p (3 meciuri mai putin)
----------------------------------
4. Pandurii Tg.Jiu 34p
5. Dinamo 32p
6. FC Vaslui 29p
7. CFR Cluj 28p
8. Gaz Metan Medias 27p
9. Ceahlaul P.Neamt 27p
10. Concordia Chiajna 25p (2 meciuri mai putin)
11. ACS Poli 22p
12. FC Botosani 20p
13. Sageata Navodari 19p
14. Otelul Galati 18p
___________________________
15. FC Brasov 16p
16. "U" Cluj 16p (1 meci mai putin)
17. FC Viitorul 15p (1 meci mai putin)
18. Corona Brasov 10p

In acest an se vor mai juca doua partide, restantele Astra - Steaua si Concordia - FC Viitorul, ambele meciuri fiind programate sambata.

M.D. mai mult


Joi, 19 Decembrie 2013, ora 22:25

Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile de joi

Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile de joi

Runda cu numarul 19 (a doua din retur) a principalului nostru esalon fotbalistic se inchide joi, odata cu desfasurarea ultimilor patru dispute de pe tablou, cea mai interesanta confruntare anuntandu-se in urbea lui Brancusi, unde fata in fata se vor afla doua provinciale de top ale campionatului.

* FC Botosani (12) vs. Gaz Metan Medias (9) - ora 13.00 / Dolce Sport 1
Adrian Comanescu (Rm. Valcea) - Ovidiu Artene (Vaslui) si Florin Paunescu (Rm. Valcea). Rezerva: Emil Voicu (Bacau)
Observatori: Costin Toma (Piatra Neamt) si Ion Craiu (Bucuresti)

* Sageata Navodari (13) vs. FC Brasov (15) - ora 16.00 / Digi Sport 1
Iulian Calin (Stefanesti - Arges) - Daniel Hulubei (Vaslui) si Gabriel Stroe (Pitesti). Marius Bocaneala (Galati)
Observatori: Viorel Sandu si Dumitru Dumitriu (ambii din Bucuresti)

* Universitatea Cluj (17) vs. Otelul Galati (14) - ora 18.00 / Digi Sport 1
George Radulescu - Mircea Orbulet (ambii din Bucuresti) si Alexandru Voda (Alba Iulia). Rezerva: Nicolae Botas (Timisoara)
Observatori: Nicolae Grigorescu (Timisoara) si Ion Tuculeanu (Craiova)

* Pandurii Tg. Jiu (4) vs. Petrolul Ploiesti (3) - ora 20.30 / Digi Sport 1
Ovidiu Hategan (Arad) - Octavian Sovre (Oradea) si Vasile Marinescu (Bucuresti). Rezerva: Florin Miron (Bucuresti)
Observatori: Marian Salomir (Cluj) si Mario Agiu (Bucuresti)

Rezultatele de pana acum ale rundei 19:

* Corona Brasov (18) - Ceahlaul Piatra Neamt (8) 1-0
* Viitorul Constanta (16) - Concordia Chiajna (10)... mai mult


Joi, 19 Decembrie 2013, ora 11:46

Programul meciurilor amicale intertari

Programul meciurilor amicale intertari

Joi sunt programate trei meciuri amicale intertari. Iata care sunt acestea:

Spania - Coreea de Sud, de la ora 18:00
Italia - Mexic, de la ora 19:15
Germania - Bosnia-Hertegovina, de la ora 21:30

Campionatul Mondial din Africa de Sud va incepe pe 11 iunie.

Toate meciurile de la Cupa Mondiala vor fi transmise, in format LIVE text, de site-ul Ziare.com.

I.G. mai mult


Joi, 03 Iunie 2010, ora 10:37

Cupa Confederatiilor: Programul zilei de joi

Cupa Confederatiilor: Programul zilei de joi

Joi sunt programate meciurile etapei a doua a Grupei B a Cupei Confederatiilor.

Iata care sunt meciurile:

SUA - Brazilia, de la ora 17:00.
Egipt - Italia, de la ora 21:30.

Inaintea acestei etape, clasamentul Grupei B se prezinta: 1. Italia - 3p, 2. Brazilia - 3p, 3. Egipt - 0p, 4. SUA - 0 p.

*Primele doua clasate se califica in semifinalele competitiei.

I.G. mai mult


Joi, 18 Iunie 2009, ora 12:28

Cupa UEFA: Programul zilei de joi

Cupa UEFA: Programul zilei de joi

Joi va avea loc prima mansa a celor doua semifinale ale Cupei UEFA.

Semifinalele acestei editii de Cupa UEFA sunt de o factura inedita, cele doua partide putand fi usor confundate cu semifinalele Cupei Ucrainei, respectiv Germaniei.

Iata programul celor doua meciuri:

Sahtior Donetk - Dinamo Kiev - de la ora 19:30
Werder Bremen - Hamburg SV - de la ora 21:45

Returul va avea loc pe 7 mai.

Partida Sahtior Donetk - Dinamo Kiev va fi transmisa in format LIVE Text de site-ul Ziare.com mai mult


Joi, 30 Aprilie 2009, ora 14:16

Alte articole despre: Cupa Uefa, program meciuri joi, semifinale
Cupa UEFA: Programul zilei de joi

Cupa UEFA: Programul zilei de joi

Joi seara vor avea loc ultimele meciuri ale primei manse din 16-imile Cupei UEFA.

Iata care sunt meciurile:

Lech Poznan - Udinese - ora 19:00
Sahtior Donetk - Tottenham - ora 20:45
Copenhaga - Manchester City - ora 21:05
Fiorentina - Ajax - ora 21:45
Olympique Marseille - Twente - ora 21:45

Mansa secunda a meciurilor va avea loc pe 26 februarie. mai mult


Joi, 19 Februarie 2009, ora 09:24

Alte articole despre: Cupa Uefa, program meciuri joi
Cupa UEFA: Programul zilei de joi

Cupa UEFA: Programul zilei de joi

Joi seara vor avea loc ultimele meciuri din Grupele A, B, C si D ale Cupei UEFA.

Iata care sunt acestea:

Grupa A
PSG - Twente Enschede
Racing Santander - Manchester City

Clasament:
1. Manchester City 3meciuri - 7puncte
2. Twente 3meciuri - 6puncte
3. Schalke 4meciuri - 4puncte
---------------------------------------
4. Racing Santander 3meciuri - 2puncte
5. PSG 3meciuri - 2puncte

Grupa B
Benfica - Metalist Harkov
Olympiakos Pireu - Hertha

Clasament:
1. Galatasaray 3meciuri - 9puncte
2. Metalist 3meciuri - 7puncte
3. Olympiacos 3meciuri - 3puncte
-----------------------------------------
4. Hertha 3meciuri - 2puncte
5. Benfica 3meciuri - 1punct

Grupa C
Sampdoria - Sevilla
Stuttgart - Standard Liege

Clasament:
1. Standard 3meciuri - 9puncte
2. Sevilla 3meciuri - 6puncte
3. Stuttgart 3meciuri - 4puncte
-----------------------------------------------
4. Sampdoria 3meciuri - 4puncte
5. Partizan Belgrad 4meciuri - 0puncte

Grupa D
NEC Nijmegen - Udinese
Tottenham - Spartak Moscova

Clasament:
1. Udinese 3meciuri - 9puncte
2. Tottenham 3meciuri - 6puncte
3. NEC 3meciuri - 3puncte
-----------------------------------------
4. Spartak Moscova 3meciuri - 3puncte
5. Dinamo Zagreb 4meciuri - 3puncte

*Toate cele opt partide vor incepe la ora 21:45, ora Romaniei. mai mult


Joi, 18 Decembrie 2008, ora 12:17

Alte articole despre: program meciuri joi, Cupa Uefa
Cupa UEFA: Programul zilei de joi

Cupa UEFA: Programul zilei de joi

Joi vor avea loc meciurile din prima mansa a turului I al Cupei UEFA.

Iata programul meciurilor ce vor avea loc pe 18 septembrie:

17h20 Litex Loveci (Bulgaria) - Aston Villa (Anglia)
18h00 FK Moscova (Rusia) - FC Copenhaga (Danemarca)
19h00 Cerno More Varna (Bulgaria) - VfB Stuttgart (Germania)
19h30 Hapoel Tel Aviv (Israel) - St Etienne (Franta)
19h30 Slaven Belupo Koprivnica (Croatia) - TSKA Moscova (Rusia)

19h45 Banik Ostrava (Cehia) - Spartak Moscova (Rusia)
20h00 Feyenoord Rotterdam (Olanda) - Kalmar FF (Suedia)
20h00 Hamburger SV (Germania) - Unirea Urziceni (Romania)
20h00 Omonia Nicosia (Cipru) - Manchester City (Anglia)
20h00 Brann Bergen (Norvegia) - Deportivo La Coruna (Spania)

20h00 AS Nancy (Franta) - Motherwell (Scotia)
20h00 Portsmouth (Anglia) - Vitoria Guimaraes (Portugalia)
20h00 VfL Wolfsburg (Germania) - Rapid Bucuresti (Romania)
20h15 Slavia Praga (Cehia) - FC Vaslui (Romania)
20h30 Besiktas Istanbul (Turcia) - Metalist Harkov (Ucraina)

20h30 Austria Viena (Austria) - Lech Poznan (Polonia)
20h30 MSK Zilina (Slovacia) - Levski Sofia (Bulgaria)
20h45 NEC Nijmegen (Olanda) - Dinamo Bucuresti (Romania)
20h45 FC Timisoara (Romania) - Partizan Belgrad (Serbia)
21h00 Young Boys Berna (Elvetia) - FC Bruges (Belgia)

21h00 Kayserispor (Turcia) - Paris St Germain (Franta)
21h00 AC Bellinzona (Elvetia) - Galatasaray Istanbul (Turcia), la Basel
21h30 Racing Santander (Spania) - FC Honka Espoo (Finlanda)
21h45 AC Milan (Italia) -... mai mult


Joi, 18 Septembrie 2008, ora 07:22

Alte articole despre: Cupa Uefa, program, meciuri, joi

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
 
  1. Ziua de salariu te poate ucide - studiu
  2. Actrita de la Bollywood, 26 de ani de inchisoare pentru blasfemie
  3. Avion inghetat pe pista: Pasagerii se dau jos si imping (Video)
  4. Dorel loveste pe aeroportul Baneasa: A intrat cu masina in avion
  5. Au plecat sa culeaga ciuperci, dar au gasit marijuana
  6. Campusul Microsoft, pazit de roboti inteligenti
  7. La ce poate conduce teama de un atac militar al Rusiei
  8. Creatura marina "diavolul negru", filmata in premiera mondiala (Video)
  9. Ursuletul Winnie the Pooh, interzis intr-un oras european pentru ca e "hermafrodit"
  10. Supravietuire miraculoasa: A cazut de la etajul 11 pe o masina in miscare