Ziare.com
Programul meciurilor din Liga 1: Dinamo - Steaua se joaca miercuri

Programul meciurilor din Liga 1: Dinamo - Steaua se joaca miercuri

Liga Profesionista de Fotbal a anuntat vineri programul etapelor 16-19 din Liga 1, surpriza fiind programarea derbiului Dinamo - Steaua la mijlocul saptamanii. Pentru ca duelul dintre cele doua rivale bucurestene va avea loc in runda a 18-a, care ...

03 Noiembrie 2016

Program meciuri joi

Cupa Romaniei: Programul meciurilor din 16-imi

Cupa Romaniei: Programul meciurilor din 16-imi

Federatia Romana de Fotbal a anuntat miercuri programul complet al meciurilor din saisprezecimile de finala ale Cupei Romaniei. Derbiul acestei faze a competitiei, intalnirea dintre Universitatea Cluj si Steaua, este programat joi, 24 septembrie, incepand cu ora 20:30. Dar iata programul complet al meciurilor, asa cum a fost anuntat de FRF: 22 septembrie, ora 16:00...

16 Septembrie 2015
    Cupa Ligii, avancronica: Programul meciurilor din optimile de finala

    Cupa Ligii, avancronica: Programul meciurilor din optimile de finala

    Cupa Ligii, competitia reinfiintata in sezonul trecut de LPF, programeaza in aceasta saptamana meciurile din faza optimilor de finala. 12 din cele 14 formatii prim divizionare intra in competitie din aceasta faza, partidele urmand a se disputa in sistem eliminatoriu, intr-o singura mansa. Cele mai interesante dueluri ale sferturilor vor fi cele dintre Poli Timisoara si Petrolul, Viitorul lui Hagi si CS U Craiova sau Pandurii si Dinamo. Dar iata programul complet, asa cum a fost anuntat de LPF:...

    08 Septembrie 2015
      Avancronica preliminarii Euro 2016: Programul meciurilor de joi

      Avancronica preliminarii Euro 2016: Programul meciurilor de joi

      Preliminariile Campionatului European din 2016 revin in actualitate, joi seara fiind programate primele partide. Se vor disputa meciurile din Grupele A, B si H. Iata programul acestora: Grupa A...

      03 Septembrie 2015
        Seara de foc in Europa League: Programul meciurilor din sferturi

        Seara de foc in Europa League: Programul meciurilor din sferturi

        Joi seara se va disputa prima mansa a sferturilor de finala ale Europa League.
        Iata ce meciuri vom avea in aceasta faza a competitiei:
        Club Brugge (Belgia) - Dnipro (Ucraina)
        Dinamo Kiev (Ucraina) - Fiorentina (Italia)
        Sevilla (Spania) - Zenit (Rusia)
        Wolfsburg (Germania) - Napoli (Italia)
        Toate partidele vor incepe la ora 22:05 si vor fi transmise in direct de site-ul Ziare.com.
        I.G.

        16 Aprilie 2015
          Preliminarii Euro 2016: Programul meciurilor de joi

          Preliminarii Euro 2016: Programul meciurilor de joi

          Preliminariile Campionatului European din 2016 revin in actualitate incepand de joi, zi in care sunt programate partidele din grupele C, E si G. Iata programul complet: Grupa C Belarus - Ucraina...

          09 Octombrie 2014
            Programul meciurilor din Europa League: Steaua incepe acasa, Astra la Zagreb

            Programul meciurilor din Europa League: Steaua incepe acasa, Astra la Zagreb

            UEFA a facut public programul meciurilor din grupele Europa League. Cele doua reprezentante ale Romaniei, Steaua si Astra, au parte de debuturi diametral opuse. Daca "ros-albastrii" isi incep aventura din grupe pe teren propriu, cu cel mai slab adversar din grupa, Aalborg, Astra va debuta in infernul de la Zagreb, stadion de pe care Petrolul a iesit invinsa in meciul de joi seara. Tragerea la sorti a grupelor Europa League: Steaua si Astra si-au aflat adversarele Dar iata programul meciurilor:...

            29 August 20141 comentariu
              Rezultatele complete inregistrate in Liga 1 si clasamentul

              Rezultatele complete inregistrate in Liga 1 si clasamentul

              Etapa cu numarul 19 a Ligii 1, ultima din acest an, s-a incheiat joi seara. Iata rezultatele complete ale acestei runde: Marti: Corona Brasov - Ceahlaul 1-0...

              19 Decembrie 2013
                Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile de joi

                Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile de joi

                Runda cu numarul 19 (a doua din retur) a principalului nostru esalon fotbalistic se inchide joi, odata cu desfasurarea ultimilor patru dispute de pe tablou, cea mai interesanta confruntare anuntandu-se in urbea lui Brancusi, unde fata in fata se vor afla doua provinciale de top ale campionatului. * FC Botosani (12) vs. Gaz Metan Medias (9) - ora 13.00 / Dolce Sport 1 Adrian Comanescu (Rm. Valcea) - Ovidiu Artene (Vaslui) si Florin Paunescu (Rm. Valcea). Rezerva: Emil Voicu (Bacau) Observatori: Costin Toma (Piatra Neamt) si Ion Craiu (Bucuresti)...

                19 Decembrie 2013
                  Steaua si Pandurii, in cupele europene: Iata programul meciurilor si televizarile

                  Steaua si Pandurii, in cupele europene: Iata programul meciurilor si televizarile

                  Steaua si Pandurii Targu Jiu vor juca saptamana aceasta in cupele europene.
                  Iata programul meciurilor si televizarile:
                  Marti, Liga Campionilor:
                  21:45 Steaua - Chelsea (Digi Sport, Dolce Sport, TVR 1)
                  Joi, Europa League:
                  22:05 Pacos Ferreira - Pandurii (Digi Sport, Dolce Sport, Pro TV)
                  Partidele pot fi urmarite in direct si de site-ul Ziare.com.

                  30 Septembrie 2013
                    Programul meciurilor amicale intertari

                    Programul meciurilor amicale intertari

                    Joi sunt programate trei meciuri amicale intertari. Iata care sunt acestea:
                    Spania - Coreea de Sud, de la ora 18:00
                    Italia - Mexic, de la ora 19:15
                    Germania - Bosnia-Hertegovina, de la ora 21:30
                    Campionatul Mondial din Africa de Sud va incepe pe 11 iunie.
                    Toate meciurile de la Cupa Mondiala vor fi transmise, in format LIVE text, de site-ul Ziare.com.
                    I.G.

                    03 Iunie 2010
                      Cupa Confederatiilor: Programul zilei de joi

                      Cupa Confederatiilor: Programul zilei de joi

                      Joi sunt programate meciurile etapei a doua a Grupei B a Cupei Confederatiilor.
                      Iata care sunt meciurile:
                      SUA - Brazilia, de la ora 17:00.
                      Egipt - Italia, de la ora 21:30.
                      Inaintea acestei etape, clasamentul Grupei B se prezinta: 1. Italia - 3p, 2. Brazilia - 3p, 3. Egipt - 0p, 4. SUA - 0 p.
                      *Primele doua clasate se califica in semifinalele competitiei.
                      I.G.

                      18 Iunie 2009
                        Cupa UEFA: Programul zilei de joi

                        Cupa UEFA: Programul zilei de joi

                        Joi va avea loc prima mansa a celor doua semifinale ale Cupei UEFA.
                        Semifinalele acestei editii de Cupa UEFA sunt de o factura inedita, cele doua partide putand fi usor confundate cu semifinalele Cupei Ucrainei, respectiv Germaniei.
                        Iata programul celor doua meciuri:
                        Sahtior Donetk - Dinamo Kiev - de la ora 19:30
                        Werder Bremen - Hamburg SV - de la ora 21:45
                        Returul va avea loc pe 7 mai.
                        Partida Sahtior Donetk - Dinamo Kiev va fi transmisa in format LIVE Text de site-ul Ziare.com

                        30 Aprilie 2009
                        Alte articole despre: Cupa Uefa, program meciuri joi, semifinale
                          Cupa UEFA: Programul zilei de joi

                          Cupa UEFA: Programul zilei de joi

                          Joi seara vor avea loc ultimele meciuri ale primei manse din 16-imile Cupei UEFA.
                          Iata care sunt meciurile:
                          Lech Poznan - Udinese - ora 19:00
                          Sahtior Donetk - Tottenham - ora 20:45
                          Copenhaga - Manchester City - ora 21:05
                          Fiorentina - Ajax - ora 21:45
                          Olympique Marseille - Twente - ora 21:45
                          Mansa secunda a meciurilor va avea loc pe 26 februarie.

                          19 Februarie 2009
                          Alte articole despre: Cupa Uefa, program meciuri joi
                            Cupa UEFA: Programul zilei de joi

                            Cupa UEFA: Programul zilei de joi

                            Joi seara vor avea loc ultimele meciuri din Grupele A, B, C si D ale Cupei UEFA. Iata care sunt acestea: Grupa A PSG - Twente Enschede...

                            18 Decembrie 2008
                            Alte articole despre: program meciuri joi, Cupa Uefa
                              Cupa UEFA: Programul zilei de joi

                              Cupa UEFA: Programul zilei de joi

                              Joi vor avea loc meciurile din prima mansa a turului I al Cupei UEFA. Iata programul meciurilor ce vor avea loc pe 18 septembrie: 17h20 Litex Loveci (Bulgaria) - Aston Villa (Anglia) 18h00 FK Moscova (Rusia) - FC Copenhaga (Danemarca)...

                              18 Septembrie 2008
                              Alte articole despre: Cupa Uefa, program, meciuri, joi

                                Urmareste Ziare.com pe

                                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                                 

                                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                                Gigi Multescu, dupa incidentele grave de dupa Viitorul - Craiova: Hagi nu avea ce cauta acolo
                                Viitorul - Craiova, scor 2-0, a fost o partida calma pe parcursul celor 90 de minute, insa, surprinzator, ea s-a lasat cu grave incidente imediat...

                                Bataie dupa Viitorul - Craiova: Hagi, bruscat de un jucator
                                Intalnirea dintre Viitorul si CSU Craiova s-a incheiat cu un meleu in care s-au schimbat lovituri dure, chiar si Gica Hagi fiind bruscat....

                                Viitorul lui Hagi invinge Craiova si este noul lider din Liga 1
                                Viitorul lui Hagi a castigat derbiul cu CSU Craiova si a urcat provizoriu pe prima pozitie a clasamentului Ligii 1. Dobrogenii s-au impus cu...
                                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor