program preliminarii campionat european

Ziare.com
vezi toate articolele pe aceeasi tema
Programul ultimei etape a preliminariilor Campionatului European din 2012

Programul ultimei etape a preliminariilor Campionatului European din 2012

Marti seara se vor juca ultimele meciuri din preliminariile Campionatului European din 2012:

Grupa A:

19:00 Kazahstan - Austria
20:00 Germania - Belgia
20:00 Turcia - Azerbaijan

Clasament:

1. Germania 9 meciuri - 27 puncte
___________________________________
2. Belgia 9 meciuri - 15 puncte
-----------------------------------
3. Turcia 9 meciuri - 14 puncte
4. Austria 9 meciuri - 11 puncte
5. Azerbaijan 9 meciuri - 7 puncte
6. Kazahstan 9 meciuri - 3 puncte

Grupa B:

20:45 Irlanda - Armenia
20:45 Macedonia - Slovacia
20:45 Rusia - Andorra

Clasament:

1. Rusia 9 meciuri - 20 puncte
__________________________________
2. Irlanda 9 meciuri - 18 puncte
-----------------------------------
3. Armenia 9 meciuri - 17 puncte
4. Slovacia 9 meciuri - 14 puncte
5. Macedonia 9 meciuri - 7 puncte
6. Andorra 9 meciuri - 0 puncte

Grupa C:

21:45 Slovenia - Serbia
21:45 Italia - Irlanda de Nord

Clasament:

1. Italia 9 meciuri - 23 puncte
____________________________________
2. Estonia 10 meciuri - 16 puncte
------------------------------------
3. Serbia 9 meciuri - 15 puncte
4. Slovenia 9 meciuri - 11 puncte
5. Irlanda de Nord 9 meciuri - 9 puncte
6. Insulele Feroe 10 meciuri - 4 puncte

Grupa D:

21:00 Albania - ROMANIA
22:00 Franta - Bosnia

Clasament:

1. Franta 9 meciuri - 20 puncte
__________________________________
2. Bosnia 9 meciuri - 19 puncte
-----------------------------------
3. Belarus 10 meciuri - 13... mai mult


Marti, 11 Octombrie 2011, ora 09:32

Programul partidelor din preliminariile Euro 2012

Programul partidelor din preliminariile Euro 2012

Marti, 7 iunie, se vor disputa o serie de partie din cadrul preliminariilor Campionatului European de fotbal.

In Grupa D, din care face parte si nationala Romaniei, Belarus pare a avea o misiune facila in disputa de pe teren propriu cu Luxemburg, in timp ce Bosnia, invinsa cu 3-0 la Bucuresti, primeste vizita Albaniei.

Dar iata programul complet:

GRUPA A

Azerbaijan - Germania, de la ora 20:00 - DigiSport.

GRUPA C

Insulele Feroe - Estonia, de la ora 21:30.

GRUPA D

Belarus - Luxemburg, de la ora 20:00.
Bosnia Hertegovina - Albania, de la ora 21:15 - DigiSport Plus.

GRUPA E

Suedia - Finlanda, de la ora 21:00 - DolceSport.
San Marino - Ungaria, de la ora 21:30, DigiSport.

Tot marti se vor disputa si cateva intalniri amicale, dupa cum urmeaza:

Austria - Letonia (21:30)
Italia - Irlanda (21:45)
Venezuela - Spania (23:30)
Australia - Serbia (12:30)
Japonia - Cehia (13:30)
Coreea de Sud - Ghana (14:00)
Norvegia - Lituania (20:00)
Rusia - Camerun (20:30)

M.D. mai mult


Marti, 07 Iunie 2011, ora 07:50

"Tricolorii" mici s-au facut de ras in preliminariile Euro 2013

"Tricolorii" mici s-au facut de ras in preliminariile Euro 2013

Nationala de tineret a Romaniei s-a facut de ras, vineri, la Targu Mures, in primul meci din preliminariile Campionatului European Under 21 din 2013. Formatia pregatita de Emil Sandoi nu a reusit decat o remiza chinuita, 0-0, in fata Kazahstanului, cea mai slaba echipa din grupa.

Micii internationali romani au dominat teritorial intreaga partida, insa nu au reusit sa gaseasca drumul spre gol.

Atacantul lui Inter Milano, Denis Alibec, a ratat chiar si o lovitura de la 11 metri in repriza secunda, sutand peste poarta.

ROMANIA: Dinu Moldovan - Gabriel Matei, Sebastian Mladen, Sergiu Muth, Alexandru Tiganasu - Adrian Stoian, Paul Anton, Mihai Radut, Cosmin Matei - Denis Alibec, Andrei Voican.
Rezerve: Lazar, Buleica, Rada, Gugu, Suciu, Brata, Tucudean.
Antrenor: Emil Sandoi.

Iata programul urmatoarelor partide ale nationalei de tineret:

6 septembrie: Romania - Letonia
11 octombrie: Romania - Franta
11 noiembrie: Franta - Romania
1 iunie 2012: Slovacia - Romania
5 iunie 2012: Romania - Slovacia
10 septembrie 2012: Letonia - Romania

M.D. mai mult


Vineri, 03 Iunie 2011, ora 19:52

2 comentarii
Lotul echipei nationale de handbal feminin pentru Campionatul European

Lotul echipei nationale de handbal feminin pentru Campionatul European

Selectionerul echipei nationale de handbal feminin, Radu Voina, a anuntat, duminica, lotul pe care il va deplasa in Danemarca si Norvegia, pentru Campionatul European.

Nationala va pleca spre Danemarca pe 6 decembrie, cu un lot format din 17 jucatoare:

Portari: Paula Ungureanu, Talida Tolnai, Mihaela Smedescu

Jucatoare de camp: Valentina Ardean-Elisei, Roxana Han, Ionela Stanca, Oana Manea, Florina-Maria Chintoan, Cristina Varzaru, Magdalena Paraschiv, Cristina Neagu, Adina Fiera, Aurelia Bradeanu, Ada Moldovan, Melinda Geiger, Oana Soit, Mihaela Tivadar.

Programul Romaniei in Grupa A preliminara:

7 decembrie, ora 19:15 - Spania-Romania
9 decembrie, ora 21:45 - Romania-Danemarca
11 decembrie, ora 19:45 - Romania-Serbia

C.M. mai mult


Duminica, 05 Decembrie 2010, ora 15:26

2 comentarii
Nationala feminina de handbal a Romaniei, pregatita de Campionatul European

Nationala feminina de handbal a Romaniei, pregatita de Campionatul European

Nationala feminina de handbal a Romaniei a incheiat cu o victorie pregatirile pentru turneul final al Campioantului European, care se va disputa in periaoda 7-19 decembrie, in Danemarca si Norvegia.

Echipa pregatita de Radu Voina a invins miercuri Germania, scor 31-30, luandu-si revansa dupa esecul, 27-31, suferit marti.

Cele doua meciuri amicale au venit dupa succesul obtinut la sfarsitul saptamanii trecute in turneul din Franta, acolo unde Romania a invins Croatia (29-25) si Suedia (32-26).

Handbalistele au revenit in tara joi, vor avea doua zile libere, iar duminica vor sustine conferinta de presa oficiala, programata in preziua plecarii spre Danemarca.

La turneul final, Romania va juca in grupa A preliminara, la Herning (Danemarca), dupa urmatorul program: 7 decembrie - Romania - Spania (ora 19.15), 9 decembrie - Romania - Danemarca (ora 21.45), 11 decembrie - Romania - Serbia (ora 19.45)

Celelalte 3 grupe preliminare au urmatoarea componenta: grupa B (Muntenegru, Croatia, Rusia, Islanda), grupa C (Germania, Ucraina, Suedia, Olanda), grupa D (Norvegia, Franta, Ungaria, Slovenia).

Primele 3 clasate din grupele A si B vor juca la Herning, in grupa principala I, in care vor fi luate in calcul rezultatele din grupa preliminara, iar primele 3 din grupele C si D vor evolua in grupa a II-a principala. Meciurile se vor juca pe 13, 14, 15 si 16 decembrie.

In semifinale se vor califica primele doua clasate din grupele principale, care vor juca incrucisat, pe... mai mult


Joi, 02 Decembrie 2010, ora 11:33

Rezultatele inregistrate in preliminariile Euro 2012

Rezultatele inregistrate in preliminariile Euro 2012

Iata rezultatele inregistrate in partidele programate marti seara in preliminariile Campionatului European de fotbal din 2012.

Grupa A
Azerbaidjan - Turcia 1-0 (Sadygov '38)
Kazahstan - Germania 0-3 (Klose '49, Gomez '76, Podolski '85)
Belgia - Austria 4-4 (Vossen '11, Granqvist '69, Ogunjimi '87, Lombaerts '90/ Schiemer '14 si '62, Arnautovici '29, Harnik '93)

Grupa B

Armenia - Andorra 4-0 (Ghazaryan '4, Mkhitaryan '16, Movsisyan '33, Pizzelli '52)
Slovacia - Irlanda 1-1 (Durica '36/ Ledger '14)
Macedonia - Rusia 0-1 (Kerzhakov '8)

Grupa C

Insulele Feroe - Irlanda de Nord 1-1 (Holst '60/ Lafferty '76)
Estonia - Slovenia 0-1 (Sidorenkov '66-autogol)
Italia - Serbia 0-0 - meci intrerupt in minutul 6 din cauza fanilor sarbi

Grupa D

Belarus - Albania 2-0 (Rodionov '10, Krivets '77)
Franta - Luxemburg 2-0 (Benzema '22, Gourcuff '76)

Grupa E

Finlanda - Ungaria 1-2 (Forssell '86/ Szalai '50, Dzsudzsak '94)
San Marino - Moldova 0-2 (Josan '20, Doros '86)
Olanda - Suedia 4-1 (Huntelaar '4 si '55, Afellay '37 si '59/ Granqvist '69)

Grupa F

Letonia - Georgia 1-1 (Cauna '91/ Siradze '74)
Grecia - Israel 2-1 (Salpingidis '22, Karagounis '63/ Spyropoulos '59)

Grupa G

Elvetia - Tara Galilor 4-1 (Stocker '9 si '89, Streller '21, Inler '82/ Bale '13)
Anglia - Muntenegru 0-0

Grupa H

Danemarca - Cipru 2-0 (M. Rasmussen '48, Lorentzen '81)
Islanda - Portugalia 1-3 (H. Helguson '17/ Ronaldo '3, Meireles '27, Postiga '72)

Grupa I... mai mult


Miercuri, 13 Octombrie 2010, ora 00:35

1 comentariu
UEFA a aprobat calendarul Campionatului European din 2012. Vezi care e acesta

UEFA a aprobat calendarul Campionatului European din 2012. Vezi care e acesta

UEFA a aprobat, marti, calendarul Campionatului European din 2012, care se va desfasura in perioada 8-27 iunie, in Ucraina si Polonia.

Iata care este calendarul EURO 2012:

Vineri, 8 iunie 2012:
Meci 1: Polonia - A2, ora 19:00 (Varsovia)
Meci 2: A3 - A4, ora 21:45 (Wroclaw)

Sambata 9 iunie 2012:
Meci 3: B1 - B2, ora 19:00 (Kharkov)
Meci 4: B3 - B4, ora 21:45 (Lvov)

Duminica 10 iunie 2012:
Meci 5: C1 - C2, ora 19:00 (Gdansk)
Meci 6: C3 - C4, ora 21:45 (Poznan)

Luni 11 iunie 2012:
Meci 7: D3 - D4, ora 19:00 (Donetsk)
Meci 8: Ucraina - D2, ora 21:45 (Kiev)

Marti 12 iunie 2012:
Meci 9: A2 - A4, ora 19:00 (Wroclaw)
Meci 10: Polonia - A3, ora 21:45 (Varsovia)

Miercuri 13 iunie 2012:
Meci 11: B2 - B4, ora 19:00 (Lvov)
Meci 12: B1 - B3, ora 21:45 (Kharkov)

Joi 14 iunie 2012:
Meci 13: C2 - C4, ora 19:00 (Poznan)
Meci 14: C1 - C3, ora 21:45 (Gdansk)

Vineri 15 June 2012:
Meci 15: D2 - D4, ora 19:00 (Kiev)
Meci 16: Ucraina - D3, ora 21:45 (Donetsk)

Sambata 16 iunie 2012:
Meci 17: A4 - Polonia, ora 21:45 (Wroclaw)
Meci 18: A2 - A3, ora 21:45 (Varsovia)

Duminica 17 iunie 2012:
Meci 19: B4 - B1, ora 21:45 (Kharkov)
Meci 20: B2 - B3, ora 21:45 (Lvov)

Luni 18 iunie 2012:
Meci 21: C4 - C1, ora 21:45 (Gdansk)
Meci 22: C2 - C3, ora 21:45 (Poznan)

Marti 19 iunie 2012:
Meci 23: D4 - Ucraina, ora 21:45 (Donetk)
Meci 24: D2 - D3, ora 21:45 (Kiev)

Joi 21 iunie 2012:
Meci 25, sferturi de finala: 1A - 2B, ora 21:45... mai mult


Marti, 05 Octombrie 2010, ora 13:23

Programul meciurilor din preliminariile Campionatului European

Programul meciurilor din preliminariile Campionatului European

Marti sunt programate meciurile din etapa a doua a preliminariilor pentru Campionatul European din 2012.

Iata care sunt acestea:

Grupa A

21:00 Turcia - Belgia
21:30 Austria - Kazakhstan
21:45 Germania - Azerbaidjan

Grupa B

18:00 Rusia - Slovacia
21:00 Macedonia - Armenia
21:45 Irlanda - Andorra

Grupa C

21:30 Serbia - Slovenia
21:50 Italia - Insulele Feroe

Grupa D

20:30 Belarus - ROMANIA
21:15 Albania - Luxemburg
22:00 Bosnia - Franta

Grupa E

21:00 Suedia - San Marino
21:30 Ungaria - Moldova
21:30 Olanda - Finlanda

Grupa F

20:00 Georgia - Israel
20:30 Malta - Letonia
21:30 Croatia - Grecia

Grupa G

20:30 Bulgaria - Muntenegru
21:45 Elvetia - Anglia

Grupa H

21:15 Danemarca - Islanda
21:30 Norvegia - Portugalia

Grupa I

21:15 Cehia - Lituania
22:00 Scotia - Liechtenstein

Intalnirea dintre Belarus si Romania va fi transmisa, in format LIVE text, de site-ul Ziare.com.

I.G. mai mult


Marti, 07 Septembrie 2010, ora 09:17

Programul meciurilor din preliminariile Campionatului European de handbal

Programul meciurilor din preliminariile Campionatului European de handbal

Reprezentativa masculina de handbal a Romaniei va juca in primul joc al grupei intai din preliminariile Campionatului European de handbal Austria 2010, pe 29-30 octombrie, impotriva nationalei Turciei, in deplasare.

Baietii vor disputa meciurile dificile pe teren propriu in noiembrie, cu Polonia (1/2) si cu Suedia (26/27). In 2008, nationala tarii noastre va infrunta si Muntenegru, in deplasare, partida fiind programata pe 29-30 noiembrie. Anul viitor, Romania va juca ultima partida din tur, cu Georgia, pe 18/19 martie.

Returul se va desfasura dupa urmatorul calendar: Romania-Georgia (21/22 martie 2009); Suedia-Romania (10/11 iunie 2009); Romania-Muntenegru (13/14 iunie 2009); Romania-Turcia (17/18 iunie 2009); Polonia-Romania (20/21 iunie 2009). Primele doua clasate din grupa se vor califica la Campionatul European de handbal din 2010 din Austria. mai mult


Luni, 21 Aprilie 2008, ora 16:34

Alte articole despre: hambal, Campionatului European, Turcia

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
 
  1. O linie continua in zig-zag pe mijlocul drumului ii irita pe soferi: Cine a facut-o era beat (Video)
  2. Caz socant: Frati arestati a doua oara pentru canibalism
  3. Razboiul mormintelor la Timisoara: Viceprimarul face, primarul desface
  4. Primaria lui Boc versus poneiul Rocky
  5. Britanicii sunt terorizati: Sobolani mai mari ca pisicile, rezistenti la otrava
  6. In telefonul tau este aur. Cum poate fi extras cu ajutorul ciupercilor
  7. Un istoric uimeste lumea: Evanghelia dupa Luca, dictata de Fecioara Maria?
  8. Incredibilele ciudatenii ale Coreei de Nord
  9. Ministerul Culturii, in lupta cu statuile: "Prea sexoasa" Aretha Tatarescu are sanii cam mari
  10. Ruinele Razboiului Rece: Buncarul-piramida din SUA, care detecta rachetele URSS