program preliminarii euro 2012

Ziare.com
vezi toate articolele pe aceeasi tema
Programul meciurilor din preliminariile Euro 2012

Programul meciurilor din preliminariile Euro 2012

Vineri este programata o noua etapa in preliminariile Campionatului European din 2012, runda de calificare ce se va incheia in luna octombrie.

Iata programul meciurilor de vineri:

Grupa A

19:00 Azerbaidjan - Austria

21:30 Turcia - Germania

21:45 Belgia - Kazahstan

Grupa B

18:00 Armenia - Macedonia

21:15 Slovacia - Rusia

22:30 Andorra - Irlanda

Grupa C

21:45 Irlanda de Nord - Estonia

21:45 Serbia - Italia

Grupa D

21:00 Bosnia - Luxemburg

21:30 ROMANIA - Belarus

22:00 Franta - Albania

Grupa E

19:15 Finlanda - Suedia

21:30 Olanda - Moldova

Grupa F

20:00 Letonia - Malta

21:45 Grecia - Croatia,

Grupa G

21:45 Tara Galilor - Elvetia

22:00 Muntenegru - Anglia

Grupa H

21:30 Cipru - Danemarca

23:00 Portugalia - Islanda

Grupa I

21:45 Cehia - Spania

Partida Liechtenstein - Scotia este programata sambata.

Intalnirea Romania - Belarus va fi transmisa in format LIVE Text pe site-ul Ziare.com. mai mult


Vineri, 07 Octombrie 2011, ora 09:48

1 comentariu
Programul meciurilor din preliminariile EURO 2012

Programul meciurilor din preliminariile EURO 2012

Marti se va disputa o noua etapa in cadrul preliminariile Campionatului European din 2012.

Iata programul meciurilor:

Grupa A

18:00 Azerbaidjan - Kazahstan
21:30 Austria - Turcia

Grupa B

18:00 Rusia - Irlanda
21:00 Macedonia - Andorra
21:15 Slovacia - Armenia

Grupa C

21:30 Estonia - Irlanda de Nord
21:30 Serbia - Insulele Feroe
21:45 Italia - Slovenia

Grupa D

21:15 Bosnia-Hertegovina - Belarus
21:15 Luxemburg - Albania
21:30 ROMANIA - Franta

Grupa E

20:00 Finlanda - Olanda
20:45 Moldova - Ungaria
21:30 San Marino - Suedia

Grupa F

21:00 Croatia - Israel
21:30 Letonia - Grecia
21:30 Malta - Georgia

Grupa G

21:30 Elvetia - Bulgaria
21:45 Anglia - Tara Galilor

Grupa H

21:15 Danemarca - Norvegia
21:45 Islanda - Cipru

Grupa I

22:00 Scotia - Lituania
23:00 Spania - Liechtenstein

Intalnirea Romania - Franta va fi transmisa in format LIVE Text pe site-ul Ziare.com.

C.F. mai mult


Marti, 06 Septembrie 2011, ora 09:29

Programul partidelor din preliminariile Euro 2012

Programul partidelor din preliminariile Euro 2012

Marti, 7 iunie, se vor disputa o serie de partie din cadrul preliminariilor Campionatului European de fotbal.

In Grupa D, din care face parte si nationala Romaniei, Belarus pare a avea o misiune facila in disputa de pe teren propriu cu Luxemburg, in timp ce Bosnia, invinsa cu 3-0 la Bucuresti, primeste vizita Albaniei.

Dar iata programul complet:

GRUPA A

Azerbaijan - Germania, de la ora 20:00 - DigiSport.

GRUPA C

Insulele Feroe - Estonia, de la ora 21:30.

GRUPA D

Belarus - Luxemburg, de la ora 20:00.
Bosnia Hertegovina - Albania, de la ora 21:15 - DigiSport Plus.

GRUPA E

Suedia - Finlanda, de la ora 21:00 - DolceSport.
San Marino - Ungaria, de la ora 21:30, DigiSport.

Tot marti se vor disputa si cateva intalniri amicale, dupa cum urmeaza:

Austria - Letonia (21:30)
Italia - Irlanda (21:45)
Venezuela - Spania (23:30)
Australia - Serbia (12:30)
Japonia - Cehia (13:30)
Coreea de Sud - Ghana (14:00)
Norvegia - Lituania (20:00)
Rusia - Camerun (20:30)

M.D. mai mult


Marti, 07 Iunie 2011, ora 07:50

Programul meciurilor din preliminariile Euro 2012

Programul meciurilor din preliminariile Euro 2012

Iata programul partidelor de marti din preliminariile Campionatului European de fotbal din 2012:

de la ora 18:30: Cehia - Lichtenstein (grupa I)

de la ora 20:00: Suedia - Moldova (grupa E)

de la ora 20:05: Israel - Georgia (grupa F)

de la ora 20:30: Turcia - Austria (grupa A)

de la ora 20:45: ROMANIA - Luxemburg (grupa D)

de la ora 21:30: Estonia - Serbia (grupa C) si Olanda - Ungaria (grupa E)

de la ora 21:45: Belgia - Azerbaidjan (grupa A), Lituania - Spania (grupa I), Irlanda de Nord - Slovenia (grupa C).

Situatia in toate grupele preliminariilor EURO 2012

Intalnirea dintre Romania si Luxembrug, de la Piatra Neamt, va fi transmisa in format LIVE Text pe site-ul Ziare.com.

M.D. mai mult


Marti, 29 Martie 2011, ora 08:28

1 comentariu
Preliminarii Euro 2012: Programul meciurilor de vineri

Preliminarii Euro 2012: Programul meciurilor de vineri

Vineri se vor disputa primele sase partide din cadrul etapei programate in acest weekend in preliminariile Campionatului European din 2012.

Iata programul zilei:

Grupa A

21:30 Austria - Belgia

Grupa C

21:30 Serbia - Irlanda de Nord
21:45 Slovenia - Italia

Grupa D

22:00 Luxemburg - Franta

Grupa E

21:30 Ungaria - Olanda

Grupa I

23:00 Spania - Cehia

Celelalte intalniri ale acestei etape se vor disputa sambata.

Intalnirea Bosnia - Romania, programata sambata de la ora 20:15, va fi transmisa in format LIVE Text pe site-ul Ziare.com.

C.F. mai mult


Vineri, 25 Martie 2011, ora 07:53

1 comentariu
Rezultatele inregistrate in preliminariile Euro 2012

Rezultatele inregistrate in preliminariile Euro 2012

Iata rezultatele inregistrate in partidele programate marti seara in preliminariile Campionatului European de fotbal din 2012.

Grupa A
Azerbaidjan - Turcia 1-0 (Sadygov '38)
Kazahstan - Germania 0-3 (Klose '49, Gomez '76, Podolski '85)
Belgia - Austria 4-4 (Vossen '11, Granqvist '69, Ogunjimi '87, Lombaerts '90/ Schiemer '14 si '62, Arnautovici '29, Harnik '93)

Grupa B

Armenia - Andorra 4-0 (Ghazaryan '4, Mkhitaryan '16, Movsisyan '33, Pizzelli '52)
Slovacia - Irlanda 1-1 (Durica '36/ Ledger '14)
Macedonia - Rusia 0-1 (Kerzhakov '8)

Grupa C

Insulele Feroe - Irlanda de Nord 1-1 (Holst '60/ Lafferty '76)
Estonia - Slovenia 0-1 (Sidorenkov '66-autogol)
Italia - Serbia 0-0 - meci intrerupt in minutul 6 din cauza fanilor sarbi

Grupa D

Belarus - Albania 2-0 (Rodionov '10, Krivets '77)
Franta - Luxemburg 2-0 (Benzema '22, Gourcuff '76)

Grupa E

Finlanda - Ungaria 1-2 (Forssell '86/ Szalai '50, Dzsudzsak '94)
San Marino - Moldova 0-2 (Josan '20, Doros '86)
Olanda - Suedia 4-1 (Huntelaar '4 si '55, Afellay '37 si '59/ Granqvist '69)

Grupa F

Letonia - Georgia 1-1 (Cauna '91/ Siradze '74)
Grecia - Israel 2-1 (Salpingidis '22, Karagounis '63/ Spyropoulos '59)

Grupa G

Elvetia - Tara Galilor 4-1 (Stocker '9 si '89, Streller '21, Inler '82/ Bale '13)
Anglia - Muntenegru 0-0

Grupa H

Danemarca - Cipru 2-0 (M. Rasmussen '48, Lorentzen '81)
Islanda - Portugalia 1-3 (H. Helguson '17/ Ronaldo '3, Meireles '27, Postiga '72)

Grupa I... mai mult


Miercuri, 13 Octombrie 2010, ora 00:35

1 comentariu
Preliminarii Euro 2012: Partidele programate marti

Preliminarii Euro 2012: Partidele programate marti

Marti se disputa o noua etapa in preliminariile Campionatului European din 2012.

Iata meciurile programate:

Grupa A

Azerbaidjan - Turcia
Kazahstan - Germania
Belgia - Austria

Grupa B

Armenia - Andorra
Slovacia - Irlanda
Macedonia - Rusia

Grupa C

Insulele Feroe - Irlanda de Nord
Estonia - Slovenia
Italia - Serbia

Grupa D

Belarus - Albania
Franta - Luxemburg

Grupa E

Finlanda - Ungaria
San Marino - Moldova
Olanda - Suedia

Grupa F

Letonia - Georgia
Grecia - Israel

Grupa G

Elvetia - Tara Galilor
Anglia - Muntenegru

Grupa H

Danemarca - Cipru
Islanda - Portugalia

Grupa I

Liechtenstein - Cehia
Scotia - Spania

Toate meciurile vor fi transmise in format LIVEScore pe site-ul Ziare.com. mai mult


Marti, 12 Octombrie 2010, ora 09:20

Preliminarii Euro 2012: Partidele programate vineri

Preliminarii Euro 2012: Partidele programate vineri

Iata care sunt meciurile ce se vor disputa vineri in cadrul preliminariilor Campionatului European din 2012:

Grupa A

Kazahstan - Belgia
Austria - Azerbaijan
Germania - Turcia

Grupa B

Armenia - Slovacia
Andorra - Macedonia
Irlanda - Rusia

Grupa C

Serbia - Estonia
Irlanda de Nord - Italia
Slovenia - Insulele Feroe

Grupa D

Luxemburg - Belarus
Albania - Bosnia

Grupa E

Ungaria - San Marino
Moldova - Olanda

Grupa F

Georgia - Malta
Grecia - Letonia

Grupa G

Tara Galilor - Bulgaria
Muntenegru - Elvetia

Grupa H

Cipru - Norvegia
Portugalia - Danemarca

Grupa I

Spania - Lituania

Sambata se vor disputa urmatoarele jocuri:

Franta - Romania, Grupa D
Israel - Croatia, Grupa F mai mult


Vineri, 08 Octombrie 2010, ora 09:36

Partidele programate vineri in preliminariile Euro 2012

Partidele programate vineri in preliminariile Euro 2012

Vineri se vor disputa meciurile programate in prima etapa a preliminariilor Campionatului European din 2012.

Iata programul zilei:

Grupa A

19:00 Kazakhstan - Turcia
21:15 Belgia - Germania

Grupa B

18:00 Armenia - Irlanda
19:30 Andorra - Rusia
21:30 Slovacia - Macedonia

Grupa C

20:00 Insuele Feroe - Serbia
21:30 Estonia - Italia
21:45 Slovenia - Irlanda de Nord

Grupa D

21:00 ROMANIA - Albania
21:15 Luxemburg - Bosnia-Herzegovina
22:00 Franta - Belarus

Grupa E

19:30 Moldova - Finlanda
21:00 Suedia - Ungaria
21:45 San Marino - Olanda

Grupa F


21:00 Letonia - Croatia
21:45 Grecia - Georgia

Grupa G

20:30 Muntenegru - Tara Galilor
22:00 Anglia - Bulgaria

Grupa H

22:00 Islanda - Norvegia
22:45 Portugalia - Cipru

Grupa I

21:15 Lituania - Scotia
21:45 Liechtenstein - Spania

Partida Israel Malta, scor 3-1, s-a disputat joi, in timp ce meciul Estonia - Insulele Feroe, scor 2-1, s-a jucat pe 11 august.

Intalnirea Romania - Albania va fi transmisa in format LIVE Text pe site-ul Ziare.com.

C.F. mai mult


Vineri, 03 Septembrie 2010, ora 08:47

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
 
  1. "Maciuca" ce aprinde imaginatia la sat: Seamana cu "niste probleme din-alea"
  2. Un muzeu "dulce" s-a deschis in Bruxelles
  3. iPhone 6 se incarca in cuptorul cu microunde! Zau?
  4. Baba Vanga a prezis ca Rusia lui Vladimir va deveni stapana lumii
  5. Despagubiri uriase pentru niste femei filmate pe ascuns la ginecolog
  6. Carti de colorat si literatura satanista in scoli
  7. Inventia care ne poate schimba hainele in viitor
  8. Hotel oferit ca premiu la o tombola
  9. Incredibila evolutie a unui birou, din 1980 si pana in prezent (Video)
  10. Ce a zburat pe cerul Marii Britanii? Nu e avion, nu e norisor...