program steaua europa league

Ziare.com
vezi toate articolele pe aceeasi tema
Meciurile programate in Europa League

Meciurile programate in Europa League

Joi seara este programata prima etapa a grupelor Europa League, stagiunea 2012/2013.

Iata programul zilei:

Grupa A

20:00 Young Boys - Liverpoo
20:00 Udinese - Anji Mahacikala

Grupa B

20:00 Viktoria Plzen - Academica
20:00 Hapoel Tel Aviv - Atletico

Grupa C

20:00 Fenerbahce - Marseille
20:00 AEL Limasson - Monchengladbach

Grupa D

20:00 Maritimo - Newcastle
20:00 Bordeaux - FC Brugge

Grupa E

20:00 Stuttgart - STEAUA
20:00 FC Copenhaga - Molde

Grupa F

20:00 Dnepr - PSV Eindhoven
20:00 Napoli - AIK Stockholm

Grupa G

22:05 Genk - Videoton
22:05 Sporting Lisabona - Basel

Grupa H

22:05 Inter Milano - Rubin Kazan
22:05 Partizan - Neftci Baku

Grupa I

22:05 Olympique Lyon - Sparta Praga
22:05 Bilbao - Hapoel Shmona

Grupa J

22:05 Maribor - Panathinaikos
22:05 Tottenham - Lazio Roma

Grupa K

22:05 Rapid Viena - Rosenborg
22:05 Leverkusen - Metalist Harkov

Grupa L

22:05 Levante - Helsingborg
22:05 Twente - Hannover 96

Partida VfB Stuttgart va fi transmisa in direct pe site-ul Ziare.com.

C.F. mai mult


Joi, 20 Septembrie 2012, ora 08:47

Liga Campionilor, eclipsata de Europa League! Meciuri de foc in 16-imi

Liga Campionilor, eclipsata de Europa League! Meciuri de foc in 16-imi

Vineri, la sediul UEFA de la Nyon, a avut loc tragerea la sorti pentru stabilirea 16-imilor Europa League.

Cea de-a doua competitie intercluburi a Europei propune cateva partide soc in faza 16-imilor, acestea depasind, cel putin ca valoare a echipelor, disputele din optimile mult mai titratei Champions League.

Porto - Manchester City, Ajax - Manchester United,
Lazio - Atletico, si Stoke City - Valencia sunt patru partide care vor trezi un interes enorm la primavara, cand se va relua competitia.

Dar iata programul complet al 16-imilor:

1.FC Porto - Manchester City
2.Ajax Amsterdam - Manchester United
3.Lokomotiv Moscova - Athletic Bilbao
4.FC Salzburg - Metalist Harkov

5.Stoke City - Valencia CF
6.Rubin Kazan - Olympiakos Pireu
7.AZ Alkmaar - Anderlecht Bruxelles
8.Lazio Roma - Atletico Madrid

9.STEAUA BUCURESTI - Twente Enschede
10.Viktoria Plzen - Schalke 04
11.Wisla Cracovia - Standard Liege
12.Sporting Braga - Besiktas Istanbul

13.Udinese - PAOK Salonic
14.Trabzonspor - PSV Eindhoven
15.Hannover 96 - Club Brugge
16.Legia Varsovia - Sporting Lisabona

Programul optimilor:

Meci 4 - Meci 6
Meci 16 - Meci 1
Meci 9 (Steaua/Twente) - Meci 10 (Schalke/ Viktoria Plzen)
Meci 11 - Meci 15
Meci 5 - Meci 14
Meci 7 - Meci 13
Meci 8 - Meci 12
Meci 2 - Meci 3

Desfasurarea tragerii la sorti:

*Folositi tasta F5 (Refresh) pentru actualizarea paginii;

14:35 Se incheie tragerea la sorti.

14:15 Incepe tragerea la sorti.

14:08... mai mult


Vineri, 16 Decembrie 2011, ora 14:37

2 comentarii
Steaua, batuta de Schalke in Europa League

Steaua, batuta de Schalke in Europa League

Steaua a fost invinsa cu 2-1 de Schalke, intr-un meci disputat joi seara in Germania si care a contat pentru etapa a 5-a din Grupa J a Europa League.

Cu Ilie Stan in tribune, dupa eliminarea suferita in meciul cu Maccabi Haifa, "ros-albastrii" au inceput fricos meciul cu Schalke.

Dupa o multime de cornere si cateva bune ocazii, nemtii au deschis meritat scorul in minutul 25. Spaniolul Jurado a centrat din partea stanga, iar fundasul grec de numai 19 ani, Kyriakos Papadopoulos, a venit nemarcat si l-a invins pe Tatarusanu cu o lovitura de cap trimisa din 8 metri.

Avantajul nemtilor a durat insa doar 8 minute, pentru ca Brandan i-a pasat excelent lui Rusescu, iar varful stelist a egalat situatia pe tabela de marcaj cu un sut perfect de la 15 metri.

Jucatorii lui Ilie Stan au intrat la cabine cu un rezultat de egalitate, dar la 12 minute de la revenirea pe teren gazdele au trecut din nou in avantaj.

Veteranul Raul a profitat de un plasament gresit al lui Latovlevici si l-a inscris din numai 4 metri.

Steaua a incercat apoi sa restabileasca egalitatea, insa atacul "ros-albastrilor" a fost inexistent, mai ales dupa iesirea lui Rusescu, accidentat.

Astfel, Steaua pleaca invinsa din Germania, insa n-a pierdut orice sansa de a obtine calificarea in primavara Europa League. Datorita infrangerii celor de la Maccabi Haifa in fata lui AEK Larnaca, "ros-albastrii" continua sa spere ca primavara ii va gasi in cupele europene.

Pentru a se califica in faza urmatoare... mai mult


Joi, 01 Decembrie 2011, ora 21:50

14 comentarii
Programul romanilor in Europa League

Programul romanilor in Europa League

Romania are 3 echipe calificate in grupele Europa League, Steaua, Rapid si FC Vaslui urmand a ne reprezenta in cea de-a doua competitie intercluburi a continentului.

Imediat dupa tragerea la sorti a componentei grupelor s-a stabilit si programul meciurilor, dupa cum urmeaza:

15 septembrie

Hapoel Tel Aviv - RAPID, de la ora 20.00
SS Lazio Roma - FC VASLUI, de la ora 20.00
STEAUA - Schalke 04, de la ora 22.05

29 septembrie

RAPID - PSV Eindhoven, de la ora 22.05
FC VASLUI - FC Zurich, de la ora 22.05
AEK Larnaca - STEAUA, de la ora 20.00

20 octombrie

RAPID - Legia Varsovia, de la ora 22.05
Sporting - FC VASLUI, de ora 22.05
Maccabi Haifa - STEAUA, de la ora 20.00

3 noiembrie

Legia Varsovia - RAPID, de la ora 20.00
FC VASLUI - Sporting, de la ora 20.00
STEAUA - Maccabi Haifa, de la ora 22.05

30 noiembrie

RAPID - Hapoel Tel Aviv, de la ora 22.05

1 decembrie

Schalke - STEAUA, de la ora 20.00
FC VASLUI - SS Lazio Roma, de la ora 22.05

14 decembrie

FC Zurich - FC VASLUI, de la ora 20.00
STEAUA - AEK Larnaca, de la ora 22.05

15 decembrie

PSV Eindhoven - RAPID, de la ora 20.00

Steaua si Rapid vor evolua pe teren propriu pe stadionul National Arena din Bucuresti, in timp ce vasluienii isi vor disputa meciurile de "acasa" la Piatra Neamt.

Toate disputele vor fi transmise in format LIVE Text pe site-ul Ziare.com. mai mult


Vineri, 26 August 2011, ora 17:15

1 comentariu
Echipele romanesti, in Europa League: Programul si televizarile meciurilor retur

Echipele romanesti, in Europa League: Programul si televizarile meciurilor retur

Iata programul si televizarile meciurilor echipelor romanesti in playoff-ul pentru grupele Europa League:

18:00 Dinamo - Vorskla (TVR 1). In tur 1-2.

20:00 Gaz Metan Medias - Austria Viena (Digi Sport 2). In tur 1-3.

20:30 TSKA Sofia - Steaua (Pro TV). In tur 0-2.

21:00 Rapid - Slask (TVR 1). In tur 3-1.

21:00 Sparta Praga - Vaslui (Digi Sport 1). In tur 0-2.

Toate partidele vor fi transmise si de Ziare.com, in format LIVE text.

I.G. mai mult


Vineri, 19 August 2011, ora 10:48

Vezi la ce ore joaca echipele romanesti in playoff-ul Europa League

Vezi la ce ore joaca echipele romanesti in playoff-ul Europa League

UEFA a stabilit orele de incepere ale meciurilor pe care echipele romanesti le vor juca in prima mansa a barajului pentru grupele Europa League.

Iata programul complet al intalnirilor:

20:00 FC Vaslui - Sparta Praga

20:00 Austria Viena - Gaz Metan Medias

20:00 Vorskla Poltava - Dinamo

20:30 Steaua - TSKA Sofia

21:00 Slask Wroclaw - Rapid

Toate partidele sunt programate pe 18 august si vor fi transmise, in format LIVE text, de site-ul Ziare.com.

C.F. mai mult


Joi, 11 August 2011, ora 15:11

Europa League: Programul primei etape a grupelor

Europa League: Programul primei etape a grupelor

Joi seara sunt programate primele meciuri din grupele editiei 2010/2011 a Europa League:

Iata care sunt meciurile:

de la ora 20:00:

Grupa A: Red Bull Salzburg - Manchester City si Juventus - Lech Poznan.

Grupa B: Aris Salonic - Atletico Madrid si Bayer Leverkusen - Rosenborg.

Grupa C: Lille - Sporting Lisabona si Levski Sofia - Gent.

Grupa D: Dinamo Zagreb - Villarreal si Club Brugge - PAOK Salonic.

Grupa E: AZ Alkmaar - Sheriff Tiraspol si Dinamo Kiev - BATE Borisov.

Grupa F: Sparta Praga - Palermo si Lausanne - TSKA Moscova.

de la ora 22:05:

Grupa G: Anderlecht - Zenit si AEK Atena - Hajduk Split.

Grupa H: Suttgart - Young Boys si Getafe - Odense.

Grupa I: Debrecen - Metalis Harkov si PSV Eindhoven - Sampdoria.

Grupa J: Karpaty Lviv - Borussia Dortmund si FC Sevilla - PSG.

Grupa K: Napoli - Utrecht si Liverpool - STEAUA.

Grupa L: Besiktas - TSKA Sofia si FC Porto - Rapid Viena.

Toate partidele vor fi transmise, in format LIVE score, de site-ul Ziare.com.

I.G. mai mult


Joi, 16 Septembrie 2010, ora 08:46

Vezi programul Stelei in Grupa K din Europa League

Vezi programul Stelei in Grupa K din Europa League

Steaua va debuta in Grupa K a Europa League la Liverpool, pe 16 septembrie.

Dar iata programul complet al "ros-albastrilor" in Grupa K:

Liverpool - Steaua, 16 septembrie, de la ora 22:00
Steaua - Napoli, 30 septembrie, de la ora 20:00
Utrecht - Steaua, 21 octombrie, de la ora 20:00
Steaua - Utrecht, 4 noiembrie, de la ora 22:00
Steaua - Liverpool, 2 decembrie, de la ora 20:00
Napoli - Steaua, 15 decembrie, de la ora 22:00

Steaua a fost repartizata vineri in Grupa K din Europa League, alaturi de Liverpool, Napoli si Utrecht.

Grupa de infarct pentru Steaua - Liverpool, Napoli si Utrecht

Din grupa, primele doua clasate vor merge in primavara europeana, in timp ce celelalte doua vor fi eliminate din competitie.

I.G. mai mult


Vineri, 27 August 2010, ora 17:02

2 comentarii
Programul meciurilor din playoff-ul Europa League

Programul meciurilor din playoff-ul Europa League

Joi se vor disputa mai multe meciuri in prima mansa a playoff-ului Europa League.

Iata care sunt acestea:

15:00 Sibir Novosibirsk - PSV Eindhoven
19:00 BATE Borisov - Maritimo
19:30 Bayer Leverkusen - Tavria
19:30 CSKA Moscow - Anorthosis
19:30 Paris Saint Germain - Maccabi Tel Aviv

19:45 Rapid Viena - Aston Villa
19:45 Slovan Bratislava - VfB Stuttgart
20:00 AIK - Levski Sofia
20:00 Debrecen - Litex Loveci
20:00 Dnipro - Lech Poznan

20:00 FC VASLUI - Lille
20:00 Omonia Nicosia - Metalist Harkov
20:05 OB - Motherwell
20:15 Feyenoord - Gent
20:45 STEAUA - Grasshopper Zurich

21:00 Galatasaray - Karpaty
21:30 TSKA Sofia - TNS
21:30 Club Bruges - Dinamo Minsk
21:30 Genk - FC Porto
21:30 Hajduk Split - UNIREA URZICENI

21:30 Lausanne - Lokomotiv Moscova
21:30 PAOK Salonic - Fenerbahce
21:30 Palermo - Maribor
21:45 Celtic - Utrecht
21:45 Liverpool - Trabzonspor

22:00 FC TIMISOARA - Manchester City
22:00 AZ Alkmaar - Aktobe
22:00 Dunde - AEK Atena
22:00 Getafe - APOEL Nicosia
22:00 Gyor - Dinamo Zagreb

22:00 Napoli - Elfsborg
22:05 Dortmund - Karabakh
22:05 Sturm Graz - Juventus
22:30 Sporting Lisabona - Brondby
23:00 Villarreal - Dnepr Mogilev

Mansa retur se va disputa saptamana viitoare.

I.G. mai mult


Joi, 19 August 2010, ora 07:13

Alte articole despre: program playoff Europa League

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
 
  1. Caini care scriu alfabetul (Video)
  2. "Maciuca" ce aprinde imaginatia la sat: Seamana cu "niste probleme din-alea"
  3. Un muzeu "dulce" s-a deschis in Bruxelles
  4. iPhone 6 se incarca in cuptorul cu microunde! Zau?
  5. Baba Vanga a prezis ca Rusia lui Vladimir va deveni stapana lumii
  6. Despagubiri uriase pentru niste femei filmate pe ascuns la ginecolog
  7. Carti de colorat si literatura satanista in scoli
  8. Inventia care ne poate schimba hainele in viitor
  9. Hotel oferit ca premiu la o tombola
  10. Incredibila evolutie a unui birou, din 1980 si pana in prezent (Video)