program steaua liga 1

Ziare.com
vezi toate articolele pe aceeasi tema
Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile de joi

Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile de joi

Etapa 25 a Ligii 1 se inchide joi odata cu disputarea ultimelor trei jocuri ramase pe tablou, capul de afis constituindu-l confruntarea de pe National Arena dintre Steaua si Petrolul.

* FC Brasov (11) vs. Ceahlaul Piatra Neamt (16) - ora 17.00 / Look Tv si Digi Sport 1

Arbitri: Sebastian Coltescu (Craiova) - central; Ovidiu Artene si Daniel Hulubei (ambii Vaslui) - asistenti; Viorel Flueran (Craiova) - rezerva
Observatori: Sorin Boca (Iasi) - arbitraj si Mircea Calin (Bucuresti) - joc

* Pandurii Tg. Jiu (10) vs. Astra Giurgiu (5) - ora 19.15 / Look +, Digi Sport 1 si Dolce Sport

Arbitri: Istvan Kovacs (Carei) - central; Mircea Grigoriu (Bucuresti) si Florin Paunescu (Rm. Valcea) - asistenti; Marian Balaci (Drobeta Turnu Severin) si Iulian Calin (Stefanesti / Arges) - aditionali; Gabriel Barjac (Zalau) - rezerva
Observatori: Cornel Sorescu (Pitesti) - arbitraj si Aurel Beldeanu (Craiova) - joc

* Steaua Bucuresti (1) vs. Petrolul Ploiesti (4) - ora 21.30 / Look Tv si Digi Sport 1

Arbitri: Radu Petrescu (Bucuresti) - central; Octavian Sovre (Oradea) si Mircea Orbulet (Bucuresti) - asistenti; Dragos Istrate (Bucuresti) si Viorel Cojocaru (Galati) - aditionali; Bogdan Velicu (Bucuresti) - rezerva
Observatori: Eduard Dumitrescu (Pitesti) - arbitraj si Ion Craiu (Bucuresti) - joc

Rezultatele de pana acum ale rundei:

* CSU Craiova (3) - Universitatea Cluj Napoca (14) 3-0
* CFR Cluj Napoca (17) - Otelul Galati (18) 1-0
* CSMS Iasi (9) - Dinamo Bucuresti... mai mult


Joi, 09 Aprilie 2015, ora 15:20

Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile meciurilor de miercuri

Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile meciurilor de miercuri

Etapa 25 a principalei noastre scene fotbalistice, editia 2014/2015, continua miercuri cu inca trei dispute, cea mai interesanta anuntandu-se a fi in Giulesti, acolo unde va descinde surprinzatorul vicelider la zi, ASA Tg. Mures.

Iata programul zilei:

* ACS Botosani (8) vs. Concordia Chiajna (12) - ora 17.00 / Look +, Dolce Sport, Digi Sport 1

Arbitri: Ovidiu Hategan (Arad) - central; Valentin Avram (Bucuresti) si Marius Bobe (Videle) - asistenti; Marian Barbu (Fagaras) si Paul Unimatan (Zalau) - aditionali; Marius Marica (Bistrita) - rezerva
Observatori: Costin Toma (Piatra Neamt) - arbitraj si Catalin Popa (Vaslui) - joc

* FC Viitorul (7) vs. Gaz Metan Medias (13) - ora 19.15 / Look Tv, Digi Sport 1

Arbitri: George Gaman (Craiova) - central; Daniel Mitruti (Craiova) si Adrian Ionescu (Targoviste) - asistenti; Andrei Antonie (Bucuresti) - rezerva
Observatori: Nicolae Marodin (Bucuresti) - arbitraj si Viorel Ilinca (Pitesti) - joc

* Rapid Bucuresti (15) vs. ASA Tg. Mures (2) - ora 21.30 / Look Tv si Digi Sport 1

Arbitri: Cristian Balaj (Baia Mare) - central; Vladimir Urzica (Piatra Neamt) si Alexandru Cerei (Cluj Napoca) - asistenti; Lucian Rusandu (Sf. Gheorghe) si Ionut Iugulescu (Targoviste) - aditionali; Adrian Popescu (Craiova) - rezerva
Observatori: Cristian Nica (Ploiesti) - arbitraj si Romulus Chihaia (Bucuresti) - joc

Runda se inchide joi cu meciurile:

* FC Brasov (11) vs. Ceahlaul Piatra Neamt (16) - ora 17.00
* Pandurii Tg. Jiu... mai mult


Miercuri, 08 Aprilie 2015, ora 09:39

Liga 1: Rezultatele inregistrate sambata

Liga 1: Rezultatele inregistrate sambata

Site-ul Ziare.com va prezinta rezultatele inregistrate in meciurile disputate sambata in etapa a 23-a din Liga 1.

FC Brasov - Dinamo 1-0 (Ganea '88) - cronica meciului

Rapid - Otelul 2-0 (Meleuns '4, Niculae '84) - cronica meciului

CSU Craiova - Astra 0-0 - cronica meciului

Vineri s-a disputat meciul ASA Targu Mures - FC Botosani, scor 2-1.

In aceasta etapa se vor mai disputa urmatoarele meciuri:

Duminica

15:30 Pandurii - Gaz Metan Medias
18:00 CFR Cluj - Petrolul
20:00 Steaua - Viitorul

Luni

18:00 Chiajna - Ceahlaul
20:30 CSMS Iasi - U Cluj mai mult


Sambata, 21 Martie 2015, ora 22:21

Liga 1: Programul, arbitrii si televizarilor jocurilor de vineri

Liga 1: Programul, arbitrii si televizarilor jocurilor de vineri

Etapa cu numarul 21 a pLigii 1 incepe vineri cu trei confruntarii de impact pentru ambii poli ai clasamentului, in centrul atentiei situandu-se duelul istoric din Giulesti, dintre rapidisti si ''lupii galbeni''.

* Concordia Chiajna (10) vs. ASA Tg. Mures (3) - ora 16.00 / Look TV, Dolce Sport, Digi Sport

Arbitri: Radu Petrescu (Bucuresti) - central; Aurel Onita (Constanta) si Vasile Marinescu (Bucuresti) - asistenti; Viorel Cojocaru (Galati) si Florin Miron (Bucuresti) - aditionali; George Neacsu (Campulung Muscel) - rezerva
Observatori: Laszlo Sajtos (Sibiu) - pentru arbitraj si Marin Petrache (Giurgiu) - pentru joc

* FC Brasov (11) vs. Universitatea Cluj Napoca (13) - ora 18.00 / Look +, Dolce Sport si Digi Sport

Arbitri: Cristian Balaj (Baia Mare) - central; Sebastian Gheorghe (Suceava) si Octavian Sovre (Oradea) - asistenti; George Gaman (Craiova) si Florin Maziliu (Satu Mare) - aditionali; Bogdan Gheorghe (Bucuresti) - rezerva
Observatori: Cornel Sorescu (Pitesti) - arbitraj si Iulius Nemteanu (Ghermanesti / Ilfov) - joc

* Rapid Bucuresti (15) vs. Petrolul Ploiesti (2) - ora 20.30 / Look Tv, Digi Sport

Arbitri: Ovidiu Hategan (Arad) - central; Miclos Nagy (CLuj Napoca) si Adrian Ghinguleac (Bucuresti) - asistenti; Lucian Rusandu (Sf. Gheorghe) si George Radulescu (Bucuresti) - aditionali; Bogdan Velicu (Bucuresti) - rezerva
Observatori; Dan Berbecaru (Rm Valcea) - arbitraj si Octavian Goga (Brasov) - joc

Restul jocurilor se vor desfasura in... mai mult


Vineri, 13 Martie 2015, ora 10:04

Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile meciurilor de sambata

Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile meciurilor de sambata

Ultima runda a turului Ligii 1, editia 2014/2015, continua vineri cu trei jocuri, cel mai interesant anuntandu-se duelul de pe malul giurgiuvean al Dunarii dintre "dracii negrii" si "cainii rosii".

Iata programul complet:

* Ceahlaul Piatra Neamt (15) vs. Universitatea Cluj Napoca (13) - ora 15.30 / Look Plus si Dolce Sport

Arbitri: Adrian Comanescu (Rm. Valcea) - Aurel Onita (Constanta) si Valentin Avram (Bucuresti). Rezerva: Bogdan Anghelinei (Galati)
Observator arbitri: Sorin Boca (Iasi)
Observator joc: Catalin Cursaru (Ploiesti)

* Pandurii Tg. Jiu (14) vs. Rapid Bucuresti (18) - ora 18.00 / Look Tv

Arbitri: Marius Avram (Bucuresti) - Vladimir Urzica (Piatra Neamt) si Andrei Constantinescu (Bucuresti). Rezerva: Denis Haidiner (Hunedoara)
Observator arbitri: Cornel Sorescu (Pitesti)
Observator joc: Niculae Bogdan (Voluntari / Ilfov)

* Astra Giurgiu (6) vs. Dinamo Bucuresti (8) - ora 20.30 / Look Tv

Arbitri: Ovidiu Hategan (Arad) - Sebastian Gheorghe (Suceava) si Miclos Nagy (Cluj Napoca). Rezerva: Marian Barbu (Fagaras)
Observator arbitri: Dan Petrescu (Bucuresti)
Observator joc: Iulius Nemteanu (Ghermanesti / Ilfov)

Celelalte dispute ramase pe tabloul etapei de final a turului se vor desfasura astfel:

Duminica, 7 decembrie

* Otelul Galati (17) vs. ASA Tg. Mures (7) - 15.30
* Steaua Bucuresti (1) vs. CSMS Iasi (16) - ora 18.00
* CFR Cluj Napoca (2) vs. CS U Craiova (4) - ora 20.30

Luni, 8 decembrie

* Petrolul Ploiesti (3) vs.... mai mult


Sambata, 06 Decembrie 2014, ora 11:52

Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile de duminica

Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile de duminica

Etapa cu numarul 16 a primului nostru esalon fotbalistic, editia 2014/2015, continua in ultima zi a toamnei calendaristice cu inca trei dispute interesante, cele din Stefan cel Mare si Targu Mures anuntandu-se chiar de "foc".

* FC Brasov (9) vs. Viitorul Constanta (10) - ora 15.30 / Look Tv

Arbitri: Marian Balaci - Marius Nicoara (ambii Drobeta Turnu Severin) si Daniel Hulubei (Vaslui). Rezerva: Cristina Dorcioman (Campulung Muscel)
Observator arbitri: Iosif Olah (Sf.Gheorghe)
Observator joc: Paul Cazan (Bucuresti)

* ASA Tg. Mures (6) vs. Astra Giurgiu (5) - ora 18.00 / Look Plus si Dolce Sport

Arbitri: Radu Petrescu - Vasile Marinescu (ambii Bucuresti) si George Neacsu (Campulung Muscel). Rezerva: Florin Miron (Bucuresti)
Observator arbitri: Toma Costin (Piatra Neamt)
Observator joc: Cristian Vasc (Tg. Lapus / Maramures)

* Dinamo Bucuresti (7) vs. Petrolul Ploiesti (3) - ora 20.30 / Look Tv

Arbitri: Cristian Balaj (Baia Mare) - Octavian Sovre (Oradea) si Mircea Grigoriu (Bucuresti). Rezerva: Marcel Barsan (Bucuresti)
Observator arbitri: Laszlo Sajtos (Sibiu)
Observator joc: Marian Bucurescu (Bucuresti)

Daca "lupii galbeni" se impun asta seara in fieful "cainilor rosi", vor urca pe a doua treapta a ierarhiei la zi.

Runda se inchide maine cu jocul ASC Botosani (8) vs. Steaua Bucuresti (1) - ora 20.30.

Rezultatele inregistrate pana acum in penultima runda a turului:

* Concordia Chiajna (11) - Gaz Metan Medias (14) 2-0
* CSMS Iasi (16) -... mai mult


Duminica, 30 Noiembrie 2014, ora 10:56

Alte articole despre: program meciuri liga 1
Liga 1: Etapa 15 se "inchide" in Banie

Liga 1: Etapa 15 se "inchide" in Banie

Antepenultima runda a turului Ligii 1, editia 2014/2015, programeaza luni ultimul joc ramas pe tablou, e vorba de confruntarea olteano - giulesteana de pe batranul "Oblemenco".

* CS U Craiova (8) vs. Rapid Bucuresti (17) - ora 20.30 / Look Tv

Arbitri: Iulian Calin (Stefanesti / Arges) - Miclos Nagy si Alexandru Cerei (ambii Cluj Napoca). Rezerva: Marian Balaci (Drobeta Turnu Severin)
Observator arbitri: Augustus Constantin (Rm.Valcea)
Observator joc: Catalin Cursaru (Ploiesti)

Iata si rezultatele de pana acum ale etapei:

* Viitorul Constanta (10) - Concordia Chiajna (15) 2-2
* Gaz Metan Medias (12) - Dinamo Bucuresti (6) 1-2
* Astra Giurgiu (4) - Universitatea Cluj Napoca (13) 1-1
* Ceahlaul Piatra Neamt (14) - Otelul Galati (16) 0-1
* Steaua Bucuresti (1) - FC Brasov (9) 2-0
* Pandurii Tg.Jiu (11) - ACS Botosani (7) 1-2
* CFR Cluj Napoca (2) - CSMS Iasi (18) 4-0
* Petrolul Ploiesti (3) - ASA Tg. Mures (5) 2-0 mai mult


Luni, 24 Noiembrie 2014, ora 09:35

Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile meciurilor de sambata

Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile meciurilor de sambata

Etapa cu numarul 14 a primului esalon fotbalistic intern, editia 2014/2015, continua sambata cu alte trei jocuri, toate cu impact pentru ambii poli ai clasamentului.

Iata programul:

* FC Brasov (9) vs. Pandurii Tg. Jiu (14) - ora 15.30 / Look Plus si Dolce Sport

Arbitri: Iulian Dima - Vasile Marinescu si Iulian Radu (toti din Bucuresti). Rezerva: Dan Dreve (Cluj Napoca)
Observator arbitri: Adrian Vidan (Bucuresti)
Observator joc: Romulus Gabor (Hunedoara)

* ACS Botosani (7) vs. CFR Cluj Napoca (2) - ora 18.00 / Look Tv

Arbitri: Radu Petrescu (Bucuresti) - Ovidiu Artene (Vaslui) si Mircea Orbulet (Bucuresti). Rezerva: Marian Pana (Bucuresti)
Observator arbitri: George Ionescu (Bucuresti)
Observator joc: Iulius Nemteanu (Ghermanesti / Ilfov)

* Universitatea Cluj Napoca (12) vs. Petrolul Ploiesti (4) - ora 20.30 / Look Tv

Arbitri: Cristian Balaj (Baia Mare) - Ciprian Dansa (Oradea) si Iulius Nemteanu (Marghita / Bihor). Rezerva: Catalin Botas (Timisoara)
Observator arbitri: Stefan Constantin (Bucuresti)
Observator joc: Marian Ivan (Brasov)

Restul partidelor se vor desfasura astfel:

Duminica, 9 noiembrie

* CSMS Iasi (16) vs. CS U Craiova (8) - ora 15.30
* Otelul Galati (18) vs. Astra Giurgiu (5) - ora 17.30
* Concordia Chiajna (15) vs. Steaua Bucuresti (1) - ora 20.30

Luni, 10 noiembrie

* Rapid Bucuresti (17) vs. Ceahlaul Piatra Neamt (13) - ora 20.30

Rezultatele inregistrate vineri:

* ASA Tg. Mures (3) - Gaz Metan Medias (11)... mai mult


Sambata, 08 Noiembrie 2014, ora 10:13

Cartu acuza programul incarcat al Stelei: E bataie de joc

Cartu acuza programul incarcat al Stelei: E bataie de joc

Sorin Cartu acuza modul in care Steaua a fost programata sa joace nu mai putin de opt meciuri intr-un interval de 24 de zile.

"Asa ceva nu mi s-a intamplat in cei 25 de ani de antrenorat si nu cred ca s-a petrecut vreodata in Romania. E inadmisibil si inacceptabil.

E bataie de joc si eu nu inteleg cum patronii de la Steaua, Dinamo, Rapid si alte echipe accepta sa se desfasoare o competitie intr-un asemenea mod. Am ajuns sa fac unele incercari direct la meciurile oficiale, ca in rest nu mai e timp de nimic la modul in care se succed meciurile.", a declarat Cartu la Digi Sport.

Steaua Bucuresti a jucat cinci meciuri in ultimele doua saptamani, iar in periaoda imedita urmatoare va fi nevoita sa dispute opt partide in 24 de zile.

Programul incarcat al echipei din Bulevardul Ghencea este similar cu cel al formatiilor FC Barcelona, Manchester United sau Real Madrid, formatii care joaca si in Liga Campionilor.

Altfel, Steaua va intalni joi seara, pe teren propriu, echipa FC Brasov, in prima mansa a semifinalelor Cupei Romaniei. Intalnirea este programata de la ora 20:45 si va fi transmisa in format LIVE Text pe site-ul Ziare.com.

C.F. mai mult


Joi, 21 Aprilie 2011, ora 08:52

1 comentariu

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
 
  1. Un preot isi sfatuieste enoriasii sa isi ia arme
  2. Aplicatia prin care poti sa angajezi un bataus, descarcata de zeci de mii de oameni
  3. Student obisnuit ziua, dar se "transforma" noaptea in Batman - Inventia unui tanar de 21 de ani
  4. Campanie electorala inedita in Finlanda - candidatul fara chip
  5. Furtuna de nisip apocaliptica, in Beijing (Video)
  6. Elogiu inedit pentru Star Wars - cum va fi pictat un Boeing 787
  7. Cursa nebuna in Bruxelles: De cati oameni e nevoie pentru a prinde trei zebre (Video)
  8. Fotografia zilei: Oile rezidentiale
  9. Apple lucreaza la un produs pe care Steve Jobs il ura: "Daca ai asa ceva, esti mort"
  10. O fetita de 8 ani castiga peste 1,5 milioane de dolari din clipuri pe YouTube (Video)