program steaua liga 1

Ziare.com
vezi toate articolele pe aceeasi tema
Liga 1: Cortina etapei cade in Giulesti

Liga 1: Cortina etapei cade in Giulesti

Runda cu numarul 14 a primei noastre scene fotbalistice, editia 2014 / 2015, se inchide luni, langa Podul Grant, unde se vor afla fata in fata doua echipe pozitionate actualmente in zona fierbinte a retrogradarii.

Iata toate detaliile partidei:

* Rapid Bucuresti (17) vs. Ceahlaul Piatra Neamt (14) - ora 20.30 / Look Tv

Arbitri: Horatiu Fesnic (Cluj Napoca) - Florin Paunescu si Marius Badea (ambii din Rm. Valcea). Rezerva: Marius Chioran (Cluj Napoca)
Observator arbitri: Aron Huzu (Sibiu)
Observator joc: Valer Sulea (Brasov)

Rezultatele inregistrate inaintea ultimei dispute a etapei:

* ASA Tg. Mures (4) - Gaz Metan Medias (12) 2-0
* Dinamo Bucuresti (6) - Viitorul Constanta 10) 2-3
* FC Brasov (9) - Pandurii Tg. Jiu (11) 0-3
* ACS Botosani (8) - CFR Cluj Napoca (2) 0-1
* Universitatea Cluj Napoca (13) - Petrolul Ploiesti (3) 0-3
* CSMS Iasi (16) - CS U Craiova (7) 1-3
* Otelul Galati (18) - Astra Giurgiu (5) 1-1
* Concordia Chiajna (15) - Steaua Bucuresti (1) 0-1

Cel putin pana acum, a fost o runda care a apartinut in mare parte echipelor vizitatoare, doar ASA reusind sa-si valorifice, suta la suta, avantajul terenului propriu. mai mult


Luni, 10 Noiembrie 2014, ora 10:05

Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile meciurilor de sambata

Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile meciurilor de sambata

Etapa cu numarul 14 a primului esalon fotbalistic intern, editia 2014/2015, continua sambata cu alte trei jocuri, toate cu impact pentru ambii poli ai clasamentului.

Iata programul:

* FC Brasov (9) vs. Pandurii Tg. Jiu (14) - ora 15.30 / Look Plus si Dolce Sport

Arbitri: Iulian Dima - Vasile Marinescu si Iulian Radu (toti din Bucuresti). Rezerva: Dan Dreve (Cluj Napoca)
Observator arbitri: Adrian Vidan (Bucuresti)
Observator joc: Romulus Gabor (Hunedoara)

* ACS Botosani (7) vs. CFR Cluj Napoca (2) - ora 18.00 / Look Tv

Arbitri: Radu Petrescu (Bucuresti) - Ovidiu Artene (Vaslui) si Mircea Orbulet (Bucuresti). Rezerva: Marian Pana (Bucuresti)
Observator arbitri: George Ionescu (Bucuresti)
Observator joc: Iulius Nemteanu (Ghermanesti / Ilfov)

* Universitatea Cluj Napoca (12) vs. Petrolul Ploiesti (4) - ora 20.30 / Look Tv

Arbitri: Cristian Balaj (Baia Mare) - Ciprian Dansa (Oradea) si Iulius Nemteanu (Marghita / Bihor). Rezerva: Catalin Botas (Timisoara)
Observator arbitri: Stefan Constantin (Bucuresti)
Observator joc: Marian Ivan (Brasov)

Restul partidelor se vor desfasura astfel:

Duminica, 9 noiembrie

* CSMS Iasi (16) vs. CS U Craiova (8) - ora 15.30
* Otelul Galati (18) vs. Astra Giurgiu (5) - ora 17.30
* Concordia Chiajna (15) vs. Steaua Bucuresti (1) - ora 20.30

Luni, 10 noiembrie

* Rapid Bucuresti (17) vs. Ceahlaul Piatra Neamt (13) - ora 20.30

Rezultatele inregistrate vineri:

* ASA Tg. Mures (3) - Gaz Metan Medias (11)... mai mult


Sambata, 08 Noiembrie 2014, ora 10:13

Rezultatele inregistrate in Liga 1

Rezultatele inregistrate in Liga 1

Iata mai jos rezultatele inregistrate in partidele programate vineri seara in etapa cu numarul 14 din Liga 1.

Rezultate:

Asa Targu Mures - Gaz Metan Medias 2-0 (Bumba '8, Hora '67)
Dinamo - Viitorul 2-3 (Gavrila '49, Petre '88/ Mitrea '5 '43, Bonilla '83)

Celelalte meciuri din aceasta etapa se vor disputa dupa urmatorul program:

Sambata

15:30 FC Brasov - Pandurii
18:00 FC Botosani - CFR Cluj
20:30 U Cluj - Petrolul Ploiesti

Duminica

15:30 CSMS Iasi - CSU Craiova
17:30 Otelul - Astra Giurgiu
20:00 Chiajna - Steaua

Luni

20:30 Rapid - Ceahlaul Piatra Neamt mai mult


Vineri, 07 Noiembrie 2014, ora 22:20

Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile meciurilor de luni

Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile meciurilor de luni

Dupa pauza de o zi, impusa de turul 1 al alegerilor prezidentiale, etapa cu numarul 13 a primului nostru esichier fotbalistic revine in actualitate cu disputarea a inca trei jocuri.

Iata programul de luni:

* FC Viitorul (11) vs. ASA Tg. Mures (5) - ora 16.00 / Look Plus / se joaca la Chiajna

Arbitri: Robert Dumitru (Brasov) - Mircea Orbulet (Bucuresti) si Stelian Slabu (Brasov). Rezerva: Iulian Calin (Stefanesti / Arges)
Observator arbitri: Toma Costin (Piatra Neamt)
Observator joc: Eduard Alexandru (Ploiesti)

* Petrolul Ploiesti (3) vs. Otelul Galati (18) - ora 18.30 / Look Plus

Arbitri: Marcel Barsan (Bucuresti) - Vladimir Urzica (Piatra Neamt) si Marius Nicoara (Drobeta Turnu Severin). Rezerva: George Gaman (Craiova)
Observator arbitri: Augustus Constantin (Rm. Valcea)
Observator joc: Mihai Stancu (Bucuresti)

* CFR Cluj Napoca (2) vs. FC Brasov (9) - ora 21.00 / Look Tv

Arbitri: Adrian Comanescu (Rm. Valcea) - Octavian Sovre (Oradea) si Daniel Mitruti (Craiova). Rezerva: Catalin Busi (Rm. Valcea)
Observator arbitri: Cornel Sorescu (Pitesti)
Observator joc: Cristian Vasc (Tg. Lapus / Maramures)

Runda se inchide marti, cu ultimile doua meciuri ramase pe tablou:

* Pandurii Tg. Jiu (14) vs. Concordia Chiajna (15) - ora 17.00
* Rapid Bucuresti (16) vs. CSMS Iasi (17) - ora 21.00

Rezultatele de pana acum:

* Steaua Bucuresti (1) - Dinamo Bucuresti (6) 3-0
* Gaz Metan Medias (10) - Universitatea Cluj Napoca (12) 1-1
* CS U Craiova (8) -... mai mult


Luni, 03 Noiembrie 2014, ora 09:45

Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile meciurilor de sambata

Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile meciurilor de sambata

Etapa cu numarul 12 a primei noastre ligi fotbalistice, editia 2014 / 2015, continua in ultima sambata de octombrie cu disputarea a trei jocuri.

Iata programul zilei:

* Ceahlaul Piatra Neamt (12) vs. CSMS Iasi (18) - ora 16.00 / Look Plus si Dolce Sport

Arbitri: Radu Petrescu (Bucuresti) - Adrian Popescu (Craiova) si Iulian Radu (Bucuresti). Rezerva: Ionut Coza (Cernica / Ilfov)
Observator arbitri: Florin Hancu (Brasov)
Observator joc: Valer Sulea (Brasov)

* Universitatea Cluj Napoca (13) vs. Viitorul Constanta (11) - ora 18.30 / Look Tv

Arbitri: Marcel Barsan - Valentin Avram si Vlad Barleanu (toti din Bucuresti). Rezerva: Florin Marcu (Oradea)
Observator arbitri: Aron Huzu (Sibiu)
Observator joc: Aurel Beldeanu (Craiova)

* ACS Botosani (7) vs. Rapid Bucuresti (16) - ora 21.00 / Look Tv

Arbitri: George Gaman (Craiova) - Gabriel Stroe (Pitesti) si Gabriel Barjac (Zalau). Rezerva: Teodora Albon (Cluj Napoca)
Observator arbitri: Marian Dorobantu (Buzau)
Observator joc: Bogdan Niculae (Voluntari / Ilfov)

Restul partidelor rundei se vor desfasura astfel:

Duminica, 26 octombrie

* Concordia Chiajna (15) vs. CFR Cluj Napoca (2) - ora 15.30
* Dinamo Bucuresti (5) vs. Pandurii Tg. Jiu (14) - ora 17.30
* ASA Tg. Mures (6) vs. Steaua Bucuresti (1) - ora 20.00

Luni, 27 octombrie

* Astra Giurgiu (4) vs. Petrolul Ploiesti (3) - ora 21.00

Rezultatele de vineri sunt:

* Otelul Galati (17) - Gaz Metan Medias (10) 1-1
* FC Brasov (9) - CS U... mai mult


Sambata, 25 Octombrie 2014, ora 11:40

Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile de luni

Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile de luni

Etapa cu numarul 9 a primului esalon fotbalistic intern, editia 2014 / 2015, se inchieie vineri, odata cu disputarea ultimelor doua jocuri ramase pe tablou.

Capul de afis este duelul Clujului, unul in care "ceferistii" viseaza la fotoliul de lider (daca inving cel putin la doua goluri diferenta), in vreme ce "sepcile rosii" incearca departarea de zona fierbinte.

Iata programul:

* Pandurii Tg. Jiu (15) vs. Otelul Galati (17) - ora 18.30 / Look Tv

Arbitri: Paul Unimatan (Zalau) - Iulian Radu (Bucuresti) si Adrian Popescu (Craiova). Rezerva: Marian Balaci (Drobeta Turnu Severin)
Observator arbitri: Irina Mart (Bucuresti)
Observator joc: Valer Sulea (Brasov)

* CFR Cluj Napoca (2) vs. Universitatea Cluj Napoca (13) - ora 21.00 / Look Tv

Arbitri: George Gaman (Craiova) - Sebastian Gheorghe (Suceava) si Ovidiu Artene (Vaslui). Rezerva: Lucian Rusandu (Sf. Gheorghe)
Observator arbitri: Aron Huzu (Sibiu)
Observator joc: Valer Sulea (Brasov)

Rezultatele de pana acum:

* CSMS Iasi (18) - Concordia Chiajna (14) 1-2
* Gaz Metan Medias (8) - Ceahlaul Piatra Neamt (9) 2-2
* ACS Botosani (7) - FC Brasov (14) 0-0
* Rapid Bucuresti (12) - Dinamo Bucuresti (4) 0-3
* CSU Craiova (10) - ASA Tg. Mures (6) 1-0
* Viitorul Constanta (16) - Petrolul Ploiesti (5) 1-3
* Steaua Bucuresti (1) - Astra Giurgiu (3) 0-0 mai mult


Luni, 29 Septembrie 2014, ora 09:43

Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile meciurilor de luni

Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile meciurilor de luni

Etapa cu numarul 7 a primei noastre scene fotbalistice se inchide luni, odata cu desfasurarea ultimelor doua jocuri ramase pe tablou, in centrul atentiei aflandu-se duelul dintre "panduri" si "lupii galbeni" programat in urbea lui Brancusi.

Dar iata programul zilei:

* CS U Craiova (18) vs. Otelul Galati (15) - ora 18.30 / Look Tv

Arbitri: Dragos Istrate - Radu Ghinguleac (ambii din Bucuresti) si Stelian Slabu (Brasov). Rezerva: Denis Haidiner (Hunedoara)
Observator arbitri: Cornel Sorescu (Pitesti)
Observator joc: Eduard Alexandru (Ploiesti)

* Pandurii Tg. Jiu (14) vs. Petrolul Ploiesti (4) - ora 21.00 / Look Plus si Dolce Sport

Arbitri: Lucian Rusandu (Sf. Gheorghe) - Vladimir Urzica (Piatra Neamt) si Gabriel Barjac (Zalau). Rezerva: Paul Unimatan (Zalau)
Observator arbitri: Zoltan Szekely (Baia Mare)
Observator joc: Ion Craiu (Bucuresti)

Daca echipa lui Razvan Lucescu se impune la targu Jiu, va reveni pe podiumul la zi, preluand locul Astrei.

Rezultatele de pana acum:

* FC Brasov (11) - Concordia Chiajna (17) 4-1
* Steaua Bucuresti (1) - Gaz Metan Medias (10) 3-1
* Viitorul Constanta (13) - Ceahlaul Piatra Neamt (8) 2-0
* CFR Cluj Napoca (2) - Astra Giurgiu (3) 4-1
* CSMS Iasi (16) - ASA Tg. Mures (6) 2-2
* Rapid Bucuresti (12) - Universitatea Cluj Napoca (9) 2-1
* ACS Botosani (7) - Dinamo Bucuresti (5) 3-2 mai mult


Luni, 15 Septembrie 2014, ora 09:46

Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile meciurilor de sambata

Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile meciurilor de sambata

Etapa cu numarul 7 a primei noastre scene fotbalistice continua sambata cu inca doua dispute, cea de la Cluj Napoca, intre echipele care completeaza podiumul la zi alaturi de Steaua, tinand capul de afis al intregii runde.

Altfel, ambele jocuri au fost date de CCA pe mana unor "centrali" de top, cunoscuti pentru intransigenta in decizii.

* Viitorul Constanta (16) vs. Ceahlaul Piatra Neamt (7) - ora 18.30 / Look Plus si Dolce Sport / se joaca la Chiajna

Arbitri: Alexandru Tudor (Bucuresti) - Sebastian Gheorghe (Suceava) si George Neacsu (Campulung Muscel). Rezerva: Florin Miron (Bucuresti)
Observator arbitri: Adrian Vidan (Bucuresti)
Observator joc: Vasile Marcel (Bucuresti)

* CFR Cluj Napoca (3) vs. Astra Giurgiu (2) - ora 21.00 / Look Tv

Arbitri: Istvan Kovacs (Carei) - Vasile Marinescu (Bucuresti) si Daniel Hulubei (Vaslui). Rezerva: Iulian Calin (Stefanesti / Arges)
Observator arbitri: Nicolae Grigorescu (Timisoara)
Observator joc: Dan Potocianu (Resita)

Daca Astra castiga in Gruia, indiferent la ce scor, ii sufla fotoliul de lider Stelei, iar in varianta ca ''ceferistii'' isi trec in cont toate cele trei puncte, atunci vor face rocada cu gruparea giurgiuveana pe pozitia secunda.

Celelalte partide ramase ale etapei se desfasoara dupa cum urmeaza:

Duminica 14 septembrie:

* CSMS Iasi (17) vs. ASA Tg. Mures (6) - ora 16.00
* Rapid Bucuresti (14) vs. Universitatea Cluj Napoca (9) - ora 18.30
* ACS Botosani (8) vs. Dinamo Bucuresti (5) - ora... mai mult


Sambata, 13 Septembrie 2014, ora 10:57

Cartu acuza programul incarcat al Stelei: E bataie de joc

Cartu acuza programul incarcat al Stelei: E bataie de joc

Sorin Cartu acuza modul in care Steaua a fost programata sa joace nu mai putin de opt meciuri intr-un interval de 24 de zile.

"Asa ceva nu mi s-a intamplat in cei 25 de ani de antrenorat si nu cred ca s-a petrecut vreodata in Romania. E inadmisibil si inacceptabil.

E bataie de joc si eu nu inteleg cum patronii de la Steaua, Dinamo, Rapid si alte echipe accepta sa se desfasoare o competitie intr-un asemenea mod. Am ajuns sa fac unele incercari direct la meciurile oficiale, ca in rest nu mai e timp de nimic la modul in care se succed meciurile.", a declarat Cartu la Digi Sport.

Steaua Bucuresti a jucat cinci meciuri in ultimele doua saptamani, iar in periaoda imedita urmatoare va fi nevoita sa dispute opt partide in 24 de zile.

Programul incarcat al echipei din Bulevardul Ghencea este similar cu cel al formatiilor FC Barcelona, Manchester United sau Real Madrid, formatii care joaca si in Liga Campionilor.

Altfel, Steaua va intalni joi seara, pe teren propriu, echipa FC Brasov, in prima mansa a semifinalelor Cupei Romaniei. Intalnirea este programata de la ora 20:45 si va fi transmisa in format LIVE Text pe site-ul Ziare.com.

C.F. mai mult


Joi, 21 Aprilie 2011, ora 08:52

1 comentariu

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
 
  1. Creatura marina "diavolul negru", filmata in premiera mondiala (Video)
  2. Ursuletul Winnie the Pooh, interzis intr-un oras european pentru ca e "hermafrodit"
  3. Supravietuire miraculoasa: A cazut de la etajul 11 pe o masina in miscare
  4. Un atac nuclear a distrus civilizatia de pe Marte - teorie stiintifica
  5. Barbati pusi sa treaca prin chinurile nasterii - cum au rezistat
  6. Ai merge cu un autobuz alimentat cu excremente?
  7. Moarta in bratele sotului, din cauza detectorului de metale din aeroport
  8. Noua Barbie are vergeturi si acnee (Foto)
  9. Ai camere de supraveghere video? Poti fi spionat pe un site din Rusia
  10. Cel mai mare organism viu din lume are 10 kilometri patrati (Foto)