Ziare.com
Romania invinge Cehia dupa o zi de poveste si merge in semifinalele Fed Cup pentru a doua oara in istorie

Romania invinge Cehia dupa o zi de poveste si merge in semifinalele Fed Cup pentru a doua oara in istorie

Irina Begu si Monica Niculescu au castigat ultima partida a intalnirii Romania - Cehia, la Ostrava, echipa noastra castigand cu scorul de 3-2 in turul I al Grupei Mondiale I din Fed Cup. Scorul a fost 6-7, 6-4, 6-4, dupa 2 ore si 57 de minute de ...

10 Februarie 201953 comentarii

  Rezultate duminica romania cehia fedcup

  Analiza capitanului nejucator Florin Segarceanu dupa prima zi a intalnirii Cehia - Romania din Fed Cup

  Analiza capitanului nejucator Florin Segarceanu dupa prima zi a intalnirii Cehia - Romania din Fed Cup

  Capitanul nejucator al echipei nationale a Romaniei de FedCup, fostul jucator de tenis Florin Segarceanu, a analizat prima zi de jocuri dintre Romania si Cehia, la Ostrava, meci care face parte din turul I al Grupei Mondiale I a celei mai importante competitii inter-tari din tenisul feminin in lume. Segarceanu s-a aratat multumit de scorul aratat pe tabela dupa prima zi, 1-1, asta dupa ce Mihaela Buzarnescu a pierdut in primul meci cu Karolina Pliskova, iar apoi Simona Halep a trecut cu destula lejeritate, mai ales in setul doi, de Katerina Siniakova...

  10 Februarie 2019
   Rezultatele complete dupa prima zi in celelalte meciuri din Grupa Mondiala I a FedCup. Ce natiune poate intalni Romania, daca trecem de Cehia

   Rezultatele complete dupa prima zi in celelalte meciuri din Grupa Mondiala I a FedCup. Ce natiune poate intalni Romania, daca trecem de Cehia

   Dupa prima zi a partidelor din primul tur al Grupei Mondiale I din FedCup, avem doua partide cu un echilibru perfect, e vorba de meciul echipei noastre cu Cehia in primul rand, dar si doua jocuri in care deja putem anticipa o castigatoare. Romania se afla la egalitate la Ostrava cu echipa Cehiei, campioana en-titre in FedCup, cu 11 trofee in palmares, scor 1-1, dupa o zi in care favoritele si-au castigat, asa cum era de asteptat, jocurile, e vorba de Karolina Pliskova si de Simona Halep: Simona Halep castiga superb meciul cu Katerina Siniakova. Romania si Cehia sunt la egalitate dupa prima zi in Fed Cup...

   10 Februarie 20191 comentariu
    Romania, invinsa dramatic de Cehia in sferturile de finala ale Fed Cup

    Romania, invinsa dramatic de Cehia in sferturile de finala ale Fed Cup

    Echipa de Fed Cup a Romaniei a suferit o infrangere dramatica in sferturile de finala ale Fed Cup in fata Cehiei. A fost un duel pasionant, intins pe durata a doua zile, Cehia impunandu-se cu scorul de 3-2 dupa meciul decisiv de dublu. Ziua de duminica a inceput de la scorul de unu la unu, dupa ce Halep a fost invinsa de Pliskova, iar Monica Niculescu a obtinut o victorie superba in fata Petrei Kvitova. In prima disputa a zilei, Simona a intrat in teren pentru a o infrunta pe Kvitova, dubla castigatoare de la Wimbledon...

    07 Februarie 201627 comentarii

     Urmareste Ziare.com pe

     Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
      

     TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

     De ce a pierdut Romania semifinala din Fed Cup cu Franta?
     Echipa de Fed Cup a Romaniei nu a reusit sa se califice in marea finala a competitiei, fiind invinsa greu, dramatic chiar, de reprezentativa...

     Razvan Lucescu a luat o decizie radicala: Niciodata la echipa nationala!
     Proaspat campion al Greciei cu PAOK, Razvan Lucescu anunta ca nu va mai antrena niciodata echipa nationala a Romaniei. Fostul selectioner...

     Mircea Lucescu, dupa cea mai importanta performanta din cariera fiului sau: O victorie e valabila doar daca aduce alta victorie
     Mircea Lucescu a comentat cea mai mar performanta obtinuta de fiul sau, Razvan, anume castigarea campionatului in Grecia. "Il Luce" spune ca un...
     Platforma pentru solutionarea online a litigiilor