Ziare.com
Sansa pentru nationala de tineret a Romaniei: Iata ce adversare avem in preliminariile Campionatului European

Sansa pentru nationala de tineret a Romaniei: Iata ce adversare avem in preliminariile Campionatului European

Nationala de tineret a Romaniei a avut sansa la tragerea la sorti a grupelor preliminariilor Campionatului European din 2021. "Tricolorii" mici au fost plasati in Grupa 8 si nu se vor duela cu niciun adversar de calibru de pe "batranul continent" ...

11 Decembrie 20183 comentarii

Romania armenia preliminarii

Nationala Romaniei invinge chinuit Armenia

Nationala Romaniei invinge chinuit Armenia

Nationala Romaniei s-a impus greu, scor 1-0, in fata reprezentantivei Armeniei, intr-un meci disputat vineri seara in preliminariile Campionatului Mondial din 2018. Singurul gol al partidei de pe National Arena a fost marcat in prelungiri de Alexandru Maxim, introdus pe teren cu doar 10 minute inainte. 27.178 de spectatori au asistat pe viu la un nou meci mediocru al tricolorilor si abia la a doua victorie obtinuta in meciurile oficiale in mandatul lui Christoph Daum, caruia i s-a cerut din nou demisia...

01 Septembrie 201730 comentarii
  Cate bilete s-au vandut pentru meciul Romania - Armenia de pe National Arena

  Cate bilete s-au vandut pentru meciul Romania - Armenia de pe National Arena

  Nationala Romaniei intalneste vineri seara reprezentantiva Armeniei intr-un meci din cadrul Grupei E a preliminariilor Cupei Mondiale din 2018. Pana vineri, la ora 11:00, FRF a vandut 20.000 de bilete pentru meciul ce va avea loc pe National Arena. Totusi, organizatorii se asteapta ca la partida sa fie in jur de 25 e mii de spectatori, anunta Fanatik. Preturile biletelor la meciul Romania - Armenia:...

  01 Septembrie 2017
   Romania - Armenia: Echipele probabile si televizarea meciului decisiv din preliminarii

   Romania - Armenia: Echipele probabile si televizarea meciului decisiv din preliminarii

   Romania va intalni Armenia, vineri de la ora 21:45, intr-un meci decisiv pentru calificarea la barajul pentru Cupa Mondiala din 2018. Confruntarea va avea loc pe National Arena, iar un eventual insucces ne va scoate complet din calculele pentru locul doi, care poate duce la baraj. Inaintea acestui meci, clasamentul arata astfel: 1. Polonia 16 puncte, 2. Muntenegru 10p, 3. Danemarca 10p, 4. Romania 6p, 5. Armenia 6p, 6. Kazahstan 2p. Din echipa noastra lipseste mijlocasul Eric Bicfalvi, accidentat. Denis Alibec si Constantin Budescu nu au fost convocati...

   01 Septembrie 20173 comentarii
    Selectionerul Armeniei, despre meciul cu Romania

    Selectionerul Armeniei, despre meciul cu Romania

    Antrenorul reprezentativei de fotbal a Armenia, Artur Petrosian, a declarat ca la echipa sa au avut loc multe schimbari dupa meciul pierdut cu 0-5 anul trecut, la Erevan, in fata Romaniei, precizand ca are incredere in jocul elevilor sai in partida de la Bucuresti. "Am incredere in jocul nostru ca ne va aduce un rezultat bun in partida de maine cu Romania. La echipa noastra au avut loc foarte multe schimbari dupa meciul pierdut la Erevan cu 0-5 in fata Romaniei. Am incercat sa transformam in bine foarte multe lucruri si sunt sigur ca ideile pe care le vom pune in practica ne vor aduce un rezultat pozitiv...

    01 Septembrie 2017
    Alte articole despre: Romania Armenia
     Chiriches il da de gol pe Christoph Daum inaintea meciului cu Armenia

     Chiriches il da de gol pe Christoph Daum inaintea meciului cu Armenia

     Vlad Chiriches l-a dat de gol pe Christoph Daum inaintea meciului cu Armenia din preliminariile pentru Cupa Mondiala din 2018. Chiriches a anuntat ca Daum nu va mai schimba sistemul de joc si va ramane la 4-2-3-1. "O sa evoluam in acelasi sistem, nu mai schimbam nimic. O sa incercam sa avem propria identitate si propriul sistem si vom continua cu el si in urmatoarele meciuri", a spus Chiriches intr-o conferinta de presa. Pana acum, Daum a folosit patru sisteme de joc la nationala Romaniei si a fost puternic criticat pentru asta. Vestea ca nu il mai schimba reprezinta asadar o surpriza...

     01 Septembrie 20172 comentarii
      Program prelungit la metrou pentru meciul Romania - Armenia

      Program prelungit la metrou pentru meciul Romania - Armenia

      Metrorex anunta ca va prelungi programul metroului cu o ora si jumatate vineri, 1 septembrie, cand are loc meciul de fotbal dintre nationala Romaniei si reprezentanta Armeniei, in cadrul preliminariilor Cupei Mondiale de Fotbal 2018. Astfel, ultimele trenuri de metrou vor pleca de la statiile-capat de magistrala la ora 1:00 pe liniile M1, M2 si M3, respectiv la ora 1:45 pe M4. Intervalul de succedare a trenurilor va fi de aproximativ 12 minute, se arata intr-un comunicat al companiei, remis Ziare.com...

      01 Septembrie 2017
       Primul 11 al nationalei Romaniei pentru meciul cu Armenia - surse

       Primul 11 al nationalei Romaniei pentru meciul cu Armenia - surse

       Christoph Daum a stabilit echipa de start pentru meciul pe care nationala Romaniei il va disputa vineri cu reprezentantiva Armeniei, in preliminariile pentru Campionatul Mondial din 2018. Ciprian Tatarusanu va fi goalkeeperul titular, urmand ca in fata lui sa-i gasim pe Romario Benzar (FCSB), Vlad Chiriches (Napoli), Alin Tosca (Betis) si Steliano Filip (Dinamo), anunta Gazeta Sporturilor. La mijloc, Mihai Pintilii (FCSB) si Razvan Marin (Standard Liege) vor face legatura intre aparare si atac. Florin Andone (Deportivo La Coruna) va fi unicul varf, ajutat din sptate de Alex Chipciu (Anderlecht), Nicolae Stanciu (Anderlecht) si Bogdan Stancu (Bursaspor)...

       30 August 20171 comentariu
        Grupa Romaniei din preliminariile Cupei Mondiale - meciurile zilei

        Grupa Romaniei din preliminariile Cupei Mondiale - meciurile zilei

        Grupa E este una din cele mai echilibrate ale actualelor preliminarii ale Cupei Mondiale. Echilibrul este evident daca privim clasamentul dupa trei etape. Pe primele locuri sunt Muntenegru si Polonia cu 7 puncte, despartite de golaveraj, urmate de Romania cu 5 puncte, Danemarca 3 puncte, Kazahstan 2 puncte si Armenia 0 puncte. Primele trei clasate sunt neinvinse, in timp ce ocupanta ultimului loc, Armenia, nu a obtinut nici un punct. ROMANIA vs. POLONIA...

        11 Noiembrie 20161 comentariu
         Preliminarii CM 2018: Romania invinge Armenia intr-o maniera entuziasmanta

         Preliminarii CM 2018: Romania invinge Armenia intr-o maniera entuziasmanta

         Echipa nationala a Romaniei a invins in Armenia cu 5-0, in a doua etapa a preliminariilor CM 2018, dupa un joc entuziasmant facut de baietii lui Christoph Daum, germanul bifand prima victorie in postura de selectioner al Romaniei. Romania avea sa inceapa perfect partida de la Erevan si in chiar minutul 3 avea sa conduca, 1-0. Malakyan (care a fost si eliminat la aceasta faza) a facut un hent intentionat in careu, dupa o lovitura de cap a lui Stancu, armeanul oprind practic mingea cu mana pentru a nu intra in poarta...

         08 Octombrie 201616 comentarii
          Christoph Daum: Nu va asteptati la prea multe la meciul cu Armenia! Cum si-a contrazis secundul

          Christoph Daum: Nu va asteptati la prea multe la meciul cu Armenia! Cum si-a contrazis secundul

          Selectionerul Christoph Daum a facut o declaratie interesanta, vineri seara, cand a spus ca fanii Romaniei nu ar trebui sa se astepte la "prea multe" din meciul cu Armenia, de sambata, din preliminariile Cupei Mondiale. La conferinta de presa de dupa antrenamentul oficial, antrenorul german a cerut rabdare si si-a contrazis secundul care spusese ca s-au facut greseli in echipa de start din meciul cu Muntenegru. "Mereu incercam ceva nou, ati vazut ca am chemat jucatori noi, am urmarit jucatorii, dar nu cred ca a fost vreo greseala in primul 11 impotriva Muntenegrului. Puteam castiga cu acea echipa de start...

          07 Octombrie 20165 comentarii
           Probleme pentru Daum: Un titular s-a accidentat si nu va juca cu Armenia - care ar putea fi echipa de start

           Probleme pentru Daum: Un titular s-a accidentat si nu va juca cu Armenia - care ar putea fi echipa de start

           Selectionerul Christoph Daum a mai primit o veste proasta, vineri, la antrenamentul oficial dinaintea meciului cu Armenia din preliminariile Cupei Mondiale, cand inca un jucator anuntat titular s-a accidentat. Dupa ce Daum a aflat in aceasta saptamana ca nu poate contra pe fundasii stanga Steliano Filip si Iasmin Latovlevici, Alexandru Maxim nu a putut efectua antrenamentul oficial, avand astfel sanse foarte mici sa joace in partida de maine seara, peste aproape 24 de ore, relateaza Digi Sport. Mijlocasul lui VfB Stuttgart este accidentat de mai multe zile si s-a sperat la recuperarea sa. Cei trei ar putea fi folositi insa, in cazul unei recuperari, in partida de marti din Kazahstan...

           07 Octombrie 20161 comentariu
            Christoph Daum, dat de gol din greseala: Echipa pregatita pentru meciul cu Armenia

            Christoph Daum, dat de gol din greseala: Echipa pregatita pentru meciul cu Armenia

            Echipa de start pe care Christoph Daum o pregateste pentru meciul cu Armenia a fost dezvaluita din greseala la ultima sedinta de pregatire a "tricolorilor". Fisa pe care se afla echipa de start a Romaniei a fost surprinsa de fotografii Gazetei Sporturilor in timpul ultimului antrenament al echipei nationale. Astfel, Daum va face cinci schimbari in echipa de start comparativ cu cea din meciul cu Muntenegru. De asemenea, Daum va schimba si sistemul de joc si vom evolua mult mai ofensiv. In primul 11 vor aparea Tatarusanu, Tosca, Popa, Maxim si Chipciu si vor iesi Pantilimon, Moti, Filip, Bicfalvi si Stancu...

            07 Octombrie 2016
             Armenia - Romania: De unde vine pericolul la Erevan

             Armenia - Romania: De unde vine pericolul la Erevan

             Armenia - Romania (sambata, ora 19.00), meciul din preliminariile CM Rusia 2018, le-a rupt inima fratilor Karamian, fosti jucatori la Rapid si la Steaua. Cei doi au dubla cetatenie, romana si armeana. Nu au jucat pentru "tricolori", dar au fost oameni de baza in nationala Armeniei, o reprezentativa care a lipsit de la marile competitii europene si mondiale. La Erevan va lipsi superstarul Henrikh Mkhitaryan, dar cei doi fosti jucatori atrag atentia in privinta altor fotbalisti armeni. Pericolul pentru poarta Romaniei poate veni de la atacantul brazilian Marcos Pizzelli. Armenia are si un portar bun, Arsen Beglaryan, care a aparat extraordinar cu Danemarca...

             06 Octombrie 20162 comentarii
              Romania - Muntenegru: Iata programul nationalei din preliminariile Cupei Mondiale si meciurile din prima etapa

              Romania - Muntenegru: Iata programul nationalei din preliminariile Cupei Mondiale si meciurile din prima etapa

              Romania debuteaza duminica seara in preliminariile pentru Cupa Mondiala din Rusia, pe teren propriu cu Muntenegru, in timp ce ultima partida a calificarilor, peste un an si o luna, se anunta considerabil mai grea - in deplasare cu Danemarca. Un alt meci foarte greu, cel din Polonia, va avea loc in luna iunie a anului viitor. Romania va juca pe teren propriu cu cele mai accesibile echipe din grupa, Armenia si Kazahstan, in toamna anului viitor, astfel incat o eventuala clasare mai slaba a nationalei in prima parte a preliminariilor poate fi redresata atunci...

              03 Septembrie 2016
               Grupa dificila pentru nationala Romaniei in preliminariile Campionatului Mondial din 2018

               Grupa dificila pentru nationala Romaniei in preliminariile Campionatului Mondial din 2018

               Nationala Romaniei si-a aflat sambata seara adversarele din preliminariile pentru Campionatul Mondial din 2018, care va fi gazduit Rusia. "Tricolorii" au fost repartizati in Grupa E, alaturi de Danemarca, Polonia, Muntenegru, Armenia si Kazahstan. La tragerea la sorti de la Sankt Petersburg, la care a fost prezent si presedintele Rusiei, Vladimir Putin, reprezentanta noastra a fost plasata in urna capilor de serie, insa va avea o misiune foarte dificila in incercarea de a ajunge din nou la un turneu final mondial...

               25 Iulie 201518 comentarii

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                Expertii fotbalului din Norvegia, scandalizati de reactiile la adresa copiilor romani de pe National Arena
                In ultimele zile, antrenorii si fotbalistii echipei nationale a Norvegiei s-au aratat scandalizati de prezenta copiilor pe National Arena si au...

                Solutia gasita de FRF pentru inlocuirea lui Cosmin Contra: Cu ce antrenor de top va negocia Burleanu
                Federatia Romana de Fotbal a stabilit cine va fi inlocuitorul lui Cosmin Contra, in cazul in care nationalal Romaniei va rata calificarea la EURO...

                Fotbalistii norvegieni dezvaluie ca s-au gandit sa iasa de pe teren in timpul meciului cu Romania: Aveam un plan clar
                Jucatorii nationalei Norvegiei au luat in calcul posibilitatea de a iesi de pe teren in timpul meciului cu Romania din preliminariile pentru EURO...
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor