Ziare.com
Romania negociaza pentru un amical de gala inainte de EURO 2019

Romania negociaza pentru un amical de gala inainte de EURO 2019

Echipa nationala de tineret a Romaniei, categoria Under 21 isi va stabili un meci amical de gala inaintea Campionatului European, acolo unde echipa noastra se va intoarce la anul dupa 20 de ani de absenta. FRF incearca stabilirea unui amical de ...

25 Decembrie 2018

Romania tara galilor campionat european tineret

Presiune pe nationala de tineret a Romaniei: Portugalia a facut spectacol si a urcat pe primul loc

Presiune pe nationala de tineret a Romaniei: Portugalia a facut spectacol si a urcat pe primul loc

Nationala under 21 a Portugaliei a castigat categoric, scor 9-0, meciul disputat joi cu reprezentativa similara a Lichtensteinului. In urma acestui succes, lusitanii au urcat pe primul loc in Grupa a 8-a a preliminariilor pentru Campionatul European de tineret de anul viitor, din care face parte si nationala de tineret a Romaniei. Golurile partidei din Lichtenstein au fost marcate de Goncalves (min.2 si 58, ultimul din penalti), Tavares (min.28, 46, 62 si 90+2), Filipe (min.45), Jota (min.84) si Dias (min.90)...

11 Octombrie 20181 comentariu
  Meci de foc pentru nationala de tineret a Romaniei: Cum va arata primul "11" al selectionerului Mirel Radoi

  Meci de foc pentru nationala de tineret a Romaniei: Cum va arata primul "11" al selectionerului Mirel Radoi

  Nationala de tineret a Romaniei va intalni marti seara reprezentativa similara a Bosniei-Hertegovinei intr-un meci care se poate dovedi decisiv pentru calificarea la Campionatul European de tineret din 2019. Cu o victorie, reprezentativa tricolora va urca pe primul loc in Grupa preliminara 8, la egalitate cu Bosnia, ambele cu cate 18 puncte, dar cu un meci mai putin disputat si cu avantajul meciurilor directe. Potrivit Telekom Sport, selectionerul Mirel Radoi va incepe meciul de diseara cu urmatorul "11":...

  11 Septembrie 2018
   Preliminarii Campionatul European U21: Nationala de tineret remizeaza in Tara Galilor in noua oameni

   Preliminarii Campionatul European U21: Nationala de tineret remizeaza in Tara Galilor in noua oameni

   Echipa nationala de tineret a Romaniei a terminat la egalitate, scor 0-0, in deplasarea din Tara Galilor, dupa un meci tensionat, pe care l-am incheiat in noua oameni. Prima repriza a fost dominata in mare parte de echipa noastra, care nu a reusit insa sa inscrie. Florinel Coman a ratat de doua ori singur cu portarul, in timp ce sutul superb al lui Nedelcu din afara careului a fost scos de sub transversala. Partea secunda a inceput cu doua ocazii uriase ale galezilor, iar din minutul 72 am ramas in zece oameni dupa eliminarea lui Razvan Marin. Al doilea cartonas galben l-a primit pentru o simulare in careu...

   14 Noiembrie 2017
    Romania, victorie mare in preliminariile Europeanului de tineret - calculele calificarii

    Romania, victorie mare in preliminariile Europeanului de tineret - calculele calificarii

    Nationala de tineret a Romaniei a obtinut o mare victorie in preliminariile pentru Campionatul European din anul 2017, invingand Tara Galilor cu scorul de 2-1, intr-o partida disputata la Medias. Prima jumatate de ora a meciului a fost saraca in fotbal, insa in minutul 37 Hodorogea a reusit sa deschida scorul, dupa o lovitura de colt batuta de Bumba. Cinci minute mai tarziu, Miron a faultat in careu, iar arbitrul a dictat penalti, insa Cojocaru a reusit o parada si a aparat sutul lui Burns. In repriza a doua, in minutul 58, Alex Ionita, de la Astra Giurgiu, a marcat superb cu capul, la coltul lung, dupa o centrare de pe partea stanga a dinamovistului Olteanu...

    29 Martie 2016
     Imagini incredibile de la meciul nationalei Romaniei U21: Un "tricolor" a luat la bataie un adversar

     Imagini incredibile de la meciul nationalei Romaniei U21: Un "tricolor" a luat la bataie un adversar

     Meciul nationalei de tineret U21 a Romaniei a fost marcat de un incident violent, care l-a avut ca protagonist pe Laurentiu Branescu, portarul legitimat la Juventus Torino. Acesta a sarit la bataie si chiar a luat la suturi un adversar, primind apoi cartonasul rosu. In finalul primei reprize, Branescu si-a pierdut cumpatul dupa un duel cu galezul Thomas O'Sullivan, care l-ar fi faultat pe roman in careu. Tanarul goalkeeper s-a dus glont spre adversarul sau si, chiar daca a fost tinut de doi coechipieri si de arbitrul de centru, i-a aplicat cateva lovituri de picior...

     18 Noiembrie 20151 comentariu
      Romania, in grupa cu Franta si Slovacia in preliminariile Euro 2013

      Romania, in grupa cu Franta si Slovacia in preliminariile Euro 2013

      Nationala de tineret a Romaniei face parte din Grupa 9 in preliminariile Campionatului European Under 21 din 2013, organizat in Israel, alaturi de Franta, Slovacia, Letonia si Kazahstan. "Tricolorii" lui Emil Sandoi au fost capi de serie la tragerea la sorti efectuata joi la sediul UEFA din Nyon, facand parte din Urna A. Nu mai putin de 52 de reprezentative au participat la aceasta tragere la sorti, Israelul fiind calificata direct la turneul final din postura de tara gazda, fiind impartite in 5 urne valorice dupa cum urmeaza:...

      03 Februarie 20112 comentarii
       Tricolorii mici au invins in Tara Galilor: 1-0

       Tricolorii mici au invins in Tara Galilor: 1-0

       Echipa nationala de tineret a Romaniei a invins, cu 1-0, nationala similara a Tarii Galilor, in preliminariile Campionatului European U21 din 2009. Romania a obtinut o victorie foarte importanta, care poate aduce calificarea tricolorilor mici' la turneul final din Suedia. Unicul gol al meciului a fost marcat de Torje in minutul 65, din lovitura libera de la peste 30 de metri. Dupa marcarea golului, Romania nu a mai contat in atac. Galezii au atacat si au avut numeroase ocazii de gol. Romanii s-au aparat eroic si au scapat cu fata curata si gratie interventiilor extraordinare ale portarului Tatarusanu...

       20 August 2008
       Alte articole despre: tineret, tara galilor, victorie
        Jucatorii convocati de Sandoi la nationala de tineret

        Jucatorii convocati de Sandoi la nationala de tineret

        Emil Sandoi a convocat 18 jucatori la nationala de tineret pentru meciul cu Tara Galilor, din preliminariile Campionatului European din 2009, de miercuri, de la Wrexham. Lotul va fi format din: Portari: Costel Pantilimon (FC Timisoara), Ciprian Tatarusanu (Gloria Bistrita); Fundasi: Sergiu Homei (Dinamo), Emil Ducu Nicu (Gloria Buzau), Alexandru Tudose (Gloria Buzau), Stefan Mardare (Rapid), Stefan Radu (Lazio Roma), Laszlo Sepsi (Racing Santander), Srdjan Luchin (FC Timisoara);...

        15 August 2008
        Alte articole despre: emil sandoi, tineret, nationala, tara galilor

         Urmareste Ziare.com pe

         Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
          

         TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

         Boloni, la un pas de demitere in Belgia
         Loti Boloni are probleme mari in Belgia, acolo unde risca sa fie demis dupa un sezon de vis. Daca in campionatul trecut toata lumea il lauda pe...

         Rezultatele complete inregistrate in Liga 1 si clasamentul actualizat
         Etapa cu numarul 13 din Liga 1 a fost una a rezultatelor surpriza, marea castigatoare fiind campioana CFR Cluj. Ardelenii s-au impus in derbiul...

         Botosaniul umileste Poli Iasi in "derbiul Moldovei"
         FC Botosani a obtinut o victorie categorica in "derbiul Moldovei" din Liga 1, trecand la scor de neprezentare de Poli Iasi. Disputat la...
         Platforma pentru solutionarea online a litigiilor