Ziare.com

Simona halep fed cup

Reactiile aparute in presa din Franta dupa ce Kristina Mladenovic a fost invinsa de Simona Halep: Iata ce scriu L'Equipe si Eurosport

Reactiile aparute in presa din Franta dupa ce Kristina Mladenovic a fost invinsa de Simona Halep: Iata ce scriu L'Equipe si Eurosport

Presa din Franta comenteaza infrangerea suferita de Kristina Mladenovic in fata Simonei Halep, in primul joc al intalnirii dintre reprezentativa Hexagonului si cea a Romaniei, din semifinalele Fed Cup. Jurnalistii francezi au remarcat superioritatea jucatoarei aflate pe locul 2 in clasamentul WTA. Dar iata cateva reactii aparute in presa din Franta dupa meciul dintre Kristina Mladenovic si Simona Halep: "Halep a dominat-o pe Mladenovic si a adus primul punct Romaniei. Mladenovic a servit slab si a comis mai multe greseli nefortate fata de adversara (35 vs 19) " - L'Equipe...

20 Aprilie 2019
  Iata ce-a declarat Kristina Mladenovic dupa infrangerea cu Simona Halep

  Iata ce-a declarat Kristina Mladenovic dupa infrangerea cu Simona Halep

  Kristina Mladenovic a vorbit despre infrangerea suferita in fata Simonei Halep, in primul meci din cadrul semifinalei de Fed Cup dintre Franta si Romania. Tenismena din Franta recunoaste superioritatea Simonei, dar spune ca are dificultati in a accepta un scor atat de categoric. "Toate game-urile au fost stranse, a fost un meci lung pentru 6-3, 6-1. Ea a fost mai buna in mai toate acele game-uri. M-am simtit bine, adrenalina a fost acolo, m-am bucurat de atmosfera. Ea a fost mai buna", a declarat Mladenovic, potrivit paginii de Twitter a site-ului Treizecizero.ro...

  20 Aprilie 2019
   Simona Halep o invinge pe Kristina Mladenovic si aduce primul punct al Romaniei in semifinala de Fed Cup cu Franta

   Simona Halep o invinge pe Kristina Mladenovic si aduce primul punct al Romaniei in semifinala de Fed Cup cu Franta

   Simona Halep a invins-o pe Kristina Mladenovic in primul joc din cadrul intalnirii dintre Franta si Romania, din cadrul semifinalelor Fed Cup. La Rouen, tenismena noastra s-a impus in doua seturi, scor 6-3, 6-1, la capatul unui joc care a durat o ora si 40 de minute. Scorul nu o arata, insa Simona a avut ceva de furca in meciul contra tenismenei ajunse pe locul 66 in ierarhia WTA. Intr-o atmosfera incendiara, creata in special de suporterii romani, Simona si Kristina au oferit un inceput echilibrat de meci, in care tenismena noastra a ratat nu mai putin de 6 mingi de break...

   20 Aprilie 20192 comentarii
    Simona Halep s-a descatusat dupa cel mai frumos punct al primului set cu Kristina Mladenovic (Video)

    Simona Halep s-a descatusat dupa cel mai frumos punct al primului set cu Kristina Mladenovic (Video)

    Simona Halep a fost protagonista unei lovituri de exceptie in game-ul cu numarul 7 din primul set al confruntarii de Fed Cup cu Kristina Mladenovic. La o minge care parea pierdut, Simona n-a renuntat la lupta si a reusit un passing care i-a ridicat in picioare pe suporterii romani veniti in numar mare la Rouen. Bucuria ei a fost pe masura, iar oficialii Fed Cup au remarcat dorinta de victorie a Simonei. "In cazul in care nu stiti ce inseamna Fed Cup pentru Simona Halep, poate asta va ajuta", se arata pe pagina de Twitter a Fed Cup...

    20 Aprilie 20192 comentarii
     Simona Halep, despre surpriza pregatita de capitanul-nejucator al echipei de Fed Cup a Frantei

     Simona Halep, despre surpriza pregatita de capitanul-nejucator al echipei de Fed Cup a Frantei

     Simona Halep a oferit prima reactie dupa ce capitanul nejucator al echipei de Fed Cup a Frantei, Julien Benneteau, a surprins cu alegerea Kristinei Mladenovic in postura de a doua racheta pentru semifinala cu Romania. Reprezentanta noastra spune, insa, ca se asteapta ca Julien Benneteau s-o prefere pe Kristina Mladenovic, chiar daca aceasta ocupa o pozitie mai slaba in clasamentul WTA decat conationalele sale, Pauline Parmentier si Alize Cornet "Nu m-a surprins ca a fost aleasa Mladenovic. Am discutat despre asta in cadrul echipei si ne gandeam ca asa se va intampla. Va fi un meci dificil fata de acea finala de la Madrid. La Fed Cup e altceva decat in circuit. O sa fie un meci greu", a spus Simona intr-o interventie la Digi Sport...

     19 Aprilie 20192 comentarii
      Presa din Franta face un comentariu superb la adresa Simonei Halep inaintea semifinalei din Fed Cup

      Presa din Franta face un comentariu superb la adresa Simonei Halep inaintea semifinalei din Fed Cup

      Jurnalistii francezi i-au facut un portret superb Simonei Halep inaintea semifinalei din Fed Cup, ce va avea loc la finalul acestei saptamani. Jurnalistii de la France Guyane o descriu pe Simona ca fiind adevarata sefa a circuitului feminin, desi nu se bucura de atentia primita de Serena Williams sau Naomi Osaka la nivel mondial. "Discreta, muncitoare si neobosita. Simona Halep, principalul pericol pentru Franta, a devenit una dintre cele mai formidabile jucatoare din circuit cu multa rabdare si fara zgomot. Nu-i place sa vorbeasca mult despre ea. Nu exista controverse, nu face declaratii galagioase, nu are caderi nervoase. E aproape un anti-star. Nu primeste aceeasi atentie in media precum Serena Williams si Naomi Osaka...

      18 Aprilie 20194 comentarii
       Simona Halep, un car de nervi la antrenamentul de astazi: Daniel Dobre a incercat in zadar s-o calmeze

       Simona Halep, un car de nervi la antrenamentul de astazi: Daniel Dobre a incercat in zadar s-o calmeze

       Simona Halep a fost extrem de nervoasa la antrenamentul pe care l-a efectuat, joi, in sala din Rouen, inaintea semifinalei Fed Cup cu Franta. Sportiva noastra a fost nemultumita de faptul ca loviturile nu-i ieseau asa cum isi dorea si a lovit de cateva ori cu racheta de suprafata de joc, apoi a facut gesturi mari de frustrare. "Ho, ba! Dar gandeste! Dai zece la fel!", a strigat Simona la un moment dat, extrem de nemultumita dupa o lovitura. Antrenorul Daniel Dobre a intervenit si a incercat sa o calmeze, dar Simona nu prea l-a bagat in seama, preferand sa arunce cu sticlele de apa in directia opusa...

       18 Aprilie 201912 comentarii
        Simona Halep s-a razgandit: Ce spune despre zgura de la Rouen

        Simona Halep s-a razgandit: Ce spune despre zgura de la Rouen

        Simona Halep a declarat, miercuri, in conferinta de presa care precede meciul din Fed Cup contra Frantei, ca ii place zgura de la Rouen, fiind de parere este ca este un teren asemanator celui de la Madrid. Desi la antrenament s-a plans de conditiile de joc, spunand ca suprafata e plina de gropi, la conferinta sportiva noastra si-a schimbat tonul. "In primul rand jucam in sala si mingea merge altfel, dar terenul imi place mult, mie mi se pare asemanator cu cel de la Madrid. Este o zgura un pic mai tare dar totodata este multa zgura pe teren si simti mingea bine. Imi place, dar nu as vrea sa compar terenul de la Roland Garros cu terenul acesta. E diferit din punctul meu de vedere dar amandoua sunt foarte bune", a spus Halep...

        17 Aprilie 20191 comentariu
         Primele nemultumiri aratate de Simona Halep inaintea semifinalei din Fed Cup

         Primele nemultumiri aratate de Simona Halep inaintea semifinalei din Fed Cup

         Simona Halep a avut, miercuri, primele motive de nemultumire inaintea semifinalei din Fed Cup, cu Franta. La sedinta de pregatire de astazi, Simona a fost surprinsa cand se arata nemultumita de suprafata de joc a salii din Rouen. "Sunt gropi in teren!", a strigat Simona in timpul antrenamentului. Partida dintre Franta si Romania va avea loc sambata si duminica si va fi transmisa in direct de Ziare.com...

         17 Aprilie 20198 comentarii
          Simona Halep vine cu o rugaminte inaintea semifinalei cu Franta din Fed Cup

          Simona Halep vine cu o rugaminte inaintea semifinalei cu Franta din Fed Cup

          Simona Halep spera ca echipa Romaniei de Fed Cup sa aiba o sustinere importanta din partea fanilor la Rouen. Tenismena aflata pe locul 2 in clasamentul WTA se asteapta ca francezii sa creeze o atmosfera infernala si de aceea considera ca "este foarte important ca vom avea sprijinul fanilor nostri". "Este foarte important ca vom avea sprijinul fanilor nostri, pentru ca francezii stiu sa-si incurajeze echipa, indiferent de scor si de moment. Avem nevoie de incurajarile alor nostri, sunt foarte importanti in economia calificarii. Cu siguranta, atmosfera va fi una speciala si plina de energie", a spus Simona Halep in cadrul unei conferinte de presa, potrivit Fanatik...

          17 Aprilie 2019
           Primele imagini cu Simona Halep pe zgura din Rouen: Sportiva noastra e gata de semifinala Fed Cup (Video)

           Primele imagini cu Simona Halep pe zgura din Rouen: Sportiva noastra e gata de semifinala Fed Cup (Video)

           Simona Halep a efectuat, marti, primul antrenament in sala din Rouen, unde a testat zgura pregatita de francezi pentru semifinala Fed Cup. Sportiva noastra a facut un antrenament de acomodare si a parut multumita de suprafata de joc. Din echipa Romaniei fac parte Simona Halep, Mihaela Buzarnescu, Irina Begu, Monica Niculescu si Raluca Olaru. De partea cealalta, Franta le are pe teren pe Alize Cornet, Caroline Garcia, Kristina Mladenovici, Pauline Parmentier si Fiona Ferro...

           16 Aprilie 20192 comentarii
            Simona Halep dezvaluie cu cine s-a consultat inaintea semifinalei Fed Cup. Sportiva noastra e gata de o performanta istorica

            Simona Halep dezvaluie cu cine s-a consultat inaintea semifinalei Fed Cup. Sportiva noastra e gata de o performanta istorica

            Simona Halep, numarul doi mondial, a declarat pentru site-ul Fed Cup, ca se simte inspirata de performanta reusita de managerul sau Virginia Ruzici, care a jucat o semifinala de Fed Cup in 1973 pentru Romania. Inaintea semifinalei cu Franta, Halep, care a fost motivata in cariera sa si de titlul cucerit de Ruzici la Roland Garros, in 1978, performanta egalata de Simona anul trecut, a intrebat-o pe fosta mare jucatoare cum a fost in 1973, la prima semifinala jucata de echipa Romaniei. ''Virginia a jucat acel meci si am intrebat-o despre experienta traita. Era destul de relaxata in trecut, nu asa stresata ca noi acum, dar mi-a spus ca a fost un sentiment placut, iar faptul ca joci pentru tara ta e bine si iti da mai multa energie. A mai spus ca din cate stie imi place sa joc pentru tara, asa ca va fi bine'', a relatat Halep, care are 20 de victorii si 9 infrangeri in Fed Cup, de la debutul sau in 2010...

            15 Aprilie 20191 comentariu
             Simona Halep, despre duelul cu Franta din semifinalele Fed Cup

             Simona Halep, despre duelul cu Franta din semifinalele Fed Cup

             Simona Halep a declarat, sambata, ca isi doreste foarte mult sa castige meciul cu Franta din semifinale, programat la Rouen in 20 si 21 aprilie, si mai apoi si trofeul Fed Cup. "Echipa Frantei este puternica, are experienta in ceea ce inseamna Fed Cup. Dar si echipa noastra este foarte puternica si cred ca meciul este deschis, oricine poate castiga. Eu sunt foarte motivata si imi doresc foarte mult sa castigam acest meci si, de ce nu, si trofeul", a spus Halep, care a mentionat ca nu are niciun fel de problema medicala in acest moment...

             13 Aprilie 2019
              Simona Halep castiga superb meciul cu Katerina Siniakova. Romania si Cehia sunt la egalitate dupa prima zi in Fed Cup

              Simona Halep castiga superb meciul cu Katerina Siniakova. Romania si Cehia sunt la egalitate dupa prima zi in Fed Cup

              Romania si Cehia sunt la egalitate, scor 1-1, dupa prima zi a duelului ce conteaza pentru calificarea in semifinalele Fed Cup. Punctul echipei noastre a fost adus de Simona Halep, dupa ce in prealabil Mihaela Buzarnescu a fost invinsa de Karolina Pliskova cu 6-1, 6-4. Simona a trecut in al doilea meci al zilei de Katerina Siniakova (44 WTA), scor 6-4, 6-0. Ocupanta locului 3 WTA a intrat foarte determinata pe teren si a luat rapid un avans considerabil, insa s-a relaxat pe finalul primului set, permitandu-i Siniakovei sa spere...

              09 Februarie 201931 comentarii
               Fed Cup, Romania - Spania: Reactia Simonei Halep dupa victoria clara

               Fed Cup, Romania - Spania: Reactia Simonei Halep dupa victoria clara

               Simona Halep a vorbit despre victoria clara pe care a obtinut-o, sambata, in fata Silviei Soler Espinosa, in confruntarea cu Spania din Grupa Mondiala II a Fed Cup. "Pot sa spun ca am avut foarte mari emotii, foarte multi oameni au venit sa ne vada, sa ne sustina. Vreau sa le multumesc foarte mult. Vreau sa-i multumesc domnului presedinte Iohannis ca a venit sa ne sustina. Sunt foarte bucuroasa ca am reusit sa castig atat de clar. Am jucat un tenis bun si ma pregatesc pentru meciul de maine", a spus Simona Halep la Dolce Sport...

               07 Februarie 20151 comentariu

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                De ce a pierdut Romania semifinala din Fed Cup cu Franta?
                Echipa de Fed Cup a Romaniei nu a reusit sa se califice in marea finala a competitiei, fiind invinsa greu, dramatic chiar, de reprezentativa...

                Razvan Lucescu a luat o decizie radicala: Niciodata la echipa nationala!
                Proaspat campion al Greciei cu PAOK, Razvan Lucescu anunta ca nu va mai antrena niciodata echipa nationala a Romaniei. Fostul selectioner...

                Mircea Lucescu, dupa cea mai importanta performanta din cariera fiului sau: O victorie e valabila doar daca aduce alta victorie
                Mircea Lucescu a comentat cea mai mar performanta obtinuta de fiul sau, Razvan, anume castigarea campionatului in Grecia. "Il Luce" spune ca un...
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor