Ziare.com
Ce putea sa faca Simona Halep ca sa nu pierdem partida cu Cehia - Interviu

Ce putea sa faca Simona Halep ca sa nu pierdem partida cu Cehia - Interviu

Simona Halep este considerata de unii principala vinovata dupa ce echipa de Fed Cup a Romaniei a ratat calificarea in semifinalele competitiei in urma infrangerii, scor 2-3, cu Cehia. Intr-un interviu acordat Ziare.com, antrenorul de tenis Marius ...

08 Februarie 20164 comentarii

Simona halep iohannis meci

Iata cand va avea loc meciul anului, Simona Halep - Klaus Iohannis

Iata cand va avea loc meciul anului, Simona Halep - Klaus Iohannis

Meciul demonstrativ dintre cea mai buna jucatoare de tenis a Romaniei, Simona Halep, si presedintele Klaus Iohannis, va avea loc la sfarsitul lunii aprilie sau in primele zile din luna mai. Reprezentantii Simonei si cei ai presedintelui au discutat in acest weekend despre partida demonstrativa si au convenit ca aceasta sa aiba loc dupa turneul WTA de la Stuttgart. "Da, in mare parte, s-a stabilit! Meciul anului, cum i se spune deja, va fi la Sibiu. Sambata am discutat personal despre asta si cu unii, si cu altii", a declarat antrenorul de tenis Marius Vecerdea, cel alaturi de care joaca presedintele Iohannis, pentru SportNews...

09 Februarie 20156 comentarii
  Spectator de lux la meciul Simonei Halep

  Spectator de lux la meciul Simonei Halep

  Simona Halep a avut parte si duminica de un spectator de lux.
  Dupa ce sambata a fost urmarita din tribune de presedintele Klaus Iohannis, duminica si-a facut aparitia Ilie Nastase, care s-a asezat langa vechiul si bunul sau prieten, Ion Tiriac.
  Fostul mare tenismen roman n-a putut fi prezent sambata deoarece a fost ziua sotiei sale.
  Partida Simonei Halep cu Garbine Muguruza, de la Fed Cup, poate fi urmarita in direct pe site-ul Ziare.com.
  I.G.

  08 Februarie 2015
   Mesajul Simonei Halep pentru presedintele Klaus Iohannis

   Mesajul Simonei Halep pentru presedintele Klaus Iohannis

   Simona Halep a tinut sa-i transmita un mesaj presedintelui Klaus Iohannis, dupa ce acesta s-a tinut de promisiune si a fost prezent la Galati, unde Romania intalneste Spania in Fed Cup. Tenismena noastra ii multumeste lui Iohannis si spune ca prima zi a intalnirii va ramane una "deosebita pentru totdeauna". "Si ziua cea mare a venit... a si trecut... dar va ramane o zi deosebita pentru totdeauna! Mult RESPECT pentru gestul domnului Presedinte de a participa la meciul Romania - Spania de astazi, de la Galati! Va multumim, domnule Presedinte, pentru prezenta la meciul echipei noastre"...

   08 Februarie 20152 comentarii
    Fed Cup: Romania, la egalitate cu Spania dupa prima zi

    Fed Cup: Romania, la egalitate cu Spania dupa prima zi

    Romania si Spania sunt la egalitate dupa prima zi, scor 1-1, in Grupa Mondiala II a Fed Cup. In cel de-al doilea meci al zilei, Irina Begu a fost invinsa in doua seturi de Garbine Muguruza, scor 3-6, 2-6. Sportiva noastra a reusit sa se tina dupa Muguruza pana la 4-3 in primul set, dar si-a pierdut serviciul, iar Muguruza a servit perfect pentru 6-3 in primul set. In setul secund, dupa un nou inceput echilibrat, Muguruza a facut break si a condus cu 3-2, iar apoi nu a mai avut emotii pana la final...

    07 Februarie 20151 comentariu
     Fed Cup, Romania - Spania: Reactia Simonei Halep dupa victoria clara

     Fed Cup, Romania - Spania: Reactia Simonei Halep dupa victoria clara

     Simona Halep a vorbit despre victoria clara pe care a obtinut-o, sambata, in fata Silviei Soler Espinosa, in confruntarea cu Spania din Grupa Mondiala II a Fed Cup. "Pot sa spun ca am avut foarte mari emotii, foarte multi oameni au venit sa ne vada, sa ne sustina. Vreau sa le multumesc foarte mult. Vreau sa-i multumesc domnului presedinte Iohannis ca a venit sa ne sustina. Sunt foarte bucuroasa ca am reusit sa castig atat de clar. Am jucat un tenis bun si ma pregatesc pentru meciul de maine", a spus Simona Halep la Dolce Sport...

     07 Februarie 20151 comentariu
      Romania - Spania: Simona Halep, reactie surprinzatoare la adresa lui Iohannis

      Romania - Spania: Simona Halep, reactie surprinzatoare la adresa lui Iohannis

      Simona Halep a comentat informatiile potrivit carora presedintele Klaus Iohannis va sosi la meciul Romania - Spania, din Grupa Mondiala II a Fed Cup. Sportiva noastra a afirmat ca prezenta lui Iohannis "va reprezenta o presiune un plus", potrivit Dolce Sport. "Va fi mai greu pentru ca vine domnul presedinte Iohannis", a mai spus Simona Halep. Potrivit mai multor surse media, Klaus Iohannis va fi prezent la meciul Romania - Spania de la Galati si va canta imnul national alaturi de jucatoare si spectatori...

      06 Februarie 2015
       Simona Halep, mesaj pentru presedintele Klaus Iohannis

       Simona Halep, mesaj pentru presedintele Klaus Iohannis

       Simona Halep l-a invitat din nou pe presedintele Klaus Iohannis la meciul de Fed Cup dintre Romania si Spania. "Sper ca presedintele sa isi tina promisiunea si sa vina sa cantam impreuna imnul Romaniei", a spus Simona. "Ma bucur ca am avut la momentul respectiv inspiratia sa-i fac aceasta invitatie", a continuat aceasta. Prin intermediul unei campanii a cotidianului Prosport, in luna noiembrie a anului trecut, tenismena noastra i-a lansat invitatia lui Klaus Iohannis de a veni la Galati pentru a canta imnul Romaniei inaintea partidei cu ibericele, iar presedintele a acceptat...

       04 Februarie 2015
        De ce se folosesc Ponta si Iohannis de Simona Halep? Mircea Lucescu are raspunsul

        De ce se folosesc Ponta si Iohannis de Simona Halep? Mircea Lucescu are raspunsul

        Simona Halep, cea mai importanta sportiva a Romaniei, a devenit o adevarata tinta pentru politicienii romani, pe fondul rezultatelor remarcabile pe care le-a obtinut in ultimii doi ani. In frunte cu Victor Ponta si Klaus Iohannis, oamenii politici nu au ezitat sa-si asocieze imaginea cu finalista de la Turneul Campioanelor, insa au urmat modele diferite. Daca premierul Victor Ponta si-a "intrerupt" activitatea din momentul in care a pierdut alegerile, presedintele Klaus Iohannis a preluat acest rol dupa ce a castigat mandatul la Cotroceni...

        24 Decembrie 20141 comentariu
         Simona Halep s-a intalnit cu Klaus Iohannis - despre ce au discutat cei doi

         Simona Halep s-a intalnit cu Klaus Iohannis - despre ce au discutat cei doi

         Simona Halep a fost invitata de onoare la dineul pe care Klaus Iohannis l-a organizat cu ocazia investirii in functia de presedinte al Romaniei. Cu acest prilej, Simona Halep si Klaus Iohannis au pus la punct detaliile meciului demonstrativ pe care cei doi il vor disputa anul urmator, potrivit ProTV. "Nu stiu, vedem atunci daca-l las sa ma bata. Poate ma bate serios...", a comentat Simona Halep. Dupa intalnirea cu Iohannis, Simona Halep a privit spre viitor si a avut o mica dorinta pentru Mos Craciun...

         22 Decembrie 201415 comentarii
          Cadou special pentru Simona Halep din partea lui Ciprian Marica

          Cadou special pentru Simona Halep din partea lui Ciprian Marica

          Ciprian Marica i-a facut un cadou special Simonei Halep, cu ocazia zilei de 1 decembrie. Simona a primit un tricou al Romaniei cu numarul 9 pe spate, deoarece "a fost cel mai bun atacant al Romaniei in meciul cu imaginea proasta care ni se face in strainatate". "Dragi prieteni! Va urez la multi ani fericiti de ziua nationala a Romaniei! Si pentru ca este aniversare, fac si doua cadouri - tricoul sacru al echipei nationale - pentru doua persoane care inseamna enorm pentru toti romanii. Domnisoarei Simona Halep i-am ales numarul 9 pentru ca a fost cel mai bun atacant al Romaniei in meciul cu imaginea proasta care ni se face in strainatate. A dus numele Romaniei in toate zarile, mai mult decat orice ambasador al statului. Bravo, Simona", a scris atacantul roman pe pagina sa de Facebook...

          01 Decembrie 2014
           Klaus Iohannis, despre meciul cu Simona Halep: Iata ce sper

           Klaus Iohannis, despre meciul cu Simona Halep: Iata ce sper

           Klaus Iohannis a oferit o scurta reactia despre meciul demonstrativ pe care il va juca anul viitor cu Simona Halep. "Anul viitor voi juca un meci demonstrativ de tenis cu domnisoara Simona Halep. Sper din tot sufletul ca acest eveniment sa contribuie la apropierea tinerei generatii de acest sport minunat", a scris noul presedinte al Romaniei pe pagina sa de Facebook. Partida dintre cei doi avea loc in primavara anului viitor. Simona Halep vs Klaus Iohannis: Cand va avea loc meciul anului in tenis...

           24 Noiembrie 20142 comentarii
            Simona Halep vs Klaus Iohannis: Cand va avea loc meciul anului in tenis

            Simona Halep vs Klaus Iohannis: Cand va avea loc meciul anului in tenis

            Meciul anului in tenisul romanesc, cel dintre Simona Halep si Klaus Iohannis, ar putea avea loc in primavara, in martie sau aprilie 2015. Cel putin asta sustine Marius Vecerdea, antrenorul care este alaturi de presedintele ales al Romaniei de cativa ani. "Meciul va fi in primavara. Probabil in martie sau aprilie, dar e posibil sa fie facute modificari in aceasta privinta. Va fi un meci cu siguranta inedit. Scopul este bineinteles cel de promovare al tenisului in randul copiilor", a declarat tehnicianul pentru Ora de Sibiu...

            24 Noiembrie 2014
             Simona Halep, mesaj catre Klaus Iohannis - ce intrebare i-a adresat si raspunsul acestuia

             Simona Halep, mesaj catre Klaus Iohannis - ce intrebare i-a adresat si raspunsul acestuia

             Simona Halep i-a adresat public o intrebare lui Klaus Iohannis, dupa ce acesta a castigat alegerile prezidentiale din tara noastra. Sportiva in varsta de 23 de ani l-a intrebat pe Iohannis daca doreste sa cante imnul national alaturi de jucatoarele din lotul de Fed Cup inaintea meciului cu Spania, programat anul urmator. "Pentru ca sunteti un mare fan al sportului pe care il practic, am marea onoare, domnule presedinte, sa va intreb daca puteti sa va alaturati echipei noastre de Fed Cup, in luna februarie, la Galati, sa cantam impreuna pe teren imnul national al tarii noastre?", este intrebare Simonei Halep, conform ProSport...

             20 Noiembrie 20146 comentarii

              Urmareste Ziare.com pe

              Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
               

              TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

              Ladislau Boloni, foarte dur dupa ratarea calificarii directe la EURO 2020: E dureros, revoltator, infiorator
              Fostul mare fotbalist roman Ladislau Boloni a facut o analiza dura dupa ce Romania a ratat calificarea directa la EURO 2020. Boloni a afirmat ca...

              Ludovic Orban, indignat dupa ce a verificat stadiul lucrarilor pentru EURO 2020
              Premierul Ludovic Orban a verificat, luni, stadiul lucrarilor pentru organizarea unor meciuri de la EURO 2020 in Romania. Orban s-a aratat...

              WTA a anuntat noul clasament mondial: Schimbari pentru sportivele din Romania
              Asociatia de Tenis Feminin a anuntat, luni dimineata, noul clasament mondial. In ierarhia prezentata in aceasta saptamana, Simona Halep ramane...
              Platforma pentru solutionarea online a litigiilor