steaua program meciuri

Ziare.com
vezi toate articolele pe aceeasi tema
Programul meciurilor din grupele Champions League

Programul meciurilor din grupele Champions League

Marti seara se vor disputa primele meciuri din etapa a cincea a fazei grupelor Champions League.

Iata programul complet:

Grupa E
STEAUA - Schalke
FC Basel - Chelsea

Grupa F
Arsenal - Marseille
Borussia Dortmund - Napoli

Grupa G
Zenit - Atletico Madrid
FC Porto - Austria Viena

Grupa H
Celtic - AC Milan
Ajax Amsterdam - FC Barcelona

Toate partidele au ca ora de start 21.45, mai putin intalnirea de la Sankt Petersburg, care va incepe la ora 19.00

Ziare.com va transmite meciurile in format LIVE Score.

M.D. mai mult


Marti, 26 Noiembrie 2013, ora 11:42

Liga Campionilor: Programul meciurilor de foc de miercuri

Liga Campionilor: Programul meciurilor de foc de miercuri

Iata partidele programate miercuri in etapa a patra a grupelor Ligii Campionilor:

GRUPA E:

Basel - STEAUA
Chelsea - Schalke

GRUPA F:

Borussia Dortmund - Arsenal
Napoli - Marseille

GRUPA G:

Zenit St. Petersburg - FC Porto
Atletico Madrid - Austria Viena

GRUPA H:

Ajax - Celtic
Barcelona - AC Milan

Cu exceptia meciului de la St. Petersburg, care va incepe la ora 19:00, celelalte intalniri sunt programate de la ora 21:45.

Toate intalnirile vor fi transmise in direct de site-ul Ziare.com.

I.G. mai mult


Miercuri, 06 Noiembrie 2013, ora 09:48

Alte articole despre: program meciuri Liga Campionilor
Programul meciurilor de marti din Liga Campionilor

Programul meciurilor de marti din Liga Campionilor

Marti au loc primele opt meciuri din etapa a III-a din grupele Ligii Campionilor. Capul de afis al zilei se joaca pe San Siro, unde AC Milan va primi vizita Barcelonei. Un alt meci tare se joaca la Londra intre Arsenal si Borussia Dortmund.

Steaua joaca pe teren propriu cu elvetienii de la Basel intr-un meci considerat decisiv pentru soarta calificarii ros-albastrilor in primavara europeana.

Iata programul zilei

Grupa E:
Schalke 04 - Chelsea Londra
Steaua Bucuresti - FC Basel

Grupa F:
Arsenal Londra - Borussia Dortmund
Olympique Marseille - Napoli

Grupa G:
FC Porto - Zenit Sankt Petersburg
Austria Viena - Atletico Madrid

Grupa H:
Celtic Glasgow - Ajax Amsterdam
AC Milan - FC Barcelona

Toate meciurile incep la ora 21:45 mai mult


Marti, 22 Octombrie 2013, ora 12:42

Steaua si Pandurii, in cupele europene: Iata programul meciurilor si televizarile

Steaua si Pandurii, in cupele europene: Iata programul meciurilor si televizarile

Steaua si Pandurii Targu Jiu vor juca saptamana aceasta in cupele europene.

Iata programul meciurilor si televizarile:

Marti, Liga Campionilor:

21:45 Steaua - Chelsea (Digi Sport, Dolce Sport, TVR 1)

Joi, Europa League:

22:05 Pacos Ferreira - Pandurii (Digi Sport, Dolce Sport, Pro TV)

Partidele pot fi urmarite in direct si de site-ul Ziare.com. mai mult


Luni, 30 Septembrie 2013, ora 10:49

Program infernal pentru Steaua

Program infernal pentru Steaua

Steaua un program de-a dreptul infernal in zilele urmatoare.

Iata ce meciuri ii asteapta pe "ros-albastri":

30 iulie: Dinamo Tbilisi - Steaua (Liga Campionilor)

3 august: Steaua - Rapid (Liga 1)

6 august: Steaua - Dinamo Tbilisi (Liga Campionilor)

10 august: Dinamo - Steaua (Liga 1)

17 august: Steaua - CFR Cluj (Liga 1)

Intre partidele cu Dinamo si CFR Cluj s-ar putea disputa si prima mansa din playoff-ul Ligii Campionilor, daca Steaua trece de Dinamo Tbilisi.

I.G. mai mult


Sambata, 27 Iulie 2013, ora 12:13

2 comentarii
Echipele romanesti, in cupele europene: Programul si televizarile meciurilor

Echipele romanesti, in cupele europene: Programul si televizarile meciurilor

CFR Cluj si Steaua vor juca saptamana aceasta in ultima etapa a grupelor Ligii Campionilor, respectiv Europa League.

Iata programul meciurilor:

Miercuri, Liga Campionilor:

21:45 Manchester United - CFR Cluj (TVR 1, Digi Sport 1 si Dolce Sport 1)

Joi, Europa League:

20:00 FC Copenhaga - Steaua (Pro TV, Digi Sport 1 si Dolce Sport 1)

Ambele intalniri vor putea fi urmarite in direct si pe site-ul Ziare.com.

I.G. mai mult


Luni, 03 Decembrie 2012, ora 11:41

1 comentariu
Program infernal pentru Steaua

Program infernal pentru Steaua

Steaua se afla pe primul loc in Liga 1 si e calificata in grupele Europa League, dar pe "ros-albastri" ii asteapta o perioada infernala.

In doar 18 zile, Steaua va disputa sase meciuri cruciale, in trei competitii:

20 septembrie: Stuttgart - Steaua (Europa League)

24 septembrie: Steaua - Rapid (Liga 1)

27 septembrie: Steaua - FCM Targu Mures (Cupa Romaniei)

30 septembrie: Petrolul - Steaua (Liga 1)

4 octombrie: Steaua - FC Copenhaga (Europa League)

7 octombrie: Steaua - CFR Cluj (Liga 1)

Dupa aceasta perioada, stelistii (unii dintre ei) vor avea o perioada de odihna de doua saptamani, in care vor juca nationalele.

I.G. mai mult


Marti, 18 Septembrie 2012, ora 13:37

Steaua a anuntat amicalele pe care le va disputa in aceasta vara

Steaua a anuntat amicalele pe care le va disputa in aceasta vara

Steaua a anuntat, luni, programul meciurilor amicale pe care le va disputa in aceasta vara.

"Ros-albastrii" vor sustine doua cantonamente in Austria, in care vor juca sase meciuri amicale, dupa cum urmeaza:

Primul cantonament - Achenkirch (15-25 iunie):

20 iunie - meci amical FC Steaua - Torpedo Kutaisi - ora 18:30 (locala) - Kundl, Austria

23 iunie - meci amical FC Steaua - FC Basel - ora 14:00 (locala) - Tegernsee, Germania

Al doilea cantonament Flachau (28 iunie - 11 iulie):

30 iunie - meci amical FC Steaua - Slovan Bratislava (Slovacia - Locul 3 in prima liga in sezonul trecut)

4 iulie - meci amical FC Steaua - Anderlecht Bruxelles (campioana Belgiei)

7 iulie - meci amical FC Steaua - PFC Lokomotiv Plovdiv (Finalista Cupei Bulgariei in 2012)

10 iulie - meci amical FC Steaua - VFR Aalen (echipa nou promovata in Liga a 2-a germana)

I.G. mai mult


Luni, 18 Iunie 2012, ora 16:22

Vezi ce meciuri amicale va juca Steaua in aceasta iarna

Vezi ce meciuri amicale va juca Steaua in aceasta iarna

Steaua va disputa sase partide amicale in aceasta vara, in cadrul celor doua cantonamente pe care le va sustine in Antalya (Turcia).

Iata care sunt acestea:

26 ianuarie - Red Bull Salzburg (Austria)
1 februarie - Vasas SC (Ungaria)
5 februarie - NK Rijeka (Croatia)
7 februarie - Lokomotiv Sofia (Bulgaria)
9 februarie - Terek Grozny (Rusia)
11 februarie - BATE Borisov (Belarus)

Primul cantonament al "ros-albastrilor" va avea loc in perioada 16 - 27 ianuarie, in timp ce al doilea se va desfasura intre 30 ianuarie si 12 februarie.

I.G. mai mult


Vineri, 15 Ianuarie 2010, ora 16:50

1 comentariu
Alte articole despre: Steaua program meciuri amicale

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
 
  1. O linie continua in zig-zag pe mijlocul drumului ii irita pe soferi: Cine a facut-o era beat (Video)
  2. Caz socant: Frati arestati a doua oara pentru canibalism
  3. Razboiul mormintelor la Timisoara: Viceprimarul face, primarul desface
  4. Primaria lui Boc versus poneiul Rocky
  5. Britanicii sunt terorizati: Sobolani mai mari ca pisicile, rezistenti la otrava
  6. In telefonul tau este aur. Cum poate fi extras cu ajutorul ciupercilor
  7. Un istoric uimeste lumea: Evanghelia dupa Luca, dictata de Fecioara Maria?
  8. Incredibilele ciudatenii ale Coreei de Nord
  9. Ministerul Culturii, in lupta cu statuile: "Prea sexoasa" Aretha Tatarescu are sanii cam mari
  10. Ruinele Razboiului Rece: Buncarul-piramida din SUA, care detecta rachetele URSS