Ziare.com
Tamas ar vrea sa plece de la Astra: De ce este suparat fotbalistul pe patronul echipei

Tamas ar vrea sa plece de la Astra: De ce este suparat fotbalistul pe patronul echipei

Gabi Tamas ar fi gata sa plece de la Astra Giurgiu dupa numai jumatate de sezon, el fiind suparat pe patronul clubului de la malul Dunarii. Digisport sustine ca fundasul le-a marturisit amicilor alaturi de care isi petrece vacanta de iarna ca nu ...

29 Decembrie 2019

  Tamas transfer astra

  Gabi Tamas s-a intors in Liga 1 - oficial

  Gabi Tamas s-a intors in Liga 1 - oficial

  Astra Giurgiu a anuntat oficial, sambata, transferul fundasului Gabi Tamas. Aparatorul in varsta de 35 de ani a semnat un contract valabil pe un sezon cu gruparea giurgiuveana. "Internationalul roman Gabi Tamas este, oficial, jucatorul echipei noastre, acesta semanand astazi un contract valabil pentru un sezon. Prezent de cateva zile la antrenamentele conduse de Dan Alexa, Tamas completeaza compartimentul defensivei noastre, experienta si valoarea sa fiind un atu important! Bun venit Gabi Tamas si la cat mai multe reusite in tricoul echipei noastre", se arata intr-un comunicat al formatiei de la malul Dunarii...

  03 August 2019
   Tamas a marcat primul gol pentru Astra

   Tamas a marcat primul gol pentru Astra

   Gabi Tamas este foarte aproape de un transfer la Astra Giurgiu si a reusit sa inscrie deja un gol pentru fosta campioana a Romaniei. Fundasul care a primit acordul celor de la Hapoel Haifa sa se pregateasca alaturi de Astra a fost folosit in amicalul cu Pucioasa, disputat miercuri. Fostul international a aratat ca este inca in forma si a reusit chiar sa marcheze o data. Giurgiuvenii au anuntat marti ca au primit acordul israelienilor de a-l avea la antrenamente pe Tamas, un transfer la Astra fiinf iminent...

   31 Iulie 2019
    Patronul lui Hapoel Haifa a decis ce se intampla cu Tamas: Iata unde va juca romanul

    Patronul lui Hapoel Haifa a decis ce se intampla cu Tamas: Iata unde va juca romanul

    Patronul echipei Hapoel Haifa, omul de afaceri Yoav Katz, a decis ce se va intampla cu Gabi Tamas dupa cel mai recent act de indisciplina al romanului. Katz a anuntat ca Tamas va pleca de la echipa in perioada imediat urmatoare si ca, foarte probabil, el va reveni in fotbalul romanesc. "Din pacate, Tamas va pleca de la echipa noastra. Probabil ca se va intoarce sa joace in Romania", a spus patronul lui Hapoel pentru One. Fundasul in varsta de 35 de ani a fugit recent din cantonamentul lui Hapoel din Romania, el petrecand alaturi de mai multi amici in cluburile din Bucuresti...

    30 Iulie 2019
     Antrenorul de la FCSB a vorbit despre posibilitatea ca Gabi Tamas sa se intoarca la gruparea in rosu si albastru

     Antrenorul de la FCSB a vorbit despre posibilitatea ca Gabi Tamas sa se intoarca la gruparea in rosu si albastru

     Antrenorul celor de la FCSB, Bogdan Andone, a vorbit intr-o conferinta de presa oficiala despre posibilitatea ca Gabriel Tamas sa se intoarca la echipa patronata de Gigi Becali. Gabi Tamas are acum o perioada complicata, fiind foarte aproape sa paraseasca echipa din Israel Hapoel Haifa, fiind in negocieri cu clubul din Liga 1 Astra Giurgiu. La conferinta de presa de dinaintea partidei cu FC Botosani, de luni din Liga 1, Bogdan Andone a raspuns intrebarii unui jurnalist despre posibilitatea ca Tamas sa revina in tricoul rosu si albastru...

     28 Iulie 2019
      Tamas, blocat de patronul lui Hapoel: Ce conditie i-a pus pentru a-l lasa sa plece

      Tamas, blocat de patronul lui Hapoel: Ce conditie i-a pus pentru a-l lasa sa plece

      Gabi Tamas este blocat de patronul lui Hapoel Haifa, care nu il lasa sa plece gratis de la echipa. Potrivit celor de la gsp.ro, omul de afaceri Yoav Katz solicita 50 de mii de euro pentru a-i rezilia contractul lui Tamas, el nefiind dispus sa renunte in aceasta problema. Pana la rezolvarea diferendului, fundasul roman trebuie sa se prezinte la antrenamente si sa participe la toate sedintele de pregatire, in caz contrar urmand a fi amendat. Tamas s-ar fi inteles deja cu Astra Giurgiu, acolo unde ar fi dus de agentul Anamaria Prodan, insa momentan nu poate pleca de la Haifa...

      27 Iulie 2019
       Presa din Israel anunta ca Tamas va fi dat afara de Hapoel: Romanul s-a inteles deja cu o noua echipa!

       Presa din Israel anunta ca Tamas va fi dat afara de Hapoel: Romanul s-a inteles deja cu o noua echipa!

       Jurnalistii din Israel sustin ca Gabi Tamas va fi dat afara de Hapoel Haifa dupa ce a disparut din cantonamentul echipei mai bine de 24 de ore, dar si ca romanul s-a inteles cu o noua formatie. Potrivit publicatiei One, patronul lui Hapoel, Yoav Katz, a decis sa nu ii mai acorde nicio sansa lui Tamas si sa renunte la serviciile sale. "Yoav nu-l va contrazice pe antrenor si nici pe unii dintre jucatori, acestia fiind de parere ca Tamas trebuie sa plece", au declarat surse din cadrul clubului. Fundasul nu va ramane somer pentru ca tot israelienii scriu ca s-a inteles deja cu o noua echipa!...

       23 Iulie 20195 comentarii
        Scandal urias la meciul de rugby Dinamo - Steaua. Gabi Tamas a fost la un pas de bataie cu fanii

        Scandal urias la meciul de rugby Dinamo - Steaua. Gabi Tamas a fost la un pas de bataie cu fanii

        Duminica, in timpul partidei derbi dintre Dinamo si Steaua, din cadrul Cupei Romaniei la rugby, au avut loc incidente serioase intre Gabi Tamas si o parte din galeria dinamovista. Fundasul Stelei, in varsta de 32 de ani, a fost in tribune pentru a urmari partida, el urmarind prima repriza chiar din sectorul fanilor din Stefan cel Mare. Lucru care i-a enervat pe o parte din fanii gazdelor, care l-au apostrofat si injurat non stop. Tamas a fost aproape, dupa cum scriu cei de la DigiSport, sa se ia la bataie cu 3 fani mai recalcitranti, care au venit sa ii ceara socoteala pentru transferul la Steaua...

        27 Martie 20161 comentariu
         Steaua a oficializat ultimul transfer al iernii - UPDATE

         Steaua a oficializat ultimul transfer al iernii - UPDATE

         Steaua a oficializat, luni, transferul mijlocasului Gabi Enache de la Astra Giurgiu. Reprezentantii Ligii Profesioniste de Fotbal au declarat pentru Ziare.com ca transferul lui Enache a fost inregistrat in jurul orei 16:45. Astfel, fotbalistul va putea evolua in meciul cu FC Voluntari, ce incepe la ora 20:30. Rasturnare de situatie in cazul Enache la Steaua! Cine il blocheaza pe fotbalist sa mearga in Ghencea...

         22 Februarie 2016

          Urmareste Ziare.com pe

          Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
           

          TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

          Liga 1: Cum arata clasamentele din play-off si play-out dupa injumatatirea punctelor
          Iata cum se prezinta clasamentele din play-off-ul si play-out-ul Ligii 1 dupa injumatatirea punctelor. CFR Cluj ocupa primul loc in clasamentul...

          Rezultatele complete inregistrate in ultima etapa a sezonului regulat din Liga 1
          FC Botosani a castigat ultima partida din cadrul sezonului regulat al Ligii 1. Formatia lui Marius Croitoru a invins-o cu 2-1 pe Poli Iasi si a...

          Sorana Cirstea, invinsa de Elena Rybakina
          Sorana Cirstea a fost eliminata, luni seara, in runda inaugurala a turneului de la Doha. Tenismena noastra a fost invinsa de Elena Rybakina,...
          Platforma pentru solutionarea online a litigiilor