Ziare.com
Elevii romani au obtinut noua premii la Olimpiada Internationala de Limba Franceza

Elevii romani au obtinut noua premii la Olimpiada Internationala de Limba Franceza

Elevii romani au obtinut noua premii la editia din acest an a Olimpiadei Internationale de Limba Franceza, anunta Ministerul Educatiei. Potrivit unui comunicat de presa transmis, marti, de Ministerul Educatiei Nationale (MEN), palmaresul elevilor ...

01 Octombrie 20193 comentarii

Televizare romania armenia

Romania pierde cu Muntenegru si nu mai are nicio sansa de calificare la Cupa Mondiala

Romania pierde cu Muntenegru si nu mai are nicio sansa de calificare la Cupa Mondiala

Echipa nationala a Romaniei a ramas si fara ultima sansa de calificare la Cupa Mondiala din 2018 dupa ce a pierdut in Muntenegru, scor 1-0. In meciul ultimei sanse, Christoph Daum a adoptat o tactica ultradefensiva, iar jocul a fost unul cu adevarat penibil din partea fotbalistilor nostri. Meciul cu Muntenegru este doar ultimul dintr-o serie in care am fost departe de fotbalul adevarat, iar in curand este posibil sa scapam de selectionerul Christoph Daum, cel mai bine platit antrenor din istoria nationalei...

04 Septembrie 201750 comentarii
  Muntenegru - Romania: Echipele probabile si televizarea meciului decisiv din preliminariile CM 2018

  Muntenegru - Romania: Echipele probabile si televizarea meciului decisiv din preliminariile CM 2018

  Nationala Romaniei va infrunta reprezentativa Muntenegrului, luni seara, intr-un meci decisiv pentru calificarea la barajul pentru Cupa Mondiala din 2018. Duelul va avea loc pe Gradski Stadion, din Podgorica, iar echipa noastra trebuie sa obtina cele trei puncte pentru a avea in continuare sanse de a prinde locul secund in grupa, cel care poate asigura calificarea la baraj. Inaintea acestui meci, clasamentul grupei arata astfel: 1. Polonia 16 puncte,...

  04 Septembrie 2017
   Romania - Armenia: Echipele probabile si televizarea meciului decisiv din preliminarii

   Romania - Armenia: Echipele probabile si televizarea meciului decisiv din preliminarii

   Romania va intalni Armenia, vineri de la ora 21:45, intr-un meci decisiv pentru calificarea la barajul pentru Cupa Mondiala din 2018. Confruntarea va avea loc pe National Arena, iar un eventual insucces ne va scoate complet din calculele pentru locul doi, care poate duce la baraj. Inaintea acestui meci, clasamentul arata astfel: 1. Polonia 16 puncte, 2. Muntenegru 10p, 3. Danemarca 10p, 4. Romania 6p, 5. Armenia 6p, 6. Kazahstan 2p. Din echipa noastra lipseste mijlocasul Eric Bicfalvi, accidentat. Denis Alibec si Constantin Budescu nu au fost convocati...

   01 Septembrie 20173 comentarii
    Polonia - Romania: Echipele probabile si ultimele informatii inaintea acestui meci decisiv

    Polonia - Romania: Echipele probabile si ultimele informatii inaintea acestui meci decisiv

    Echipa nationala a Romaniei va intalni, sambata de la ora 21:45, Polonia, intr-un meci din Grupa E a preliminariilor pentru Cupa Mondiala din 2018, ce va fi organizata de Rusia. Acesta este considerat meciul ultimei sanse pentru formatia pregatita de Christoph Daum in vederea prinderii unui loc ce duce la barajul la Cupa Mondiala din 2018. Conform formatului competitiei, echipele clasate pe primul loc in fiecare grupa vor merge direct la turneul final, iar cele mai bune ocupante ale locului doi vor juca un meci de baraj...

    10 Iunie 2017
     Polonia - Romania: Ce post TV transmite meciul in tara noastra

     Polonia - Romania: Ce post TV transmite meciul in tara noastra

     Echipa nationala de fotbal a Romaniei va disputa sambata un meci esential in cursa pentru a prinde locul de baraj la Cupa Mondiala din 2018. Partida de la Varsovia va fi televizata in tara noastra de postul TVR 1. Meciul va fi LIVE Text si pe Ziare.com. Partida este programata sambata, de la ora 21:45, in preliminariile pentru Cupa Mondiala. Trei zile mai tarziu vom disputa un meci amical cu Chile, la Cluj. Daca nu vom invinge Polonia, vom rata mai mult ca sigur prezenta la barajul pentru Cupa Mondiala din 2018...

     09 Iunie 2017
      Preliminarii CM 2018: Romania si Danemarca, remiza alba care ne indeparteaza de Mondiale

      Preliminarii CM 2018: Romania si Danemarca, remiza alba care ne indeparteaza de Mondiale

      Romania si Danemarca au terminat la egalitate, scor 0-0, in runda cu numarul 5 a preliminariilor Campionatului Mondial din 2018, dupa o partida in care echipa noastra s-a departat si mai mult de calificarea in Rusia. Romania a inceput bine partida cu Danemarca, ajutata fiind si de cei peste 20.000 de fani care au populat Cluj Arena si au creat o frumoasa atmosfera de mare meci. Marea problema a Romaniei in primul mitan a fost ca a ratat foarte mult, iar la cuvant, la acest capitol, s-a inscris in special Claudiu Keseru, omul care a irosit 3 ocazii uriase de gol...

      26 Martie 201721 comentarii
       Romania - Danemarca: Iata ce post TV va transmite meciul in tara noastra

       Romania - Danemarca: Iata ce post TV va transmite meciul in tara noastra

       Romania va disputa duminica seara un meci decisiv pentru calificarea la Cupa Mondiala din 2018. Partida din preliminariile pentru Cupa Mondiala din 2018 va incepe la ora 21:45 si va fi televizata de postul TVR 1. Confruntarea va fi transmisa in format LIVE Text de Ziare.com. Inaintea acestui meci, clasamentul grupei E arata astfel:...

       25 Martie 20172 comentarii
        Romania, invinsa categoric de Polonia. Avem sanse minime de calificare directa la Cupa Mondiala

        Romania, invinsa categoric de Polonia. Avem sanse minime de calificare directa la Cupa Mondiala

        Echipa nationala a Romaniei a fost invinsa de Polonia, scor 0-3, in Grupa E a preliminariilor pentru Cupa Mondiala din 2018. Dupa acest rezultat, Romania coboara pe locul patru si are sanse infime la calificarea directa, in conditiile in care doar prima clasata merge direct in Rusia. "Tricolorii" au avut o prestatie slaba, intr-un meci marcat de incidente in tribune. Jucatorii nostri au intrat foarte apatici pe teren si au incasat un gol dupa doar 11 minute, cand Grosicki a facut o cursa de la centrul terenului, s-a distrat cu Hoban si Grigore si l-a invins pe Tatarusanu cu un sut sub transversala...

        11 Noiembrie 201664 comentarii
         Romania - Polonia: Avancronica meciului si ultimele informatii

         Romania - Polonia: Avancronica meciului si ultimele informatii

         Echipa nationala a Romaniei va disputa, vineri de la ora 21:45, a patra partida din preliminariile pentru Cupa Mondiala din 2018. "Tricolorii" vor intalni pe National Arena reprezentativa Poloniei. Cele doua echipe sunt vecine de clasament - Romania e pe 3, cu 5 puncte, iar Polonia pe 2, cu 7 puncte, ambele fiind neinvinse. Elevii lui Christoph Daum vin dupa un egal in Kazahstan, 0-0, in urma cu exact o luna, in timp ce Polonia a avut la randul sau un meci mai greu decat se astepta, 2-1 cu Armenia, pe teren propriu...

         11 Noiembrie 2016
          Preliminarii CM 2018: Romania invinge Armenia intr-o maniera entuziasmanta

          Preliminarii CM 2018: Romania invinge Armenia intr-o maniera entuziasmanta

          Echipa nationala a Romaniei a invins in Armenia cu 5-0, in a doua etapa a preliminariilor CM 2018, dupa un joc entuziasmant facut de baietii lui Christoph Daum, germanul bifand prima victorie in postura de selectioner al Romaniei. Romania avea sa inceapa perfect partida de la Erevan si in chiar minutul 3 avea sa conduca, 1-0. Malakyan (care a fost si eliminat la aceasta faza) a facut un hent intentionat in careu, dupa o lovitura de cap a lui Stancu, armeanul oprind practic mingea cu mana pentru a nu intra in poarta...

          08 Octombrie 201616 comentarii
           Ce spune Ciprian Marica despre meciul cu Armenia si despre primul 11 ales de Daum

           Ce spune Ciprian Marica despre meciul cu Armenia si despre primul 11 ales de Daum

           Fostul atacant al Stelei si al echipei nationale de fotbal, Ciprian Marica, a vorbit cu putin timp inainte startul partidei cu Armenia, a doua partida a Romaniei in cadrul preliminariilor pentru CM 2018. Marica a analizat la TV partida cu Armenia de la Erevan, punctand faptul ca Romania e net favorita in disputa respectiva: "Cred ca Romania este net favorita. Este echipa care are un lot mai valoros si care trebuie sa se impuna. Avem forta sa castigam, chiar daca avem in minte meciurile astea mai putin bune din ultima perioada", declara Marica la Sport.ro...

           08 Octombrie 2016
            Selectionerul Daum s-a decis! Care este echipa de start a Romaniei in Armenia

            Selectionerul Daum s-a decis! Care este echipa de start a Romaniei in Armenia

            Nationala de fotbal a Romaniei va juca sambata de la 19 cu Armenia, in al doilea meci din cadrul preliminariilor CM 2018, care va avea loc peste doi ani in Rusia. Partida va fi LIVE text, faza cu faza, pe Ziare.com, iar cu o ora inainte de startul partidei a fost anuntata si echipa noastra de start, pe care o prezentam in randurile de mai jos: Tatarusanu - Benzar, Sapunaru, Dr. Grigore, Latovlevici - Hoban - A. Popa, N. Stanciu, R. Marin, Chipciu - B. Stancu. Rezervele sunt: 1. Pantilimon, 16. Lung - 4. Moti, 6. Tosca, 9. Andone, 10. Rotariu, 11. Alibec, 13. Keseru, 15. Gaman, 17. Bicfalvi, 18. Prepelita, 20. Enache...

            08 Octombrie 2016
             Avancronica partidei Armenia - Romania, din preliminariile CM 2018

             Avancronica partidei Armenia - Romania, din preliminariile CM 2018

             Romania va da piept cu Armenia in a doua partida din cadrul preliminariilor CM 2018, editie care va avea loc peste doi ani in Rusia, iar jocul va fi in direct pe Ziare.com incepand cu ora 19. Este al doilea meci in cadrul acestor preliminarii, dupa ce Romania remiza cu Muntenegru la debut, scor 1-1 la Cluj, dupa ce Stanciu rata un penalti in minutul 95. Armenia pierdea tot atunci la limita in Danemarca, scor 0-1. Noul selectioner al Romaniei Christoph Daum a avut probleme de ultima ora cu accidentarile, Alex Maxim si Stelianop Filip devenind indisponibili si fiind scosi din lotul de 23 cu care germanul va ataca meciul de la Erevan...

             08 Octombrie 20161 comentariu
              Nationala Romaniei are un numar 10 surpriza in meciul cu Armenia. Care sunt jucatorii din lot la care Daum a renuntat

              Nationala Romaniei are un numar 10 surpriza in meciul cu Armenia. Care sunt jucatorii din lot la care Daum a renuntat

              Nationala Romaniei de fotbal va evolua sambata seara de la ora 19 in fata Armeniei, in preliminariile CM 2018, intr-un meci transmis in direct pe Ziare.com. Pentru aceasta partida, Daum a anuntat lotul de 23 de jucatori, renuntand la 2 fotbalisti din lotul largit din cauza accidentarilor de ultima ora, ale lui Alex Maxim si Steliano Filip. Iata mai jos lotul de 23 de jucatori si numerele lor: 1 Costel Pantilimon...

              08 Octombrie 20161 comentariu
               Romania, in preliminariile pentru Cupa Mondiala 2018: Ce post TV va transmite meciurile in tara noastra

               Romania, in preliminariile pentru Cupa Mondiala 2018: Ce post TV va transmite meciurile in tara noastra

               Echipa nationala a Romaniei va disputa doua meciuri cruciale in preliminariile pentru Cupa Mondiala din 2018, organizata de Rusia. "Tricolorii" vor avea primul meci sambata, de la ora 19:00, in deplasare cu Armenia. Confruntarea va fi televizata de postul TVR 1 si va putea fi urmarita in reluare pe Digi Sport, dupa miezul noptii. Apoi, marti, tricolorii vor avea un nou meci complicat, in deplasare cu Kazakhstan, de la ora 19:00...

               07 Octombrie 2016

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                Expertii fotbalului din Norvegia, scandalizati de reactiile la adresa copiilor romani de pe National Arena
                In ultimele zile, antrenorii si fotbalistii echipei nationale a Norvegiei s-au aratat scandalizati de prezenta copiilor pe National Arena si au...

                Solutia gasita de FRF pentru inlocuirea lui Cosmin Contra: Cu ce antrenor de top va negocia Burleanu
                Federatia Romana de Fotbal a stabilit cine va fi inlocuitorul lui Cosmin Contra, in cazul in care nationalal Romaniei va rata calificarea la EURO...

                Fotbalistii norvegieni dezvaluie ca s-au gandit sa iasa de pe teren in timpul meciului cu Romania: Aveam un plan clar
                Jucatorii nationalei Norvegiei au luat in calcul posibilitatea de a iesi de pe teren in timpul meciului cu Romania din preliminariile pentru EURO...
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor