turul 2 preliminar liga campionilor

Ziare.com
vezi toate articolele pe aceeasi tema
Liga Campionilor: Programul meciurilor de marti

Liga Campionilor: Programul meciurilor de marti

Marti seara se va disputa mansa retur a meciurilor din primul tur preliminar al Ligii Campionilor.

Iata programul si rezultatele inregistrate in tur:

19:00 Levadia (Estonia) - Crusaders (Irlanda de Nord), in tur 0-0;

21:00 Santa Coloma (Andorra) - Lincoln (Gibraltar), in tur 0-0;

21:00 New Saints (Tara Galilor) - B36 (Insulele Feroe), in tur 2-1;

21:30 Folgore (San Marino) - Pyunik (Armenia), in tur 1-2.

Tot marti seara va avea loc si un meci din primul tur preliminar al Europa League:

Shamrock (Irlanda) - Progres Niedercorn (Luxemburg), in tur 0-0.

I.G. mai mult


Marti, 07 Iulie 2015, ora 09:32

Liga Campionilor: Rezultatele inregistrate miercuri si programul turului 3 preliminar

Liga Campionilor: Rezultatele inregistrate miercuri si programul turului 3 preliminar

Iata rezultatele inregistrate miercuri seara in ultimele partide din turul doi preliminar al Ligii Campionilor, precum si programul turului trei preliminar:

Aktobe - Dinamo Tbilisi 3-0 (Antonov '75, Zenkovich '82, Aimbetov '90+5)
in tur 1-0;

Steaua si-a aflat adversara din turul urmator al Ligii Campionilor

Ventspils - Malmo 0-1 (Thelin '19)
in tur 0-0

HJK - Rabotnicki 2-1 (Lod '22, Moren '26 / Vujcic '47)
in tur 0-0

Steaua - Stromsgodset 2-0 (Rapa '72, Stanciu '84)
in tur 1-0

Maribor - Zrinjski 2-0 (Vrsic '45, Ibraimi '57 - penalti)
in tur 0-0

St Patrick's - Legia 0-5 (Radovic '26 si '82, Zyro '69, Kosecki '87, Byrne '90 - autogol)
in tur 1-1

Meciurile din turul trei preliminar:

Qarabag (Azerbajian) - Red Bull Salzburg (Austria)

Debrecen (Ungaria) - BATE (Belarus)

Slovan Bratislava (Slovacia) - Sheriff (Moldova)

AaB (Danemarca) - Dinamo Zagreb (Croatia)

Legia Varsovia (Polonia) - Celtic (Croatia)

Aktobe (Kazahstan) - Steaua (Romania)

Maribor (Slovenia) - Maccabi Tel Aviv (Israel)

HJK (Finlanda) - APOEL (Cipru)

Sparta Praga (Cehia) - Malmo (Suedia)

Ludogorets (Bulgaria) - Partizan (Serbia)

AEL (Cipru) - Zenit (Rusia)

Dnipro (Ucraina) - FC Copenhaga (Danemarca)

Feyenoord (Olanda) - Besiktas (Turcia)

Grasshoppers (Elvetia) - Lille (Franta)

Standard Liege (Belgia) - Panathinaikos (Grecia)

Prima mansa a turului trei e programata pe 29 si 30 iulie, in timp ce returul va avea loc pe 5 si 6 august. mai mult


Miercuri, 23 Iulie 2014, ora 23:32

1 comentariu
Liga Campionilor: Meciurile programate miercuri

Liga Campionilor: Meciurile programate miercuri

Miercuri seara sunt programate ultimele meciuri din mansa secunda a turului doi preliminar al Ligii Campionilor:

20:30 Ludogorets (Bulgaria) - Slovan Bratislava (Slovacia), in tur 1-2;

21:00 Maribor (Slovenia) - Birkirkara (Malta), in tur 0-0;

21:45 Legia (Polonia) - TNS (Tara Galilor), in tur 3-1.

21:45 Partizan (Serbia) - Shirak (Armenia), in tur 1-1.

Liga Campionilor: Rezultatele inregistrate marti si echipele calificate

Turul trei preliminar al Ligii Campionilor incepe saptamana viitoare.

I.G. mai mult


Miercuri, 24 Iulie 2013, ora 13:17

Vezi cu ce echipe poate juca Poli Timisoara in preliminariile Ligii Campionilor

Vezi cu ce echipe poate juca Poli Timisoara in preliminariile Ligii Campionilor

Vicecampioana Romaniei, Poli Timisoara, a aflat cu ce echipe poate juca in turul 3 preliminar al Ligii Campionilor.

Benfica Lisabona, Dinamo Kiev, Panathinaikos Atena, Twente Enschede si Standard Liege sunt cele cinci echipe care vor intra in urna capilor de serie la tragerea la sorti pentru turul trei preliminar al Ligii Campionilor.

Poli Timisoara isi va afla adversarul la tragerea la sorti programata pe 15 iulie, iar meciurile le va disputa pe 26/27 iulie (turul) si 2/3 august (returul).

In cazul in care se califica in play-off, banatenii pot da peste Bayern Munchen, Arsenal Londra, Villarreal si Lyon sau Benfica, ultimele doua formatii depinzand de rezultatele din turul 3.

Politehnica Timisoara a incheiat sezonul 2010/2011 al Ligii 1 pe pozitia a doua.

C.F. mai mult


Vineri, 27 Mai 2011, ora 17:45

1 comentariu
Liga Campionilor: Partidele programate miercuri

Liga Campionilor: Partidele programate miercuri

Miercuri se vor disputa ultimele partide din cadrul returului turului 2 preliminar al Ligii Campionilor.

Iata programul zilei:

Olimpi Rustavi - FK Aktobe, in tur 0-2.
Arbitru: Alexandru Deaconu (ROU)
Stadion: Poladi, Rustavi (GEO)

FC Pyunik - FK Partizan, in tur 3-1.
Arbitru: Marcin Borski (POL)
Stadion: Yerevan Republican, Yerevan (ARM)

AS La Jeunesse d'Esch - AIK, in tur 0-1.
Arbitru: Huw Jones (WAL)
Stadion: La Frontiere, Esch-sur-Alzette (LUX)

HJK Helsinki - FK Ekranas, in tur 0-1.
Arbitru: Douglas McDonald (SCO)
Stadion: Finnair Stadium, Helsinki (FIN)

MSK Zilina - Birkirkara FC, in tur 0-1.
Arbitru: Zsolt Szabo (HUN)
Stadion: Pod Dubnom, Zilina (SVK)

AC Sparta Praga - Metalurgs Liepajas, in tur 3-0.
Arbitru: Marijo Strahonja (CRO)
Stadion: Letna, Prague (CZE)

Debrecen - FC Levadia Tallinn, in tur 1-1.
Arbitru: Tom Harald Hagen (NOR)
Stadion: Debrecen, Debrecen (HUN)

KKS Lech Poznan - FC Inter Baku, in tur 1-0.
Arbitru: Milorad Mazic (SRB)
Stadion: Miejski, Poznan (POL)

FK Zeljeznicar - Hapoel Tel-Aviv FC, in tur 0-5.
Arbitru: Carlos Clos Gomez (ESP)
Stadion: Asim Ferhatovic-Hase, Sarajevo (BIH)

Rosenborg BK - Linfield FC, in tur 0-0.
Arbitru: Robert Schorgenhofer (AUT)
Stadion: Lerkendal, Trondheim (NOR)

FH Hafnarfjord - FC BATE Borisov, in tur 1-5.
Arbitru: Hannes Kaasik (EST)
Stadion: Kaplakrikavollur, Hafnarfjordur (ISL)

M.D. mai mult


Miercuri, 21 Iulie 2010, ora 09:31

Rezultatele inregistrate in Liga Campionilor

Rezultatele inregistrate in Liga Campionilor

Marti, 20 iulie, s-au disputat primele partide din mansa secunda a turului 2 preliminar.

Iata rezultatele:

FK Renova (Macedonia) - AC Omonia (Cipru) 0-2, in tur 0-3.

Dinamo Tirana (Albania) - Serif Tiraspol (Moldova) 1-0, in tur 1-3.

HB Torshavn (Insulele Feroe) - FC Salzburg (Austria) 1-0, in tur 0-5.

New Saints FC (Tara Galilor) - Bohemian FC (Irlanda) 4-0, in tur 0-1.

FC Koper (Slovenia) - Dinamo Zagreb (Croatia) 3-0, in tur 1-5.

Rudar Pljevlja (Muntenegru) - Litex Loveci (Bulgaria) 0-4, in tur 0-1.

Echipele bolduite s-au calificat in turul 3 preliminar al Ligii Campionilor.

Celelalte meciuri din mansa secunda a turului doi preliminar se vor disputa miercuri.

M.D. mai mult


Marti, 20 Iulie 2010, ora 23:45

Liga Campionilor: Partidele programate miercuri

Liga Campionilor: Partidele programate miercuri

Iata programul partidelor ce se vor disputa miercuri, in cadrul turului secund preliminar al Ligii Campionilor.

De la ora 18.00:

Aktobe - Olimpi Rustavi
Arbitru: Bulent Yildirim (TUR)
Stadion: Tcentralny, Aktobe (KAZ)

FC BATE Borisov - FH Hafnarfjordur
Arbitru: Anastassios Kakos (GRE)
Stadion: Gorodskoi, Borisov (BLR)

FK Ekranas - HJK Helsinki
Arbitru: Nicolai Vollquartz (DEN)
Stadion: Aukstaitija, Panevezys (LTU)

De la ora 20.00

FC Sheriff Tiraspol - Dinamo Tirana
Arbitru: Daniel Stalhammar (SWE)
Stadion: Sheriff, Tiraspol (MDA)

De la ora 21.45

FK Partizan Belgrad - FC Pyunik Erevan
Arbitru: Tommy Skjerven (NOR)
Stadion: FK Partizan, Belgrad (SRB)

Linfield FC - Rosenborg BK
Arbitru: Said Ennjimi (FRA)
Stadion: Windsor Park, Belfast (NIR)

Partidele retur din turul doi preliminar al Ligii Campionilor se va disputa pe 20 si 21 iulie.

M.D. mai mult


Miercuri, 14 Iulie 2010, ora 08:46

Preliminarii Liga Campionilor: Rezultatele inregistrate miercuri

Preliminarii Liga Campionilor: Rezultatele inregistrate miercuri

Miercuri s-au disputat partidele contand pentru prima mansa a turului II preliminar al Ligii Campionilor.

Iata rezultatele inregistrate:

FK Ventspils - Dudelange 3-0
Inter Turku - Sheriff Tiraspol 0-1
WIT Georgia Tbilisi - Maribor 0-0
Levski Sofia - Sant Julia 4-0

Maccabi Haifa - Glentoran Belfast 6-0
Debrecen VSC - Kalmar FF 2-0
FK Tirana - Stabaek IF 1-1
FC Copenhaga - Mogren 6-0

Red Bull Salzburg - Bohemians 1-1
Wisla Cracovia - Levadia Tallinn 1-1
Zrinjski - Slovan Bratislava 1-0
Hafnarfjordur - Aktobe 0-4

Partidele retur sunt programate pe 21, respectiv 22 iulie. mai mult


Joi, 16 Iulie 2009, ora 00:03

Balaj si Deaconu vor arbitra partide din preliminariile Ligii Campionilor

Balaj si Deaconu vor arbitra partide din preliminariile Ligii Campionilor

Arbitrii romani Crisi Balaj si Alexandru Deaconu vor conduce la centru partide din turul 2 preliminar al Ligii Campionilor.

Balaj va oficia intalnirea dintre NK Maribor (Slovenia) si FC Witt (Georgia), ajutat la cele doua linii de Zoltan Szekely si Octavian Sovre. Partida se va disputa la data de 21 sau 22 iulie, conform site-ul oficial al CCA.

Brigada condusa de Alexandru Deaconu va arbitra intalnirea dintre FC Hibernians (Malta)/FK Mogren (Muntenegru) si FC Copenhaga, fiind asistat de Eduard Dumitrescu si Aurel Onita.

De asemenea, Augustus Constantin si asistentii Vidan si Nica au fost delegati la o partida din turul I al Europa League, dintre FC Zestafoni (Georgia) si Lisburn Distillery (Irlanda de Nord).

C.F. mai mult


Marti, 30 Iunie 2009, ora 13:22

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
 
  1. Intr-un oras din Romania se traieste mai bine ca la Paris, Roma sau New York
  2. Protest cu sute de femei goale in Canada, din cauza unui politist (Foto)
  3. Alarma falsa: Fratele leului Cecil este in viata si gata sa preia conducerea
  4. Cele mai interesante filme care vor aparea in cinematografe in august (Video)
  5. Lupta cu rechinii: Cum s-a salvat un australian, fost boxer, de marele alb
  6. Lucrul uimitor pe care il fac albinele pentru a-si proteja familiile de boli
  7. Nadia Comaneci si Arnold Schwarzenegger - orice roman ar trebui sa fie mandru de aceste imagini (Video)
  8. Aveti grija ce fotografiati in Grecia! O poza din Rodos a trimis-o dupa gratii
  9. Cometele au adus viata pe Pamant? Ce-a descoperit sonda spatiala Philae
  10. Faza care a uimit milioane de oameni: Ce a facut un biciclist furios pe un sofer (Video)