Ziare.com
Vlad Chiriches a fost operat la umarul stang si va lipsi o lunga perioada de timp

Vlad Chiriches a fost operat la umarul stang si va lipsi o lunga perioada de timp

Fundasul roman de la Napoli si capitanul echipei nationale a Romaniei, Vlad Chiriches, a fost supus unei interventii chirurgicale la nivelul umarului stang si va lipsi o lunga perioada de timp de pe gazon, urmand sa rateze dubla amicala a Romaniei cu ...

20 Mai 2018

  Vlad chiriches romania finlanda

  Gabi Balint reactioneaza dupa gestul rusinos facut cu Finlanda de Chiriches

  Gabi Balint reactioneaza dupa gestul rusinos facut cu Finlanda de Chiriches

  Fostul international roman Gabi Balint i-a raspuns lui Vlad Chiriches, dupa ce acesta a fugit la vestiare la finalul meciului cu Finlanda, iar apoi le-a transmis jurnalistilor sa vorbeasca cu "12". Chiriches a facut aluzie la campania "Eu sunt 12", prin care Gabi Balint si alti fotbalisti romani incearca sa-i aduca pe suporterii romani alaturi de echipa nationala. "Eu raman al 12-lea jucator in continuare, chiar daca Mr. Chiriches mi-a tras o palma aseara si m-a scos din singura echipa care ma mai reprezinta. Hai, adunati-va rapid, demonstrati ca formati o echipa unita, asigurati-va ca aveti toti "ouale" in pantaloni si castigati in Feroe! Hai Romania! Eu sunt 12", a scris Balint pe Facebook...

  09 Octombrie 20151 comentariu
   Scandaluri la Romania - Finlanda: Incidente in tribuna, haos la porti si fuga lui Chiriches

   Scandaluri la Romania - Finlanda: Incidente in tribuna, haos la porti si fuga lui Chiriches

   Meciul Romaniei cu Finlanda, in care jucatorii echipei noastre nationale au reusit sa smulga in prelungiri un rezultat de egalitate, a fost marcat de scandaluri atat inainte si dupa partida, cat si in timpul acesteia. Astfel, inainte de inceperea partidei si chiar si minute bune dupa fluierul de start, mii de oameni erau la portile stadionului, din cauza sistemului deficitar de acces. Potrivit Dolce Sport, circa 10.000 de persoane se aflau inca la porti cand a inceput partida si chiar au avut loc incidente intre suporteri si jandarmi...

   09 Octombrie 20153 comentarii
    "Generalul" Iordanescu surprinde: Cel mai in forma atacant roman, scos din lotul nationalei Romaniei

    "Generalul" Iordanescu surprinde: Cel mai in forma atacant roman, scos din lotul nationalei Romaniei

    "Generalul" Anghel Iordanescu a luat o decizie radicala, cel mai in forma atacant roman din acest moment fiind scos din lot. Selectionerul a anuntat lista celor 23 de fotbalisti pe care se baza la meciul cu Finlanda, din preliminariile Euro 2016, iar de pe aceasta lipseste Denis Alibec. Atacantul celor de la Astra Giurgiu traverseaza o perioada excelenta, reusind sa inscrie cinci goluri in ultimele cinci meciuri in care a evoluat, trei din Liga 1 si cate unul in Cupa Ligii si Cupa Romaniei. Varful liderului din Liga 1 a inscris un total de cinci goluri in primele opt etape din acest sezon...

    08 Octombrie 20154 comentarii
     Surprizele "Generalului": Lista "stranierilor" convocati la nationala pentru meciurile cu Finlanda si Feroe

     Surprizele "Generalului": Lista "stranierilor" convocati la nationala pentru meciurile cu Finlanda si Feroe

     Selectionerul Anghel Iordanescu a anuntat luni lista "stranierilor" care au primit convocari de principiu pentru meciurile nationalei cu Finlanda si Insulele Feroe, din preliminariile Euro 2016. "Generalul" a pregatit cateva surprize, luand decizia de a-i rechema la prima reprezentativa pe Cristi Tanase, Laszlo Sepsi sau Bogdan Stancu. Iata care sunt cei 19 fotbalisti romani ce evolueaza in strainatate convocati la nationala: Portari: Ciprian Tatarusanu (Fiorentina), Costel Pantilimon (Sunderland)...

     21 Septembrie 2015
      Ce spune capitanul nationalei Romaniei dupa egalul din Irlanda de Nord

      Ce spune capitanul nationalei Romaniei dupa egalul din Irlanda de Nord

      Echipa nationala a Romaniei a remizat sambata seara la Belfast, scor 0-0 in fata selectionatei Irlandei de Nord, in etapa cu numarul 6 din cadrul preliminariilor EURO 2016. Capitanul nationalei noastre, Vlad Chiriches, s-a aratat usor dezamagit la final de joc, spunand ca echipa noastra a suferit mult in aceasta partida: "A fost un rezultat muncit, am suferit in acest joc. Trebuie sa ne multumim cu rezultatul de egalitate. Au fost mult mai agresivi decat la Bucuresti si asta ne-a dat planurile peste cap. Nu imi place personal cum am jucat astazi, dar echipa a muncit si asta e tot ce conteaza. Ne-am dorit sa castigam acest meci, desi au fost momente cand am considerat ca 0-0 este un rezultat bun. Trebuie sa jucam cat mai bine in dubla cu Ungaria si Grecia", puncta capitanul Chiriches la TVR, dupa joc...

      14 Iunie 2015
       Avancronica partidei Finlanda - Romania: Piturca pregateste schimbari majore

       Avancronica partidei Finlanda - Romania: Piturca pregateste schimbari majore

       Echipa nationala de fotbal a Romaniei va disputa, marti, a treia partida din preliminariile Campionatului European din 2016, "tricolorii" urmand a intalni, la Helsinki, reprezentativa Finlandei. Dupa dezamagirea din meciul cu Ungaria, selectionerul Victor Piturca este gata sa schimbe radical formula de startm urmand a opera nu mai putin de cinci schimbari fata de primul "11" folosit impotriva maghiarilor. Accidentarea suferita de Dorin Goian il forteaza pe tehnician sa-l mute pe Vlad Chiriches in centrul defensivei, locul acestuia in banda dreapta urmand a fi luat, cel mai probabil, de stelistul Luchin...

       14 Octombrie 20141 comentariu

        Urmareste Ziare.com pe

        Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
         

        TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

        Capitanul lui Dinamo a ajuns politist in Ferentari: Am intrat direct la "facultate"
        Mai multi sportivi din cadrul Clubului Sportiv Dinamo au fost chemati la ordin la dispozitia Ministerului Afacerilor Interne, din cauza lipsei de...

        O mare campioana a Romaniei a devenit politista: Participa la controale in trafic
        Fosta gimnasta Larisa Iordache a devenit cadru in Politia Romana, din cauza lipsei de personal din aceasta perioada. Multipla campioana...

        Ajutor pentru tenismene: Iata cati bani vor primi in fiecare luna
        WTA intervine si le sprijina financiar pe jucatoare in perioada in care circuitul este oprit. Astfel, pe perioada in care sezonul competitional...
        Platforma pentru solutionarea online a litigiilor