Meci nebun in Serie A! Desi a condus cu 3-0, Roma nu a castigat partida cu Atalanta

Duminica, 27 Ianuarie 2019, ora 18:22
2697 citiri

O partida cu o desfasurare halucinanta a avut loc duminica in Serie A, in runda curenta a campionatului de fotbal italian.

Acolo, AS Roma nu a putut sa invinga in deplasarea de la Atalanta, desi in minutul 40 conducea cu un linistit 3-0, dupa golurile semnate de Dzeko si El Shaarawy, primul semnand o dubla in minutele 3 si 33.

Atalanta a inceput revenirea in minutul 45, ultimul din prima repriza, cand Castagne dadea un gol care nu producea o foarte mare emotie pe Stadio Atleti Azzurri d'Italia din Bergamo.

In minutul 59, Toloi mai reducea o data din handicap, iar la 2-3 totul parea posibil. A urmat un penalti ratat de Zapata, care la faza imediat urmatoare marca golul de 3-3 in minutul 71, spre deliciul fanilor in albastru si negru.

Roma si Atalanta raman pe 5 si 7 dupa acest egal, cu 34 si 32 de puncte.

In Italia s-a mai jucat duminica un meci interesant, in care Fiorentina invingea Chievo cu 4-3, o faza fiind una demna de remarcat, un gol invalidat de arbitru dupa consultarea VAR pe un motiv destul de rar:

Un gol anulat in Serie A a starnit discutii interminabile, chiar si dupa consultarea VAR (Video)

Cum încearcă PSD să negocieze retragerea lui Piedone și care este prețul primarului de la Sectorul 5
După ce liderii coaliției PSD-PNL au luat decizia de a-l retrage pe candidatul comun Cătălin Cîrstoiu și de a merge cu candidați separați, în persoana Gabrielei Firea și a lui Sebastian...
George Simion a devenit tată. Ce mesaj i-a transmis soției liderul AUR
La mai puțin de un an de la căsătorie, liderul Partidului AUR, George Simion, și soția sa, Ilinca, au devenit părinți. Primul copil al cuplului este un băiat, iar tatăl a ținut să-i...
#AS Roma nu bate la Atalanta, #AS Roma Atalanta cronica meci Serie , #stiri AS Roma