Scandal dupa semifinala dintre AS Roma si Liverpool, din Liga Campionilor

Joi, 03 Mai 2018, ora 07:01
15844 citiri

AS Roma a fost la un pas sa produca o noua minune in Liga Campionilor si sa intoarca rezultatul din turul semifinalei cu Liverpool. Dupa partida, italienii au acuzat arbitrajul slovenului Damir Skomina, caruia ii reproseaza neacordarea a doua lovituri de la 11 metri.

Fundasul argentinian al giallorossilor ii reproseaza arbitrului sloven Damir Skomina si numarul mic de minute de prelungire aratat.

"Am jucat foarte bine, pacat, pentru ca am avut doua penaltiuri uriase. Chiar si cele trei minute de prelungiri au fost putine", a spus Fazio dupa terminarea intalnirii.

Cele doua lovituri de la 11 metri neacordate sunt reclamate si de capitanul Romei, Danielle De Rossi, care considera ca arbitrul trebuia sa arate chiar si un cartonas rosu.

"Primul penalti, cel cu mana, l-am vazut din teren. Poate ca penaltiul si cartonasul rosu care ar fi urmat ar fi schimbat meciul", a declarat acesta.

AS Roma a castigat cu 4-2 mansa secunda a semifinalei Ligii Campionilor cu Liverpool, dupa ce in tur a pierdut cu 5-2 pe Anfield.

Astfel, cormoranii s-au calificat in finala competitiei, acolo unde o vor intalni pe Real Madrid la Kiev, pe 26 mai.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...