Spalletti: Mi-a placut Bogdan Stancu

Duminica, 27 Iulie 2008, ora 08:48
1372 citiri

Antrenorul celor de la AS Roma, Luciano Spalletti, a declarat la finalul amicalului cu Steaua ca i-a placut jucatorul Bogdan Stancu, pe care il remarcase si la meciul Italia - Romania.

"Bogdan Stancu mi-a placut de la Steaua. Are executii bune, are un joc de calitate si, fiind foarte tanar, poate avea o evolutie importanta in viitor. Eu l-am vazut si in meciul de tineret. Poate fi in vizorul Romei in viitor", a spus tehnicianul.

Stancu a marcat golul doi al meciului de sambata, prfitand de o pasa a lui Lovin.

Victorie în prelungiri pentru AS Roma în meciul care s-a jucat în două zile diferite
Echipa italiană AS Roma a învins joi seara, în deplasare, scor 2-1, formaţia Udinese, într-un meci din etapa a 32-a a Serie A, joc întrerupt la 14 aprilie. Fabio Cannavaro a debutat pe...
Comandantul militar al CSA Steaua, reacție neașteptată către FCSB înainte de câștigarea titlului
Clubul CSA Steaua are o reacție categorică față de FCSB înainte de finalul acestui sezon. CSA Steaua București a fost declarată deținătoarea de drept a palmaresului 1947-1998, pe care...