Super Astra! Giurgiuvenii au castigat la Lyon si au prima sansa la calificarea in grupele Europa League

Joi, 21 August 2014, ora 23:59
161 citiri
Rezultat incredibil reusit de Astra Giurgiu in play-off-ul Europa League. Echipa antrenata de Daniel Isaila s-a impus cu scorul de 2-1 pe terenul celor de la Olympique Lyon dupa un meci aproape perfect.

Veteranul Steed Malbranque a deschis scorul pentru OL in prima repriza, Fatai si Budescu (din penalti) aducand victoria "astralilor" in ultimele douazeci de minute.

Astra Giurgiu are prima sansa de calificare in grupele Europa League dupa ce a predat o adevarata lectie de fotbal septuplei ...citește toată știrea