Sumudica a intrat in direct la pauza meciului CFR - Astra: Sunt in loja si ma uit la emisiune

Luni, 22 August 2016, ora 07:57
3896 citiri

Marius Sumudica, antrenorul Astrei Giurgiu, a intrat in direct la un post TV in pauza meciului jucat de echipa sa impotriva celor de la CFR Cluj, in Liga 1.

Tehnicianul suspendat al campioanei a tinut sa intervina pentru a critica arbitrajul brigazii condusa de Lucian Rusandu.

"Sumi" a sustinut ca echipa sa trebuia sa primeasca un penalti in minutul 36, atunci cand Teixeira a fost calcat in careul advers.

"Nu pot sa nu iau pozitie in momentul de fata. Sunt la loja si ma uit la voi, la emisiune. Nu se poate asa, penalti clar, la 4 metri de faza. Este incredibil. N-am vazut asa ceva in viata mea. Asta nu mai e greseala, nu poti sa gresesti in halul asta. Asistentul intra doi metri in teren! Lui Petrucci trebuia sa-i dea al doilea galben, cand simuleaza, dar nu i-l da. Uitati-va piciorul lui Teixeira! Ce? S-a descaltat singur? Bai, respectati-ne, ca suntem campioana tarii!

Sa dea Dumnezeu sa fie doar atat, o greseala si nimic mai mult", a spus Sumudica la DigiSport.

Daca la pauza meciului, atunci cand Sumudica a intrat in direct, scorul era 1-1, Astra a fost desfiintata in partea secunda.

Campioana a incasat patru goluri si a pierdut partida cu scorul de 5-1.

Președintele PMP: Declinul PSD-PNL a început cu "decizia ridicolă de a-şi anunţa înfrângerea în Bucureşti” înainte de începerea campaniei
Preşedintele PMP, Eugen Tomac, consideră că decizia coaliţiei PSD-PNL de a avea candidaţi separaţi la Primăria Capitalei reprezintă începutul „marii prăbuşiri a partidului unic”,...
Ludovic Orban: „O veste bună în acest spectacol grotesc al comasaţilor: Nicuşor Dan va câştiga un nou mandat la Primăria Capitalei”
Ludovic Orban, preşedintele Forţa Dreptei, afirmă, după decizia coaliţiei de a-l retrage pe medicul Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei, că se vede totuşi şi o veste...
#Sumudica suspendat Astra, #Astra CFR rezultat Liga 1, #Sumudica arbitraj Liga 1 , #Marius Sumudica