Sumudica, atacat de unul dintre jucatorii sai: E umilitor ce-a facut

Vineri, 17 Februarie 2017, ora 07:03

Marius Sumudica e pus la zid dupa prima mansa a confruntarii cu Genk, din 16-imile Europa League, chiar de catre unul dintre jucatorii sai de la Astra Giurgiu.

Tehnicianul giurgiuvenilor e criticat de catre Florin Lovin pentru ca l-a schimbat pe atacantul Sergiu Bus dupa numai 13 minute de la introducerea sa in teren.

Lovin, care a fost suspendat pentru intalnirea cu belgienii, considera ca Sumudica l-a umilit astfel pe Bus si ca n-ar fi trebuit sa procedeze niciodata in felul acesta.

"N-as face niciodata asa ceva, chiar daca ar fi gresit toate mingile. Nu as scoate un jucator inainte de pauza sau dupa ce l-am bagat pe teren. E umilitor fata de el si familia lui", a spus Lovin la Digi Sport.

"Schimbarea lui Bus a fost o greseala, iar Sumudica probabil ca nu a realizat. M-as simti foarte urat daca mi s-ar face asta", a continuat mijlocasul in varsta de 35 de ani.

Sergiu Bus a fost introdus in teren in minutul 63 al intalnirii dintre Astra si Genk, scor 2-2, insa a fost schimbat peste numai 13 minute, cu Nicoara.

Astra remizeaza spectaculos cu Genk in 16-imile Europa League

Mansa secunda a partidei dintre Astra si Genk va avea loc saptamana viitoare in Belgia.