Europa League: Astra obtine un egal superb pe terenul lui West Ham United

Joi, 30 Iulie 2015, ora 23:38
16453 citiri

Astra Giurgiu a terminat la egalitate cu West Ham United, scor 2-2, in prima mansa a turului trei preliminar din Europa League.

Formatia lui Marius Sumudica pastreaza sanse de calificare in play-off, dupa ce a revenit superb de la 0-2.

West Ham a marcat prima in aceasta partida, prin Eden Valencia, in minutul 23, iar Zarate a facut 2-0 in minutul 51.

Giurgiuvenii au profitat insa de eliminarea lui Collins din minutul 59 si au revenit in meci prin reusita lui Boldrin din minutul 71 si prin autogolul lui Ogbonna din minutul 82.

Mansa retur se va disputa joia viitoare, de la ora 21:00, la Giurgiu.

WEST HAM - ASTRA 2-2

90+4 - Final de meci!

90+2 - Arbitrul il elimina pe antrenorul lui West Ham.

90+1 - Lovin intra in locul lui Budescu.

90 - Payet vede cartonasul galben.

86 - Schimbare Astra: Dandea intra in locul lui Boldrin.

82 - GOL ASTRA! Giurgiuvenii reusesc egalarea dupa autogolul lui Ogbonna!

76 - Schimbare Astra: Florea intra in locul lui De Amorim.

71 - GOL ASTRA! Fernando Boldrin inscrie pentru giurgiuveni.

62 - Teixeira rateaza o sansa buna pentru Astra.

59 - Collins vede al doilea cartonas galben si este eliminat.

58 - Budescu vede cartonasul galben.

56 - Zarate suteaza din nou periculos, Lung intervine.

53 - Enache vede cartonasul galben.

51 - GOL WEST HAM! Zarate inscrie si face 2-0 pentru britanici!

48 - Lung intervine excelent la un sut al lui Payet.

46 - Se reia jocul!

45+2 - Pauza!

45 - Budescu suteaza, insa Adrian retine.

37 - Britanicii fac doua schimbari: intra Maiga si Burke, ies Valencia si O'Brien.

35 - Momente ceva mai bune pentru Astra, cu doua cornere ramase fara rezultat.

29 - O'Brien vede cartonasul galben.

27 - Payet suteaza pe langa poarta lui Lung jr.

23 - GOL WEST HAM! Eden Valencia deschide scorul din pasa lui Dmitri Payet!

21 - Sansa buna pentru Astra! Teixeira rateaza o sansa mare, cu un sut ce rateaza de putin tinta!

19 - Noble bate inca un corner, dar Astra respinge din nou.

17 - Inca un corner pentru West Ham, ramas din nou fara rezultat.

12 - Corner pentru gazde, giurgiuvenii reusesc sa respinga.

6 - Eder Valencia e surprins in ofsaid.

1 - A inceput meciul!

Info: Meciul incepe la ora 21:45 si nu este televizat in Romania

West Ham: Adrian - O'Brien, Collins, Ogbonna, Cresswell - Kouyate, Oxford, Noble - Payet - Zarate, Valencia

Rezerve: Spiegel, Burke, Nolan, Jarvis, Poyet, Maiga, Samuelsen

Astra: Lung - Queiros, Geraldo, Gaman, Morais - Seto, Boldrin - Enache, Teixeira, De Amorim - Budescu

Rezerve: Gavrilas, Oros, Dandea, Ricardo Alves, Florea, Lovin, Stan

West Ham a terminat in sezonul precedent pe locul 12 in Premier League.

Mansa retur va avea loc joia viitoare, de la ora 21:00, la Giurgiu.

Diana Șoșoacă spune că a fost filmată la duș: "Dacă nu-mi dau demisia din funcţie de senator vor da filmări intime"
Senatoarea Diana Șoșoacă susține că a primit amenințări și este hărțuită, cu scopul de a-și prezenta demisia. Ea pretinde chiar că e șantajată cu filmări compromițătoare cu ea,...
ICCJ dezbate contestația depusă de Alianţa Dreapta Unită, după ce Biroului Electoral Central a respins protocolul său de constituire
Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie va dezbate marţi contestaţia depusă de Alianţa Dreapta Unită la decizia Biroului Electoral Central de respingere a protocolului său de constituire....
#West Ham United Astra, #West Ham Astra Europa League, #West Ham Astra Live, #West Ham Astra direct , #meciuri