Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Antrenorul Astrei acuza dur arbitrajul dupa esecul cu CFR Cluj: Doar prin anii '70 am mai vazut asa ceva

Duminica, 07 Octombrie 2018, ora 08:04
4685 citiri

Gigi Multescu, antrenorul celor de la Astra Giurgiu, a avut o reactie dura dupa esecul echipei sale in fata celor de la CFR Cluj, scor 1-2, sambata seara, in runda curenta de Liga 1, dupa ce gazdelor li s-a anulat discutabil un gol in minutul 2, de catre arbitrul Hategan.

In minutul 2 al partidei de la Giurgiu, Llullaku a inscris cu capul la capatul unui corner, dar centralul Ovidiu Hategan din Arad a luat hotararea sa anuleze golul, considerand ca atacantul albanez l-a jenat in saritura pe portarul Arlauskis.

Liga 1: CFR Cluj a castigat la Giurgiu

"Ne-am confruntat cu atatea probleme. De parca totul nu era de ajuns, ne-am trezit si cu gol anulat in primele minute. Am castigat doua meciuri la rand intr-o maniera categorica, apoi au inceput problemele noastre, in special cele legate de accidentari. Hategan a incercat sa fie perfectionist, am mai vazut asta prin anii '70, sa iei o decizie, apoi sa o intorci. Sigur deranjam pe cineva, am spus-o inca de etapa trecuta", au fost vorbele lui Multescu, imediat dupa partida, pentru televiziunea de sport DigiSport TV.

CFR Cluj s-a apropiat la doar un punct de liderul FCSB dupa acest succes, 20 fata de cele 21 de puncte ale ros-albastrilor, care au insa un meci in minus de disputat, duminica seara de la 21 cu Concordia Chiajna, meci LIVE pe Ziare.com.

D.A.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Multescu acuza dur arbitraj esec Astra, #Multescu despre erori arbitraj Hategan CFR , #stiri Astra Giurgiu