Astra produce marea surpriza si se califica in grupele Europa League

Joi, 25 August 2016, ora 23:38
59129 citiri

Astra Giurgiu s-a calificat in grupele Europa League dupa ce s-a impus pe terenul britanicilor de la West Ham United, scor 1-0. In prima mansa, scorul a fost egal, 1-1.

Este pentru al doilea an consecutiv cand Astra ii elimina pe britanici din Europa League.

Dupa o jumatate de ora in care englezii au dominat jocul, Astra a inceput sa prinda curaj si a fost tot mai prezenta in jumatatea adversa.

Giurgiuvenii au reusit chiar sa puna stapanire pe joc, iar cu un minut inainte de pauza au deschis scorul.

Daniel Niculae a pasat excelent catre Teixeira, iar acesta a marcat cu un sut plasat, langa bara.

West Ham a fortat egalarea in partea secunda, insa Silviu Lung a prins o zi de exceptie si a scos tot ce a fost pe poarta.

Astra s-a calificat astfel in grupele Europa League si reuseste sa-si ofere un balon de oxigen datorita sumelor de bani ce vor veni de la UEFA.

Campioana isi va afla adversarele din grupele Europa League vineri de la ora 14:00.

WEST HAM - ASTRA 0-1

90+5 - Final de meci! Astra se califica in grupele Europa League!

90+3 - Byram vede cartonasul galben.

90+1 - Antonio vede cartonasul galben.

90 - 5 minute suplimentare.

88 - Schimbare Astra: Florea intra in locul lui Lovin.

87 - Oros are o interventie de zile mari si scoate un gol ca si facut.

83 - Astra reuseste sa iasa din propria jumatate dupa cateva minute de presiune intensa.

77 - Lung scoate in corner la un sut din lovitura libera al lui Valencia!

75 - Schimbare Astra: Stan intra in locul lui Ionita.

73 - Ce ocazie!!! Lung scoate incredibil la un sut din sapte metri!

72 - Valencia trimite cu capul pe langa poarta dupa o centrare din partea stanga.

69 - Silviu Lung vede cartonasul galben pentru trageri de timp.

61 - Schimbare West Ham: Fletcher intra in locul lui Calleri.

60 - Kouyate suteaza din afara careului pe langa poarta.

58 - Schimbare Astra: Oros intra in locul lui Niculae.

54 - Ce ocazie!!! Calleri trimite cu capul langa bara, dar Lung intervine si scoate incredibil!

52 - Lung retine bine la o lovitura de cap ce se ducea spre vinclu.

49 - Alibec cade in careu si cere penalti, dar jocul continua. Decizie corecta.

46 - Se reia jocul!

46 - Schimbare West Ham: Valencia intra in locul lui Nothveit.

45+1 - Pauza!

45 - Info: La acest scor, Astra e calificata.

45 - GOOOOOOOOOOOL ASTRA!!! Giurgiuvenii pleaca pe contraatac, iar Teixeira inscrie cu un sut plasat langa bara!!!

43 - Astra a inceput sa domine copios in ultimele minute.

36 - Alibec s-a lovit la genunchi si primeste ingrijiri medicale.

32 - Kouyate trimite cu capul mult peste poarta din sase metri.

28 - Reid vede cartonasul galben.

24 - Astra reuseste in ultimele minute sa se apere mai avansat, dupa un start avantat din partea celor de la West Ham.

20 - Geraldo blocheaza bine la un atac ce putea deveni periculos al gazdelor.

15 - Lung intervine excelent la un sut din afara careului pe care scria gol, trimis de Obiang.

9 - Mare ocazie a englezilor! Calleri ramane singur cu Lung, dar nu reuseste sa inscrie. Era si in pozitie de ofsaid nesemnalizata.

7 - Alibec suteaza mult peste poarta din afara careului.

3 - Morais trage de la mare distanta direct in bratele portarului.

1 - A inceput meciul!

Info: Partida incepe la ora 21:45

West Ham: Randolph - Byram, Reid, Ogbonna, Burke - Nordtveit - Tore, Obiang, Kouyate, Antonio - Calleri

Rezerve: Adrian, Valencia, Collins, Fletcher, Oxford, Browne, Diangana

Astra: Lung - Sapunaru, Geraldo, Fabricio, Morais - Lovin, Seto - Ionita, Teixeira, Niculae - Alibec

Rezerve: Gavrilas, Raileanu, Florea, Moise, Oros, Stan, Balaure

In prima mansa, cele doua formatii au terminat la egalitate, scor 1-1.

Partida este televizata de Eurosport.

Tragerea la sorti a grupelor Europa League va avea loc vineri, de la ora 14:00, in direct pe Ziare.com.

Ciolacu anunță că întrerupe orice comunicare cu Piedone: "Îi urez succes"
Marcel Ciolacu a tăiat orice cale de comunicare cu Cristian Popescu Piedone. Președintele PSD a declarat joi, 25 aprilie, că nu va mai exista niciun dialog și nicio ofertă pentru Piedone....
Președintele PSD Sector 1 o vede pe Clotilde Armand la pușcărie: ”Și-a dat bani necuveniţi tocmai din bugetul unui proiect anticorupţie”
Preşedintele PSD Sector 1, Petre Florin Manole, a transmis joi, 25 aprilie, că primărița Clotilde Armand are „un drum scurt și previzibil de când a fost prinsă cu mâna-n bugetul local”....
#West Ham Astra, #West Ham Astra Live, #West Ham Astra direct, #televizare West Ham Astra , #stiri Astra Giurgiu