Liga 1: Astra s-a distrat in etapa a 30-a

Duminica, 03 Mai 2015, ora 17:48
3854 citiri

Astra Giurgiu a castigat clar, scor 3-1, intalnirea disputata duminica in deplasare la Ceahlaul Piatra Neamt, in etapa a 30-a a Ligii 1.

Giurgiuvenii au dominat in totalitate partida si au obtinut o victorie confortabila, chiar daca inainte cu un sfert de ora de finalul partidei scorul era egal.

Golurile oaspetilor au fost reusite de Ichim (min.13), cu un autogol cum rar vezi, Budescu (min.76) si Fatai (min.85). De partea cealalta, a marcat Sialmas in minutul 73.

A doua victorie din tot atatea partide disputate de Astra cu Marius Sumudica pe banca tehnica.

Dupa acest succes, Astra a urcat pe locul 4, cu 47 de puncte. De partea cealalta, Ceahlaul ramane pe locul 17, cu 24 de puncte si sanse extrem de mici de a se mai salva de la retrogradare.

Liderul PSD îi răspunde lui Clotilde Armand: ”Să-și ia un avocat bun”
Premierul Marcel Ciolacu a reacţionat joi, 25 aprilie, la declaraţiile primarului Sectorului 1, Clotilde Armand, transmiţându-i acesteia să îşi ia un avocat bun pentru că ”a încălcat...
Nicușor Dar îl provoacă pe Piedone la o dezbatere electorală. Răspunsul ironic al Primarului Capitalei după ce AUR l-a amenințat cu plângerea penală
Primarul general al Capitalei, Nicuşor Dan, a declarat joi, 25 aprilie, că aşteaptă de la contracandidatul său Cristian Popescu Piedone un răspuns în ce priveşte participarea la o dezbatere...