Vesti proaste pentru Astra! Dinamo Zagreb isi continua forma buna

Duminica, 14 Septembrie 2014, ora 12:47
1642 citiri

Astra Giurgiu primeste in continuare vesti proaste, dupa ce sambata seara a pierdut in campionat cu CFR Cluj, scor 1-4 in deplasare, in etapa curenta de Liga I.

In ceea ce priveste urmatorul adversar, Dinamo Zagreb in Europa League, in primul meci al fazei grupelor, croatii sunt in mare forma, ei castigand ultimul meci din Croatia, scor 2-0 cu Istra.

Ei se mentin pe primul loc in Croatia dupa acest succes din etapa cu numarul 8. Henriquez (minutul 48) si Wilson (minutul 76) au marcat golurile gazdelor.

Iata formula de joc a lui Dinamo: Eduardo - Ivo Pinto, Sigali, Simunici, Pivarici - Ademi, Machado (Andrijasevici '66), Corici (Henriquez '46) - Wilson (Vukojevici '78), Antolici, Cop.

Meciul dintre Dinamo Zagreb si Astra va avea loc joi, de la ora 20, in direct pe Ziare.com.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#dinamo zagreb victorie croatia, #atentie astra zagreb victorie, #dinamo zagreb bate istra croatia , #stiri Astra Giurgiu