Astra scoate un punct la Medias la debutul lui Rednic

Duminica, 01 Aprilie 2012, ora 17:52
1440 citiri

Astra Ploiesti se intoarce cu un punct din deplasarea de la Medias, prahovenii remizand cu Gaz Metan, scor 0-0, la primul meci al lui Mircea Rednic in calitate de antrenor in orasul "aurului negru".

Intalnirea de la Medias a inceput cu o mare ocazie a gazdelor, Silviu Lung junior reusind sa scoata in extremis un balon trimis bine cu capul de Frasinescu. Ploiestenii au replicat imediat, insa Stan a trimis la o palma de bara cu un sut din interiorul careului.

A urmat o perioada de acalmie in joc, insa Fatai putea deschide scorul in finalul primei reprize, cand a trimis nu departe de poarta lui Plesca din unghi.

Partea secunda a inceput la fel ca prima, Vitinho ratand de putin golul cu o lovitura de cap "scoasa" spectaculos de Lung jr. Dupa scenariul din prima repriza, Astra a ratat la randul ei mari oportunitati, prin Takayuki Seto si Fatai

Pana la final mai merita remarcat doar Bawab, iordanianul avand sansa de a inscrie in minutul 76, atunci cand a trimis peste transversala portii lui Lung.

Scor final, Gaz Metan - Astra 0-0.

Echipele:

GAZ METAN: Plesca - Frasinescu, Lazar, Ciuca, Buzean - Todea (cpt), Nicandro - Roman, Tahar, Petre - Vitinho.

Antrenor: Cristian Pustai.

Rezerve: Buchta - Munteanu, Bawab, Dudita, Muth, Vukadinovic, Gheorghe.

ASTRA: Lung jr - Barboianu, Gaman, Oprsal, Morais - Seto (cpt), Patrascu - Stan, Bajenaru, William - Fatai.

Antrenor: Mircea Rednic.

Rezerve: Grigore - Ricardo, Vadrariu, Ologu, Rusu, Oravec, Fl. Patrascu.

Intrarea în Schengen pune sub lupă corupția din România: “Iar ne-a prins ninsoarea nepregătiți”
România intră în spațiul Schengen doar pe cale maritimă și aeriană, la finalul lunii martie 2024. Aderarea va stimula turismul și comerțul și va consolida piața internă. Pe de altă...
„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
#astra remiza gaz metan, #gaz metan egal astra, #rednic debut astra ploiesti , #Liga I