International a invins-o la limita pe Astra Ploiesti

Duminica, 25 Octombrie 2009, ora 17:54
385 citiri

International Curtea de Arges a castigat duminica, scor 2-1, intalnirea jucata pe teren propriu cu Astra Ploiesti, din etapa a 11-a a Ligii I.

Primul gol al partidei a fost reusit de gazde, prin Itu, in minutul 8. Acesta a trimis mingea in poarta cu o lovitura de cap.

Golul doi al partidei a fost marcat tot in prima repriza, dar de oaspeti. In minutul 42, jucatorul imprumutat de la Dinamo, argentinianul Miranda, a inscris cu un sut din apropiere.

Victoria gazdelor a fost adusa de Vezan (min.76), cu un sut excelent de la peste 30 de metri. Sunt primele puncte obtinute de argeseni pe teren propriu in aceasta editie a Ligii I.

In urma acestei victorii, gazdele au ajuns la 15 puncte acumulate in acest sezon. De partea cealalta, ploiestenii raman la cota 12.

Etapa urmatoare, International se va deplasa la Vaslui, in timp ce Astra va primi vizita celor de la Ceahlaul Piatra Neamt.

Ciucă: Sebastian Burduja va convinge "un segment de electoral nehotărât" în cursa pentru Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a declarat, marţi, 23 aprilie, că Sebastian Burduja, candidatul liberal pentru Primăria Capitalei, este opţiunea care dă speranţe celor care nu s-au...
Prima reacție a lui Cătălin Cîrstoiu după ce PNL și PSD au decis retragerea sa din cursa pentru Primăria București: ”Am fost supus unor atacuri”
Cătălin Cîrstoiu a avut marţi, 23 aprilie, pe rețelele sociale, prima reacţie după ce PSD şi PNL au renunţat la candidatura sa la Primăria Capitalei, precizând că nu a luat decizia de...