Remiza dramatica intre FCM Targu Mures si Astra

Vineri, 09 Septembrie 2011, ora 20:55
1491 citiri

FCM Targu Mures si Astra Ploiesti au remizat dramatic, scor 2-2, in primul meci din etapa a 6-a a Ligii 1. Ultimele doua goluri ale intalnirii au fost marcate in prelungiri.

Gazdele de la Targu Mures au inceput mai bine jocul de vineri seara si, dupa jumatate de repriza au reusit sa deschida scorul prin Florin Dan, al carui sut magnific de la 30 de metri l-a lasat masca pe Lung junior.

Fostul portar al Craiovei si-a salvat echipa 10 minute mai tarziu, cand a reusit sa pareze incredibil un sut al lui Astafei, scapat bine pe contraatac.

Prahovenii au restabilit egalitatea in minutul 63, atunci cand Gaman a marcat primul sau gol pentru Astra dupa o gafa in lant a defensivei muresene. Spre final, stadionul a fost redus la tacere de o accidentare groaznica, Astafei ajungand la spital dupa o ciocnire violenta cu Tiganasu.

FCM Targu Mures a dat lovitura in prelungiri, atunci cand Lung jr. nu a putut retine sutul lui Bumba iar veteranul Ilyes a trimis in plasa. Cele 10 minute de prelungire dictate dupa accidentarea lui Astafei au adus atacuri dezlantuite ale oaspetilor, care au reusit pana la urma sa egaleze in minutul 99, prin N'Doye.

FCM Tg Mures: Albut - E. Nicu, D. Matei, Ghionea, L. Szilagyi - Astafei, Issa Ba, Ilyes, Fl. Dan - Cavalli, Ruiz

Rezerve: Balauru, Gugu, Sg. Bus, Iencsi, Goge, Topici, Bumba

Astra: S Lung Jr - Matel, Gaman, Bruno Miguel, Junior Morais - Stratila, Takayuki, N'Doye, Bajenaru - Udoji, Miranda

Rezerve: C. Lungu, Tiganasu, C. Matei, Mihalache, L. Goian, Al. Stan, Fatai

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#remiza Targu Mures Astra, #NDoye gol astra, #egal Astra targu mures, #rezultate Liga 1 , #Liga I