Niculae: Am stiut ca vom invinge Rapidul

Joi, 18 Martie 2010, ora 22:54
1140 citiri

Patronul celor de la Astra Ploiesti, omul de afaceri Ioan Niculae, spune ca partida cu Rapid una dificila, insa marturiseste ca se astepta ca elevii lui Nicolo Napoli sa invinga.

"Am sperat la acest succes, dar nu ma asteptam. Imi pare rau ca am pierdut cele doua puncte de la Iasi. Suntem pe calea cea buna. Am inceput sa aratam ca o echipa, se vede mana antrenorului. Speram ca o sa dam gol, dar a fost greu meciul. Dupa primul sfert de ora al reprizei a doua am stiut ca vom invinge.

Imi pare rau ca Stratila nu a dat gol la acea faza, dar am castigat, nu mai conteaza. Rapidul a jucat sub presiune si acesta a fost cel mai bun atu al Astrei. Rapidul a fost cel putin la nivelul echipei Astra. Oricine poate lua campionatul. Eu sper ca Dinamo sa ia campionatul, pentru ca sunt prieteni cu ei. Cu mai multa munca, ne putem apropia de locurile europene", a spus Niculae la Digi TV.

Astra Ploiesti a reusit surpriza etapei 22 din Liga 1 invingand Rapidul chiar pe Giulesti cu scorul de 1-0, unicul gol fiind marcat de Liviu Ganea.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
#ioan niculae, #Niculae patron Astra, #Astra Ploiesti victorie Rapid , #Nicolo Napoli