Antrenorul lui Atletico Madrid, gesturi obscene in timpul victoriei cu Juventus din Champions League

Joi, 21 Februarie 2019, ora 07:52
5056 citiri

Antrenorul lui Atletico Madrid nu a iesit in evidenta doar cu schimbarile din repriza secunda a meciului cu Juventus, modificari ce au adus pana la urma victoria echipei sale, ci si cu un gest obscen.

Imediat dupa ce Gimenez a deschis scorul, in minutul 78, Simeone s-a intors spre tribune si s-a bucurat intr-un mod aparte, tinandu-se de zona intima.

Intrebat dupa partida ce anume semnifica acest gest obscen, tehnicianul a explicat ca nu a incercat sa jigneasca pe cineva, ci doar sa arate ca a avut... curaj atunci cand a trimis in teren anumiti jucatori.

"Sa ii folosesc pe Costa si pe Koke dupa o luna in care n-au jucat... trebuia sa am curaj pentru asta si am aratat ca am avut", a spus Simeone.

Atletico Madrid s-a impus cu 2-0 in fata celor de la Juventus in mansa tur a optimilor de finala din Champions League si are acum prima sansa la calificarea in sferturi.

Liderul PSD îi răspunde lui Clotilde Armand: ”Să-și ia un avocat bun”
Premierul Marcel Ciolacu a reacţionat joi, 25 aprilie, la declaraţiile primarului Sectorului 1, Clotilde Armand, transmiţându-i acesteia să îşi ia un avocat bun pentru că ”a încălcat...
Nicușor Dan îl provoacă pe Piedone la o dezbatere electorală. Răspunsul ironic al Primarului Capitalei după ce AUR l-a amenințat cu plângerea penală
Primarul general al Capitalei, Nicuşor Dan, a declarat joi, 25 aprilie, că aşteaptă de la contracandidatul său Cristian Popescu Piedone un răspuns în ce priveşte participarea la o dezbatere...
#Simeone Atletico Juventus, #Simeone gest obscen, #Atletico victorie Juventus , #Champions League