Falcao, performanta incredibila in Spania (Video)

Luni, 10 Decembrie 2012, ora 09:24
2661 citiri

Lionel Messi nu este singurul fotbalist care a stabilit un record in ultima etapa din Spania. Columbianul Radamel Falcao a egalat duminica un record vechi de zece ani.

Prolificul atacant al formatiei Atletico Madrid a marcat nu mai putin de cinci goluri in partida pe care gruparea din capitala Spaniei a castigat-o zdrobitor cu Deportivo la Coruna, scor 6-0.

Falcao si-a inceput show-ul in minutul 28, la scorul de 1-0 pentru formatia sa, iar pana in minutul 71 a marcat toate cele cinci goluri din tot atatea suturi pe spatiul partii.

Astfel, columbianul a devenit primul jucator din Primera Division care marcheaza cinci goluri intr-un singur meci in ultimii zece ani, dupa ce Fernando Morientes (Real Madrid) reusea aceasta performanta in 2002.

Messi a doborat recordul marelui Gerd Muller

Cu 16 goluri in acest sezon, Falcao ocupa locul secund in clasamentul golgheterilor, fiind depasit de Lionel Messi (23 goluri).

C.F.

Ludovic Orban: „O veste bună în acest spectacol grotesc al comasaţilor: Nicuşor Dan va câştiga un nou mandat la Primăria Capitalei”
Ludovic Orban, preşedintele Forţa Dreptei, afirmă, după decizia coaliţiei de a-l retrage pe medicul Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei, că se vede totuşi şi o veste...
Piedone, despre „mazilirea doctorului Cârstoiu” de către Coaliție: „Blat politic prin care PSD şi PNL îl susţin pe Nicuşor Dan”
Candidatul PUSL la Primăria Capitalei, Cristian Popescu Piedone, a declarat marţi, 23 aprilie, că mazilirea doctorului Cârstoiu este blat politic prin care PSD şi PNL îl susţin pe Nicuşor...
#Falcao record Spania, #Falcao Atletico Madrid, #Falcao goluri Atletico , #Primera Division