Atletico Madrid, un nou pas gresit in La Liga

Duminica, 21 Septembrie 2014, ora 11:30
1782 citiri

Campioana Spaniei, Atletico Madrid, nu are un start excelent de sezon in actuala stagiune din Spania, echipa lui Simeone remizand sambata seara cu Celta Vigo, scor 2-2.

La cateva ore dupa ce marea rivala Real a castigat lejer la Deportivo, scor 8-2, Atletico nu a putut tine pasul si s-a incurcat acasa cu Celta, scor 2-2.

Miranda si Godin au punctat pentru campioni, dar asta dupa ce Pablo Hernandez deschidea scorul in minutul 19 pentru Vigo. Egalarea Celtei a venit in minutul 53, prin Nolito, din penalti.

Dupa 4 etape consumate, Atletico este pe 2 in Spania, cu 8 puncte, avand 2 victorii si 2 remize pana acum. Barcelona are 9 puncte si un joc mai putin disputat, care va avea loc duminica de la 22, la Levante.

Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
Kelemen Hunor, atac la PSD și PNL: "Cu chiu cu vai, au găsit un candidat comun şi acum îl abandonează. O bâlbâială politică de neiertat"
Retragerea candidatului coaliţiei PSD - PNL pentru Primăria Capitalei reprezintă o "bâlbâială politică de neiertat", consideră Kelemen Hunor, preşedintele UDMR. "Este o situaţie din...
#atletico madrid nou pas gresit, #atletico egal celta vigo, #cronica spania atletico celta vigo , #stiri Atletico Madrid