01 Februarie 2016 - Volei feminin/ Divizia A1: A debutat Zarkova

Unic Piatra Neamt - Stiinta Bacau 0-3 (-17, -22, -15)

29 Ianuarie 2016 - Volei feminin/ Divizia A1: Studentele, cu prima sansa

Unic Piatra Neamt- Stiinta Bacau (duminica, ora 14.00)

31 Ianuarie 2016 - Volei feminin: Stiinta Bacau a castigat partida cu Unic Piatra Neamt

Stiinta Bacau a castigat duminica, la Piatra Neamt, partida cu Unic, din cadrul etapei a XIII-a a Diviziei A1 de volei feminin.

01 Februarie 2016 - Stiinta Bacau a castigat partida cu Unic, din cadrul etapei a XIII-a a Diviziei A1 de volei feminin

Stiinta Bacau a castigat duminica, la Piatra Neamt, partida cu Unic, din cadrul etapei a XIII-a a Diviziei A1 de volei feminin. Partida a avut loc la mai putin de 48 de ore dupa ce echipa bacauana a

17 Octombrie 2015 - Stiinta - Unic Piatra Neamt 3-0

Stiinta Bacau a castigat primul meci sustinut pe teren propriu in editia 2015-2016 a Diviziei A1 de volei feminin. Echipa bacauana s-a impus in fata "vecinelor" de la Unic Piatra Neamt cu 3:0 (25-11,

15 Octombrie 2015 - Volei feminin: Stiinta Bacau - Unic Piatra Neamt. Primul meci acasa

Detinatoarea Cupei Romaniei la volei feminin, Stiinta Bacau, va disputa primul meci pe teren propriu din editia 2015-2016 a Diviziei A1 sambata, 17 octombrie, de la ora 17, la Sala Sporturilor. Dupa

11 Noiembrie 2013 - Volei (f), Div. A1 / Stiinta Bacau - Unic Piatra-Neamt 3:0 (16, 15, 3) Record de eficienta

Doar in prima treime a primului set situatia pe tabela a fost echilibrata, cu 11:10 pentru oaspete. A urmat o serie de noua servicii cu punct pentru Stiinta (Sabina Miclea a repus mingea in joc) si

06 Septembrie 2013 - Campioana va incepe amicalele la Blaj

De vineri, Stiinta Bacau participa la Cupa Blajului, alaturi de echipa locala Volei Alba, Unic Piatra-Neamt si CSU Medicina Tg. Mures.

12 Septembrie 2013 - Volei (f) Unic Piatra-Neamt, adversara Stiintei inainte de turneul de la Belgrad

Inainte de a pleca la Belgrad, pentru a participa la turneul organizat de renumitul club Steaua Rosie, Stiinta Bacau va disputa o partida amicala pe propriul teren, cu Unic Piatra-Neamt.

28 Februarie 2013 - Volei feminin / Victorie de trei puncte pentru "studente"

Stiinta Bacau - Unic Piatra Neamt 3-0 (25-11, 25-23, 25-12)

10 Martie 2012 - Volei feminin Stiinta Bacau - Unic Piatra Neamt 3:0

In ultimul meci disputat pe teren propriu in Divizia A1 de volei feminin, Stiinta Bacau a invins Unic Piatra Neamt cu 3:0 (23, 18, 9).

08 Martie 2012 - Volei feminin / Divizia A1: Cu Lugojul in play-off

Stiinta Bacau - Unic Piatra Neamt 3-0 (25-23, 25-18, 25-9)

06 Ianuarie 2012 - Volei feminin / Divizia A1: Derby-ul etapei si al Moldovei

Unic Piatra Neamt - Stiinta Bacau (sambata, ora 17.00)

09 Ianuarie 2012 - Volei feminin / Divizia A1: Semne bune anul are

Unic Piatra Neamt - Stiinta Bacau 0-3 (18-25, 18-25, 21-25)

02 Aprilie 2011 - Volei feminin // Stiinta Bacau - Unic Piatra Neamt 3:0

In primul meci din turneul play-off ce decide finalista campionatului Diviziei A1, voleibalistele de la Stiinta Bacau au fost peste adversarele de la Unic Piatra Neamt.

14 Octombrie 2010 - Volei feminin/ Stiinta lupta pentru a treia Cupa Romaniei din istoria sa

In seara aceasta, de la ora 20.00, Stiinta Municipal Bacau va juca impotriva invingatoarei dintre Unic Piatra-Neamt si CSU Medicina Tg. Mures, in sferturile de finala ale Cupei Romaniei. Echipa

13 Februarie 2010 - Volei feminin, Divizia A1 / Unic Piatra-Neamt - Stiinta Bacau (sambata, ora 16.00)

Absolut intotdeauna a fost o mare tensiune la meciurile dintre cele doua formatii vecine geografic, devenite rivale tocmai datorita acestei apropieri. Desigur, de-a lungul vremii Stiinta Bacau a

15 Februarie 2010 - Volei feminin, Divizia A1 / Unic Piatra-Neamt - Stiinta Bacau 2:3 (-17, 18, 18, -23, -10)

Asteptarile cunoscatorilor au fost implinite: Stiinta Bacau a avut la Piatra-Neamt un meci foarte greu, dar a izbutit sa se impuna. Statistica nu va mai tine cont de drama prin care a trecut echipa

12 Februarie 2010 - Volei feminin / Divizia A1: Vecini, adica dusmani - Unic Piatra Neamt - Stiinta Bacau (sambata, ora 16.00)

Rivalitate acerba

15 Februarie 2008 - Victorie fara nemotii

- Stiinta Bacau - Unic Piatra Neamt 3-0. VOLEI-FEMININ- CHALLENGE CUP: In primul meci al sferturilor de finala ale Challenge Cup dintre Stiinta Bacau si Unic Piatra Neamt, disputat aseara la Sala

18 Februarie 2008 - Dus foarte rece pentru trupa lui Grapa

- CSU Metal Galati - Stiinta Bacau 3:0 (14, 12, 20)VOLEI FEMININ - DIVIZIA A1: Dupa foarte buna evolutie de joi din meciul cu Unic Piatra Neamt, voleibalistele de la Stiinta Bacau au facut un pas

12 Februarie 2008 - Doua meciuri tari pentru Stiinta in aceasta saptamina

VOLEI FEMININ - DIVIZIA A1: Joi, 14 februarie 2008, Stiinta Bacau va juca in mansa I a sferturilor de finala ale Challenge Cup cu Unic Piatra Neamt, pe teren propriu (ora 19). Simbata, Stiinta va

26 Februarie 2008 - Stiinta a tinut din nou Unic-ul la respect

- Stiinta Bacau - Unic Piatra Neamt 3:0 (19, 23, 18)VOLEI FEMININ - DIVIZIA A1: Circa 600 de spectatori au ramas ieri in Sala Sporturilor din Bacau dupa meciul de handbal pentru a le felicita si

26 Februarie 2008 - Doua meciuri tari pentru Stiinta in aceasta saptamina

05 Martie 2008 - Stiinta s-a calificat in Final Four al Challenge Cup!

- Unic Piatra Neamt - Stiinta Bacau 3:2 (19, -24, -31, -21, 11) - Stiinta a cistigat setul de aur (suplimentar) cu 15-12 VOLEI FEMININ EUROPEAN: Stiinta Bacau a realizat aseara cea mai mare

05 Martie 2008 - Pregatiri pe "ultima suta" ale Stiintei pentru calificarea in Final Four

VOLEI FEMININ CHALLENGE CUP: Stiinta Bacau mai are o zi si jumatate pina la meciul retur din sferturile de finala ale Challenge Cup cu Unic Piatra Neamt, unul care va avea loc miine seara, de la ora

05 Martie 2008 - Ziua indragostitelor de performanta

Stiinta Bacau - Unic Piatra Neamt 3:0 (21, 22, 18)VOLEI FEMININ - CHALLENGE CUP: Stiinta Bacau a facut un meci mare joi seara in compania Unic-ului Piatra Neamt in meciul tur din sferturile de finala

12 August 2008 - Stiinta organizeaza turneu

VOLEI FEMININ - DIVIZIA A1: La sfirsitul saptaminii trecute, Stiinta Bacau a sustinut trei meciuri de verificare la Piatra Neamt, doua cu echipa locala Unic si unul cu Penicilina Iasi. Stiinta a

21 Februarie 2008 - Ziua indragostitelor de performanta

20 Februarie 2008 - Pregatiri pe "ultima suta" ale Stiintei pentru calificarea in Final Four