Înapoi la listarea arhivei

19 Aprilie 2014 - Fotbal. Liga a III-a. Metalurgistul Cugir - FC Municipal Baia Mare 1-0 (1-0)

In prima etapa de Play Off, FCM Baia Mare a evoluat la Metalurgistul Cugir. Victoria a revenit gazdelor cu 1-0, prin golul inscris de Itu inca din minutul 14. In celelalte doua intalniri din Play

19 Aprilie 2014 - Doi barbati si un minor, suspecti in omorul de la Dragomiresti, au fost trimis in judecata. Au crezut ca scapa aruncand cadavrul

Purtatorul de cuvant din cadrul Parchetului de pe langa Tribunalul Maramures este imputernicit sa aduca la cunostinta opiniei publice urmatoarele: Procurori ai Parchetului de pe langa Tribunalul

19 Aprilie 2014 - HANDBAL. Meci amical: "U" Jolidon Cluj Napoca - HCM Baia Mare: 25-31 (15-17)

HCM Baia Mare a invins, in deplasare, cu 31-25 (17-15), pe "U" Jolidon Cluj, intr-un ultim meci de pregatire inaintea participarii la Cupa Romaniei. Oaspetele s-au aflat la conducere pe tot parcursul

19 Aprilie 2014 - Hramul bisericii monument din Muzeul Satului

Muzeul Judetean de Etnografie si Arta Populara Baia Mare impreuna cu autoritatile implicate in promovarea culturii traditionale ii invita pe credinciosii baimareni sa ia parte la sarbatoarea hramului

19 Aprilie 2014 - Accident de circulatie pe bulevardul Bucuresti din Baia Mare. Un biciclist a fost grav ranit VIDEO

Echipajele de prim ajutor dar si cele ale politiei au fost solicitate in urma cu cateva minute sa intervina la un accident de circulatie. Evenimentul rutier a avut loc pe bulevardul Bucuresti din