stiinta explorari baia mare

vezi toate articolele pe aceeasi tema
VOLEI. Divizia 1: Stiinta Bacau - Stiinta Explorari Baia Mare: 1-3 (18, -18, -21, -16)

VOLEI. Divizia 1: Stiinta Bacau - Stiinta Explorari Baia Mare: 1-3 (18, -18, -21, -16)

Stiinta Explorari a jucat in cadrul etapei a 11-a a campionatului Diviziei A1, ultima a turului, in deplasare cu Stiinta Bacau. Partida de sambata se anunta foarte grea, mai ales ca s-a disputat si in deplasare. Echipa gazda avea doua succese la rand cu Caransebes si in deplasare la Piatra Neamt mai mult


Sambata, 03 Decembrie 2016, ora 17:15

VOLEI. Divizia A1: Banatul Caransebes - Stiinta Explorari Baia Mare: 3-2 (22, -18, 21, -18, 13)

VOLEI. Divizia A1: Banatul Caransebes - Stiinta Explorari Baia Mare: 3-2 (22, -18, 21, -18, 13)

Stiinta Explorari nu poate trece, se pare, pragul de mediocritate in acest sezon. A pierdut 3-2 la Caransebes, dupa un meci pe care il putea castiga cu 3-1 sau chiar cu 3-2, dar a avut cate o cadere neverosimila in seturile 3 si 5. Nici Caransebes nu este cine stie ce echipa, dar aceste "amanunte" mai mult


Sambata, 26 Noiembrie 2016, ora 19:46

ACUM VINE GREUL - Stiinta Explorari Baia Mare, prima semifinalista a Cupei Romaniei la volei masculin

ACUM VINE GREUL - Stiinta Explorari Baia Mare, prima semifinalista a Cupei Romaniei la volei masculin

ACUM VINE GREUL Dupa ce ieri s-au impus in prima mansa din sferturi, cu 3-0 in fata echipei VCM LPS Piatra Neamt, elevii antrenorilor Marius Botea si Sorin Pop au castigat si mansa a doua cu acelasi scor 3-0, ambele jocuri disputandu-se in Baia Mare.

Luni seara , in partida tur din sferturile Cupei mai mult


Marti, 22 Noiembrie 2016, ora 22:15

VOLEI. Divizia A1: Stiinta Explorari Baia Mare - CSM Bucuresti: 3-1 (16, -22, 24, 23)

VOLEI. Divizia A1: Stiinta Explorari Baia Mare - CSM Bucuresti: 3-1 (16, -22, 24, 23)

Dupa cinci infrangeri consecutive, au venit trei victorii consecutive pentru Stiinta Explorari si echipa noastra urca pe locul 7 in clasament, dar inca la distanta mare de primele sase pozitii. Meciul cu CSM Bucuresti n-a fost nici pe departe usor, dimpotriva, si tocmai de aceea este foarte bine ca mai mult


Sambata, 19 Noiembrie 2016, ora 20:22

ISI DORESC VICTORIA - Stiinta Explorari Baia Mare intalneste sambata CSM Bucuresti

ISI DORESC VICTORIA Victorie impotriva echipei CSM Bucuresti. Asta isi doresc voleibalistii de la Stiinta Explorari Baia Mare in cadrul celei de-a VIII-a etapa a diviziei A1. Partida dintre cele doua echipe va avea loc maine, 19 noiembrie, cu incepere de la ora 18:00.

ISI DORESC VICTORIA Meciul se mai mult


Vineri, 18 Noiembrie 2016, ora 15:00

AU RECIDIVAT - Stiinta Explorari Baia Mare a castigat in deplasare la Universitatea Cluj

AU RECIDIVAT - Stiinta Explorari Baia Mare a castigat in deplasare la Universitatea Cluj

AU RECIDIVAT Stiinta Explorari a obtinut azi a doua victorie consecutiva din acest campionat, prima in deplasare. Baimarenii au castigat la mare lupta partida cu Universitatea, echipa care a pus mari probleme jucatorilor antrenati de Marius Botea si Sorin Pop.

Aflati pe locul 10 al clasamentului, mai mult


Sambata, 12 Noiembrie 2016, ora 23:53

AU RECIDIVAT - Stiinta Explorarii Baia Mare a castigat in deplasare la Universitatea Cluj

AU RECIDIVAT - Stiinta Explorarii Baia Mare a castigat in deplasare la Universitatea Cluj

AU RECIDIVAT Stiinta Explorari a obtinut azi a doua victorie consecutiva din acest campionat, prima in deplasare. Baimarenii au castigat la mare lupta partida cu Universitatea, echipa care a pus mari probleme jucatorilor antrenati de Marius Botea si Sorin Pop.

Aflati pe locul 10 al clasamentului, mai mult


Sambata, 12 Noiembrie 2016, ora 22:26

VOLEI. Divizia A1: "U" Cluj-Napoca - Stiinta Explorari Baia Mare: 2-3

VOLEI. Divizia A1: "U" Cluj-Napoca - Stiinta Explorari Baia Mare: 2-3

Sambata seara, sala "Horia Demian" din Cluj a fost gazda partidei dintre Universitatea din localitate si Stiinta Explorari Baia Mare, joc din cadrul etapei a 7-a din Divizia A1 la volei masculin. A fost un joc echilibrat, castigat pe final de Explorari, desi echipa noastra a fost condusa in ultimul mai mult


Sambata, 12 Noiembrie 2016, ora 20:13

VOLEI - Etapa importanta pentru Stiinta Explorari Baia Mare

VOLEI - Etapa importanta pentru Stiinta Explorari Baia Mare

Stiinta Explorari Baia Mare sustine la acest sfarsit de saptamana partida din cadrul celei de-a VII-a etape a campionatului Diviziei A de volei. Baimarenii vor intalni in deplasare echipa Universitatea Cluj Napoca. Meciul va avea loc maine, 12 noiembrie, cu incepere de la ora 17:00 si va fi arbitrat mai mult


Vineri, 11 Noiembrie 2016, ora 12:26

Cele mai citite stiri
BAIA MARE SUB ZAPADA - Ninge fara oprire. Baimarenii sunt revoltati. Autoritatile locale si judetene unde sunt?
Inca de la primele ore ale diminetii, baimarenii au postat pe retelele de socializare fotografii din ...
VEZI PROGRAMUL - Iarna Baimareana are loc in perioada 1 Decembrie 2016 - 1 ianuarie 2017
1 Decembrie - "Spectacol dedicat Zilei Nationale a Romaniei", sustinut de artisti care vor ...
CE PIEDICI I-A PUS PRIMARIA - Catalin Chereches ofera bradul de Craciun baimarenilor!
Amanunte cel putin interesante ies la iveala la cateva zile dupa ce baimarenii au aflat ca in acest ...

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
Platforma pentru solutionarea online a litigiilor