FOTBAL. EURO 2016: Tara Galilor, calificata in premiera in sferturile de finala

Sursa: InfoMM
Sambata, 25 Iunie 2016, ora 23:52
32 citiri
Selectionata de fotbal a Tarii Galilor s-a calificat in premiera in sferturile de finala ale EURO 2016, sambata, dupa ce a invins reprezentativa Irlandei de Nord cu scorul de 1-0 (0-0), sambata, pe stadionul "Parc des Princes" din Paris, in optimile de finala ale competitiei. Duelul dintre cele doua debutante la un turneu final continental a fost decis de autogolul lui Gareth McAuley (75).Irlanda de Nord a avut mai mult initiativa in prima repriza, cand si-a creat si doua ocazii de gol. A fost ...citește toată știrea