Handbal: CS Minaur a castigat la scor meciul de la Sfantu Gheorghe

Sursa: InfoMM
Duminica, 08 Ianuarie 2017, ora 20:19
75 citiri
Echipa de handbal feminin a Clubului Sportiv Minaur a inceput anul 2017 cu o deplasare la Sepsi-Sic Sfantu Gheorghe, in cadrul etapei cu numarul zece din Divizia A. Fetele antrenate de Simona Maior-Pasca si Ioana Marta au obtinut o victorie la scor, 44-25, dupa ce la pauza aveau un avantaj de zece goluri, scor 20-10.Partida a fost echilibrata doar in primele 15 minute, cele doua echipe mergand de la egal la egal. De la scorul de 8-8, echipa noastra a marcat 12 goluri pana la finalul reprizei, ...citește toată știrea