TENIS: Succese romanesti la Flushing Meadows, in ultimul turneu de Grand Slam al anului

Sursa: InfoMM
Luni, 07 Septembrie 2015, ora 23:57
55 citiri
Jucatoarea de tenis Simona Halep, locul 2 WTA si cap de serie numarul 2, s-a calificat in premiera in sferturile de finala ale US Open, dupa ce a invins-o, luni, cu scorul de 6-7 (6), 7-5, 6-2, pe sportiva germana Sabine Lisicki, locul 24 WTA si cap de serie numarul 24. Partida a durat doua ore si 38 de minute.In faza urmatoare, Halep va evolua cu Victoria Azarenka din Belarus, locul 20 WTA si cap de serie numarul 20. Fosta numarul 1 mondial este antrenata acum de belgianul Wim Fissette, care a ...citește toată știrea