Banel Nicolita, evolutie de senzatie in Franta. Cum s-a facut remarcat ex-stelistul

Duminica, 23 Martie 2014, ora 13:17
3332 citiri

Fostul mijlocas stelist Banel Nicolita a avut o evolutie remarcabila in Franta, la echipa Nantes, unde evolueaza, reusind o pasa de gol in meciul cu Montpellier, din runda curenta de Ligue 1.

Banel a facut un meci foarte bun cu Montpellier si a centrat decisiv la golul lui Gakpe, care a deschis scorul in minutul 3. Romanul a fost integralist si a luat si un cartonas galben in minutul 86.

In plus, pe langa pasa de gol, a mai ratat si o mare ocazie in minutul 67, dupa o pasa venita de la Cissokho.

S-a terminat 2-1 pentru Nantes, dupa alte doua goluri marcate de Koffi Djidji, unul in poarta lui Montpellier, altul in proprie poarta.

In plus, Schechter a ratat un penalti pentru Nantes, in minutul 85. Oaspetii au incheiat meciul in 9 oameni, dupa eliminarile lui Marveaux (45') si Congre (83').

Banel are 613 minute in 10 meciuri pentru Nantes, care in acest moment ocupa locul al 13-lea in Ligue 1, cu 36 de puncte (golaveraj 27-33). In plus, el a jucat in toate partidele din 2014 pentru echipa in galben-verde.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
#banel nicolita evolutie de senzatie in, #banel pasa de gol in franta, #banel meci mare la nantes , #stiri Banel Nicolita