Nicolita a castigat duelul romanilor, cu Mutu si Popescu

Duminica, 20 Octombrie 2013, ora 12:55
1928 citiri

In Franta a avut loc un alt duel al romanilor, in jocul Ajaccio - Nantes, intre Mutu si Popescu, pe de o parte si Banel Nicolita, de cealalta.

A avut castig de cauza echipa lui Banel, FC Nantes, care a castigat cu 1-0 pe terenul gazdelor din Corsica. Banel a fost folosit titular si a ratat prima ocazie a partidei.

Stefan Popescu a fost titular si el, chiar integralist, pentru Ajaccio, iar Mutu a intrat din minutul 35, fiind omul care a ratat marile ocazii ale meciului, in special una, in prelungiri, care putea insemna golul egalizator.

Si alti romani au jucat in acest week-end in Franta, Dan Nistor a intrat pentru Evian in minutul 73 al jocului cu Guingamp, pierdut de echipa sa cu 2-1.

Keseru a jucat si el pentru Bastia, in minutul 56 al jocului cu PSG, pierdut de trupa din Corsica, scor 0-4.

Aurelian Chitu nu a fost folosit in Rennes - Valenciennes 2-2.

Guvernul ar urma să țină o ședință într-un mare oraș din vestul României. Care este motivul deplasării
Alfred Simonis, președintele interimar al Camerei Deputaților și candidatul PSD-PNL la Consiliul Județean Timiș a anunţat joi, 18 aprilie, că o şedinţă de Guvern ar putea avea loc...
Campanie intensă pentru candidatura lui Geoană la prezidențiale. S-a lansat un nou site de susținere
O campanie de susținere pentru candidatura lui Mircea Geoană, actualul secretar general adjunct al NATO, a fost demarată în online. Inițiativa, care se recomandă drept o „platformă...
#nicolita bate mutu si popescu, #duel romani franta ligue 1, #meci ajaccio nantes cronica franta, #nicolita mutu popescu meci ligue 1 , #stiri Banel Nicolita