Barcelona striveste Valencia in Cupa Spaniei

Joi, 04 Februarie 2016, ora 07:20
3704 citiri

FC Barcelona este ca si calificata in finala Cupei regelui Spaniei. In mansa tur din penultimul act al competitiei, elevii lui Luis Enrique au oferit un adevarat festival de goluri, zdrobind Valencia cu 7-0.

Pe Camp Nou fiesta a inceput cu golurile inscrise de Luis Suarez in minutele 7 si 11. La mijlocul reprizei a intrat in scena Messi care a marit avantajul gazdelor in min. 29. Finalul primei parti s-a incheiat spectaculos, cu bara portii oaspetilor in prin plan in doua randuri, la sutul lui Messi si penaltyul lui Neymar.

Dupa pauza, echipa pregatita de Luis Enrique, in superioritate dupa eliminare lui Mustafi la penalty, si-a continuat recitalul de goluri. Messi cu reusitele din minutele 58 si 74 a realizat hat-trickul, in timp ce atacantul uruguayan a lovit ca si in debutul partidei de doua ori in minutele 83 si 89, trecandu-si in cont "pokerul".

Cu acesta victorie Barcelona, din postura de castigatoare a ultimelor doua editii, a facut un pas aproape decisiv spre a treia finala consecutiva.

Strada surpată la Slănic s-a construit peste o mină. Ciolacu: ”Ce vreţi să fac? Să ştiu unde s-au făcut drumurile peste mine?”
Prim-ministrul Marcel Ciolacu a afirmat, întrebat despre situaţia de la Slănic, Prahova, unde o stradă s-a surpat, formându-se un crater de doi metri, că a fost făcut un drum peste o mină....
Ciolacu anunță că implementarea salariului minim european va începe de la 1 iulie: ”Am dat și ordonanța”
Şeful Guvernului Marcel Ciolacu a precizat că mecanismul de implementare a salariului minim european va începe de la 1 iulie. El a amintit că, în acest sens, a fost emisă ordonanţa....
#Barcelona Valencia Cupa Spaniei, #Barcelona victorie Valencia Cupa Spaniei, #Barcelona finala Cupa Spaniei , #Camp Nou