Barcelona a facut din nou spectacol in Primera

Miercuri, 30 Noiembrie 2011, ora 07:53
2423 citiri

FC Barcelona si-a revenit aproape imediat dupa esecul cu Getafe si a obtinut o victorie clara cu Rayo Vallecano, scor 4-0.

"Catalanii" au continuat format excelenta de pe Camp Nou si marti seara, cand au obtinut o noua victorie fara gol primit.

Sanchez a inscris primele doua goluri pentru gazde, in minutele 29 si 41, iar Villa a stabilit scorul pauzei in minutul 44. Lionel Messi a punctat pentru 4-0 la patru minute de la reluare.

Partida cu Rayo a contat pentru etapa a 17-a din Primera, dar a fost jucat in avans pentru ca luna viitoare trupa lui Guardiola participa la Campionatul Mondial al Cluburilor.

In urma acestei victorii, FC Barcelona s-a apropiat la trei puncte de liderul Real Madrid, care are insa un meci mai putin disputat.

Puteti urmari rezumatul partidei FC Barcelona - Rayo Vallecano pe site-ul youtube.com.

C.F.

Decizia scandaloasă de la marele derby Real Madrid - Barcelona. A fost sau nu gol? VIDEO
Dezbaterea privind absenţa tehnologia de linia porţii în La Liga a fost reaprinsă duminică, după ce un potenţial gol al Barcelonei a fost anulat în Clasico câştigat de Real Madrid, scor...
Antrenorul celor de la FC Barcelona a făcut anunțul mult așteptat. Ce a discutat cu președintele
Antrenorul FC Barcelona Xavi este unul dintre personajele cele mai iubite de suporterii catalani având în vedere faptul că a fost jucător pe Camp Nou. Totuși, acesta fost la un pas să...