Cruyff il ia peste picior pe Mourinho

Marti, 19 Aprilie 2011, ora 09:53
1653 citiri

Jose Mourinho este ironizat de Johan Cruyff, pentru modul in care Real Madrid a jucat cu FC Barcelona, in etapa a 32-a a campionatului spaniol de fotbal.

Cruyff spune ca tehnicianul "albilor" nu e un antrenor de fotbal, ci unul doar de trofee.

"Mourinho este un antrenor doar de titluri, nu de fotbal. Daca joci pe teren propriu cu sapte aparatori, inseamna ca ti-e foarte frica. N-am vazut niciodata Realul sa joace asa defensiv pe Santiago Bernabeu", a scris acesta in editorialul sau saptamanal din revista El Periodico de Catalunya.

Real Madrid si FC Barcelona au terminat la egalitate, scor 1-1, intalnirea jucata sambata seara, pe Santiago Bernabeu, in cadrul etapei a 32-a a campionatului spaniol de fotbal - Primera Division.

Remiza tensionata intre Real Madrid si Barcelona

A fost prima dintre cele 4 intalniri pe care Real Madrid si Barcelona le disputa in 18 zile. Urmatoarea va fi miercuri, in finala Cupei Spaniei. De asemenea, transmisa in format LIVE text, de site-ul Ziare.com.

Pleaca vedeta braziliană a lui Real? Atacantul a dat un verdict clar
Atacantul brazilian al celor de la Real Madrid, Rodrygo, a comentatp zvonurile despre transferul său de la ”Galactici”. Despre Rodrygo s-a spus în ultimul timp, că va pleca de pe...
Real Madrid - FC Barcelona: cinci goluri și faze controversate în derby-ul așteptat de toată planeta. Ce echipă a dat lovitura în prelungiri
Real Madrid și FC Barcelona s-au întâlnit în El Clasico, unul dintre cele mai așteptate meciuri ale sezonului. Partida a avut loc în etapa a 32-a a campionatului spaniol și le-a opus pe...