Etapa de cosmar pentru Real Madrid si FC Barcelona: "Albii" au fost invinsi cu 3-0!

Joi, 27 Septembrie 2018, ora 07:07
8709 citiri

Real Madrid si FC Barcelona au suferit infrangeri umilitoare, miercuri seara, in etapa cu numarul 6 din Primera Division.

Campioana Europei a fost surclasata in deplasarea de la Sevilla, cu 3-0, toate reusitele venind in prima repriza.

Golurile partidei de pe stadionul Sanchez Pizjuan au fost marcate de Andre Silva (min.17 si 21) si Ben Yedder (min.39), iar Sevilla a ajuns la 14 goluri marcate in ultimele trei jocuri!

De partea cealalta, Barcelona s-a intors cu mana goala din deplasarea de la Leganes, fiind invinsa total neasteptat cu 2-1.

Coutinho a deschis scorul pentru catalani in minutul 12, insa gazdele, aflate pe ultimul loc inaintea acestei runde, au intors scorul dupa pauza. Au punctat El Zhar (min.52) si Oscar (min.53).

A fost prima infrangere suferita in acest sezon din Primera Division atat pentru Real Madrid, cat si pentru FC Barcelona.

Cele doua mari rivale continua, insa, sa se afle in fruntea clasamentului din La Liga, cu cate 13 puncte.

Frustrarea românilor, cu privire la admiterea cu granițele terestre în Schengen. Rațiunile care ar fi fost la baza blocajului
Aproape două treimi dintre români cred că țara noastră a îndeplinit toate criteriile pentru admiterea cu granițele terestre în Schengen. Ei sunt de părere că unele state europene...
Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....